Příspěvky uživatele - 234.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivoně 2017, 17.8.2017
Nejslabší je asi Gabrovská, ta má problém i s udržením plodů. Prečo má Gabrovská problém s udržaním plodov? Akú plodnost má vaša Gabrovská?
Předčasné modrání švestek a následný opad plodu, 17.8.2017
potvora (tmavka) se k nám do ČR i vám SK dostala z dovozových švestek na pálení, které ještě před založením kvasu lidi přebírají. Takže tie dovozové slivky boli už zrelé a dali sa aj jesť? Veď sa píše že nakazené plody opadnú zo stromov ešte... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 28.7.2017
Ďakujem vám za odpovede, ešte sa opýtam či sa Admirál hodí aj na slabšie rastúce podnože. Čítal som o ňom že veľmi bujne rastie.                                ... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 28.7.2017
Prejavuje sa škvrnami na šupke plodu, ktoré zasahujú aj do dužiny. Ak tie škvrny zasahujú do dužiny tak budú tie jablká potom neskôr po obratí hniť alebo budú hniť ešte na strome? Prevenciou je neprehnojovanie dusíkom a v druhej fáze... celý příspěvek >
Harlayne, 28.7.2017
O Harlayne tu čítam samé chvály. Je ale Harlayne chuťovo podobná odrodám Velkopavlovická alebo Sabinovská ktoré sú chuťovo vynikajúce a majú dostatok kyseliniek a aj cukrov alebo je Harlayne chuťovo typická "KNEDLÍKOVKA" vhodná len do knedlíkov a... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 28.7.2017
Je Rubinola odolnejšia na chrastavitosť ako Topaz? O Admirale som čítal že trpí horkou pehovitosťou. Čo je to za chorobu? Treba proti nej robiť postreky? Akú zimnú žltoplodú odrodu jabĺk by ste doporučili do 300 m.n.m.? Chcel by som aby bola... celý příspěvek >
Avalon Pride, 28.7.2017
Je to asi ta novodoba generacie pekne vyfarbenych, vyrazne sladkych broskyn, ktorym ale chybaju kyselinky Podobne je to aj s novšími odrodami marhúl ako je napr. Kioto. Chuť má výrazne sladkú ale bez kyseliniek. Ale aby som Kioto aj pochválil tak... celý příspěvek >
Moruše, 7.6.2017
Mimmo: To už tak býva - ak je niečo bežné, tak si to ľudia nevážia. Radšej sa budú pachtiť za nejakou exotikou. Na vlastnú škodu, moruše sú zdravé jedlo a navyše bez akejkoľvek chémie. Zvieratá to inštinktívne vedia, ľudia už (väčšinou) nie. Pre mňa... celý příspěvek >
Konvert, 31.12.2016
Pre ing.Fidlu: Dovolím si trochu oponovať. Chuť odrody je určite zásadným kritériom, súhlas. Ale jediným asi nie je... Mnohí záhradkári zápasia s priestorom, najmä tí ktorí žijú v panelákoch a ovocinárčia v prenajatých osadách. Pre tých je strom s... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 25.7.2016
Aký je rast broskyne Favorita Morettini3 páni Petr, Jirko? Rastie bujne a má veľké koruny ako napr. Halehaven alebo tvorí menšie koruny?    Jano
Švestka, pološvestka do malé zahrady, 25.7.2016
Ja by som si vybral určite podnož Krymsk ak chcete drobný stromek s malou korunou.Topend nemám tak vám neviem povedať ako je sladký.    Jano 
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 19.7.2016
Ďakujem Jirko. Takže tá FM3 bude dozrievať asi dřív ako 2 týždne pred Redhavenom pravda?A ako je to s dozrievaním u marhule Bergeval a broskyne FM3? Koľko je tam asi rozdiel v dňoch?    Jano
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 18.7.2016
Jirko mohli by ste porovnať zrenie marhule Maďarskej a broskyne Favorita Morettini3? Aký je tam asi rozdiel v dňoch?    Jano
Č. lepotica a Katinka, 18.7.2016
Katinka je naozaj vydarená ranná slivka, odolná na šarku a moníliu plodov.    Jano 
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 18.7.2016
Takže je to asi pravda čo sa o FM3 píše a síce že dozrieva 2 týždne pred Redhavenom. U mňa v 310 m.n.m. by asi ešte zrelá nebola.    Jano
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika