Příspěvky uživatele - 234.125

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poškozené plody, 28.6.2018 Obsahuje fotku
Krúpy to na svedomí nemajú. Páchateľom je chrobák-škodca menom nosánik (česky zobonoska). Ten ponapichával plody ešte keď boli zelené, a tie čo nespadli sa potom neskôr takto zdeformujú. Niektoré už začínajú podliehať sekundárnej hubovej infekcii -... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 28.6.2018
Poľská odroda Ligol (Linda x Golden Del.) má v tejto krajine na trhu výnimočné postavenie. Je to dané nielen jeho chuťovými kvalitami, ale aj atraktívnym vzhľadom. V čase zrelosti má Ligol pôsobivú tmavočervenú farbu (posledná fotka), pričom... celý příspěvek >
Velkopavlovická, 28.6.2018
S hrôzou zisťujem, že táto legenda medzi marhuľami tu nemá vlastné vlákno!? Tak teraz už má. Priznávam bez mučenia, že spomedzi marhúľ preferujem VP a Maďarskú, pri všetkej úcte k nepopierateľným kvalitám iných odrôd. Tieto dve "staré dámy" sú ale v... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 11.2.2018
Čo sa týka Boskoopského, pán Hasman ho presne charakterizoval. Moje skúsenosti s ním sú rovnaké. V roku dobrej úrody (naozaj alternuje) je strom obsypaný plodmi (foto 1). K malým mínusom odrody by som ešte zaradil fakt, že Boskoopské má krátku stopku... celý příspěvek >
Shalimar, 11.2.2018
Ešte krátky návrat k Shalimaru (Topaz x Golden Del.). Od svojich súrodencov z identického kríženia (Opal, Sirius, Luna, Heliodor) sa odlišuje nielen farebne, ale najmä nižšiou kvalitou chuti. Je to naozaj veľká škoda, pretože inak Shalimar prakticky... celý příspěvek >
Prosím o pomoc s identifikací odrůdy, 5.9.2017
Ten Lambourne to asi fakt nebude. Vychádzajúc z fotky dr.Vysloužila najviac sa podobá č.2. Ale poznáme to - ako môže "vizáž" danej odrody varírovať (z hľadiska lokality, stromov alebo aj v rámci jedného stromu...) IH
Cedry a odolnost mrazu, 6.5.2017 Obsahuje fotku
Na dvore máme previsnutý céder, v zime boli teploty max. do -23°C. Céder to prežil bez akéhokoľvek poškodenia, nebol nijako chránený (ani kmeň). Ihličie zostalo zelené a neopadáva, teraz už vyrašili nové vrstvy ihličia, ktoré je krásne zelené. Zdá sa... celý příspěvek >
Mráz, 16.4.2017
Petr z H.: Je pravdou, že mráz menej poškodí jablone, ak sú ešte nerozkvitnuté. Celkove ale jablone znesú viac ako napr.marhule. V tomto roku je u nás kvitnutie jabloní posunuté o pár dní (skôr) oproti min.roku. Vtedy mrazy udreli o niečo neskôr, ako... celý příspěvek >
Soledáno, 5.10.2016
Má niekto informácie o tejto odrode ako je odolná na mráz?     Jano
Haroma, 30.9.2016
Myslím že do výšky 350 m.n.m by mala dozrieť, u mňa v 310 m.n.m dozrieva každoročne.     Jano
Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku, 19.9.2016
Nuž, život je nespravodlivý... Len pre útechu: my "teploši" s Vami "frigiďákmi" súcitíme :-). (aj keď Vám to pomôže asi ako mŕtvemu zimník). IH
Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku, 19.9.2016
Petře, s tým vykurovaním a termostatom preboha nebláznite. Je to len rastlina, nie novorodenec. Zamerajte sa na tú izoláciu, prioritou je aby nezmrzla rastlina, nie figy (tie ešte budú). Môžem Vám povedať moje skúsenosti, keď som ešte okolo figovníka... celý příspěvek >
Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku, 19.9.2016 Obsahuje fotku
Áno, môže to byť Dotato. Ja som obral druhú úrodu fíg v tomto roku dnes (foto). Veľkosťou ani kvalitou sa nelíši od tej prvej - júlovej. Odrodu bohužiaľ neviem povedať. IH. P.S.: Ospravedlňujem sa záhradkárom z vyšších oblastí, keď čítam že niekde... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 16.7.2016
Dajme tomu že dali v okt. a febr. Kuprikol, potom za sezónu 10x fungicídy, 4x insekticídy, 1x predjarný olejový, 1x na redukciu násady, 5x kalcium, 2x hnojivo s mikroprvkami a 1x proti skládkovým chorobám a to číslo 26 by sme nejako... celý příspěvek >
Močovina a kravský hnůj, 8.6.2016
Zadajte si do googlu "SedoSpray Trávnikové hnojivo typ jar-leto". IH
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika