Příspěvky uživatele - 157.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sušení ovoce, 23.8.2019
Loni jsem švestky na slunci nasušil naprosto v pohodě. Proti mouchám jsem použil starou záclonu přehozenou přes plechy se švestkama. Dřív jsem je sušil v pootevřené troubě na cca 50°. Žádná piplačka a starosti - až se usušily, tak se vytáhly.
Rozestupy mezi rostlinami, 19.8.2019
V první řadě bych se zeptal souseda, co si o tom myslí, a podle toho pak postupoval. Mně by třeba prorůstání nevadilo, nemám nejmenší problém prorůstající keře jednou ročně zastřihnout, ale jsou lidé, kteří jsou na toto alergičtí...
Prokletá monilie, 18.8.2019
Ale houby vytočit , to vůbec, nevidím důvod. Je mi jasné, že používáte postřiky, takže to chápu jako příčinu, proč vás netrápí choroby či škůdci jako mnohé z nás. Ani nejsem nějaký zarytý odpůrce chemického ošetření, pouze se jej snažím... celý příspěvek >
Prokletá monilie, 18.8.2019
Čím to je... řekl bych, že tím, že mnoho z nás nestříká broskvoně ani slivoně na rozdíl od vás ŽÁDNÝM fungicidem proti monilii.
Odrůda Admiral, 11.8.2019 Obsahuje fotku
Dal jsem na doporučení, Admirál jsem zasadil ve 2 kusech. Nevím, jestli si můžu pískat, ale bez jakéhokoli ošetření první plod vypadá zcela bezchybně. Snad to tak bude i v budoucnu...
Mráz - malé plůdky meruněk, 21.4.2019
Prý... myslím, že Izraelci jsou jiného názoru.
Akvaponický skleník. 10 x vyšší úroda, 29.12.2018
Na vašem místě bych si naopak položil otázku, co je prokazatelně závadné. A jaké potíže vám to způsobí, tzn. zda to má vůbec smysl řešit.
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 16.9.2018
Však jsme oba ve shodě. Co se týká stavebního úřadu, tak právě s ním jsem jednal o zřízení plotu na orné půdě (při výsadbě sadu na zatravněném pozemku, kvůli okusu srnami), takže jen popisuji to, jak se na to stavební úřad dívá a jaké mi dal... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 16.9.2018
Není to přesné - stavebnímu úřadu je většinou fuk, jestli máte mimo zastavěné území oplocení. Regule obce se dle mých zkušeností týkají pouze intravilánu, takže ani typ a tvar plotu mimo zastavěné území vám neomezí. Největší překážkou je zákon, který... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 15.9.2018
Tak proč si nepořídíte běžný lis na ovoce se šroubem zvrchu? Já tak lisuji mošt pravidelně a nemám s tím žádný problém.
"Poloautomatické" zavlažování zeleniny ze sudu, 15.9.2018
Zkoušel jsem asi 10m hadici samospádem z té IBC nádrže, do které jsem udělal dírky. Jak už jsem popsal, moc to nefunguje. Nějaké voda vyteče prvními dírkami, ale čím jich je víc, tak k těm zadnějším se nedostává. U hadice je navíc problém v... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 23.8.2018
Ve městech je to prasárna, tam téměř nikdo nemá studnu a kropí trávníky vodou pitnou. Na vesnicích mají lidi většinu studnu s vodou užitkovou, takže v kropení trávníku až takový problém nevidím, nicméně nikdo to tu stejně nedělá.
Ako zachranit orech otraveny herbicidom?, 23.8.2018
Viděl jsem v alejích (tuším, že za Hradcem) hodně oschlé vzrostlé ořešáky. Proto to píšu. Ne, že by někdo strom nenavrtal a něco nenalil, ale proto, že je možnost, že chemikálie nepůsobila zamýšleným způsobem (i díky vymytí) a že listí usychá kvůli... celý příspěvek >
Ako zachranit orech otraveny herbicidom?, 23.8.2018 Obsahuje fotku
Nechci polemizovat o přirozenosti děr či použití chemie a její účinnosti. Ale... třeba chemie vůbec použita zatím nebyla? Nemůže být výsledný stav vašeho stromu pouze důsledkem letošního 2týdenního extrémně teplého počasí a sucha? V srpnu už jsem... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 20.8.2018
1. Zřejmě je tento způsob kompostování docela finančně náročný, navíc výsledný produkt nelze jen tak použít k rostlinám, ale musí se s ním dál pracovat. Neznám nikoho, kdo by toto provozoval, zřejmě to takový zázrak není, aby se to vyplatilo oproti... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika