Příspěvky uživatele - 234.129

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Asijská hrušeň - Černání stromku, konec?, 9.1.2018
84.7: Bežne náradie nedezinfikujem, ale pred niekoľkými rokmi kedy som sa stretol s bakteriálnou spálou tak som nožnice a pílku dezinfikoval Batadinom. IH
Staré odrůdy od silnic, 17.10.2017
Albrechtovo (?) IH
Zimné hrušky, 17.10.2017
225.126: Skúsenosti s odrodou hrušky Jana nemám žiadne. Eriku mám len 2-ročnú, takže aký typ koruny by mala sklon tvoriť Vám zatiaľ povedať neviem (ale aj tak si ju vyformujem podľa môjho gusta). Štíhle "topoľovité" koruny máva Bohemica. IH
Pazazz apple, 24.5.2017 Obsahuje fotku
Ešte malá poznámka k prenikaniu novošľachtených odrôd zo zahraničia (nič proti nim, viaceré mám v záhrade a prevažne spokojnosť). A nemám na mysli len jablká, ale napr. aj nové odrody marhúľ, broskýň, sliviek a pod. Tiež nemám na mysli české odrody... celý příspěvek >
Pazazz apple, 24.5.2017
Zrejme z toho spravia klubovú odrodu (text na foto 1). Text na foto 2,3 naznačuje, že vyšľachtenie novej odrody a jej presadenie sa na trhu je časovo, finančne aj marketingovo náročný proces. Presadiť sa v dnešnom svete je zložité, ako pravil klasik... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 29.3.2017
PaKo: Dá sa s tým súhlasiť. Ak chcete štíhle vretená, nesmú sa zapestovať kostrové konáre, ale všetky budú tzv. polokostrové (foto). Dôležité je dostávať ich do približne vodorovnej polohy, ak treba tak vyväzovaním, prípadne závažiami. Snáď by som... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 28.3.2017
Hargrand (foto 1) aj Veľkopavlovická (foto 2) už kvitnú - fotené dnes. Teploty nad ránom plus 2-3°C. IH
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 28.3.2017
Tak som dnes ten Prolectus kúpil (foto). Prvý postrek som marhuliam tesne pred kvitnutím dal klasicky Signum. Po odkvitnutí to skúsim s Prolectusom (Horizon u nás nie je dostupný a nechcem opakovať Signum). Uvidíme čo to spraví... IH
Jablone na skladovanie - doporucene odrody, 28.3.2017
Tom Tom: Shalimar je rezistent, dlho skladovateľný, ale chuťovo podpriemer, ja by som ho nebral. Rozela ja výborná, ale veľmi dlho skladovateľná nie je. Vhodné by bolo mať tam žlté jablko, preferoval by som Sirius (alebo Opál, Orion, Luna). Heliodor... celý příspěvek >
Delika, 29.1.2017 Obsahuje fotku
Hruška Delika - pred pár rokmi spomínaná ako nádejná odroda, bola zaraďovaná aj do degustácií. Neskôr zostalo okolo nej ticho. Vie niekto prečo? Vedel by niekto uviesť na akom pracovisku bola vyšľachtená a ktoré sú rodičovské odrody? Pestuje ju... celý příspěvek >
Vykopanie vtáčnice, 21.10.2015
Ale asi to bude lepsie spravit v jari
Vykopanie vtáčnice, 21.10.2015
Kludne ju mozete vykopat, majitel ani nevie, ze tam je
Meruňka Maďarská - jaké máte zkušenosti, 26.9.2014
Pán Petr Maďarská je ešte náchylnejšia na vymŕzanie v kvete ako Velkopavlovická. Velkopavlovická je ale náchylnejšia na apoplexiu ako Maďarská. Obidve sú ale veľmi chutné, kedysi som ich mal. Maďarskú som vykopal lebo mala šarku... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika