Příspěvky uživatele - 178.175

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Liliovník tulipánokvětý, 24.5.2008
Děkuje za radu - bez Vás by to ten 22letý stromek nevěděl, že není tak zimovzdorný a ani si něj nehraje. Jinak jestli scháníte Hauerové druhy tak je seženete v botanických zahradách včetně jejich vedoucích zaměstnanců.
Nemohu sehnat nekolik drevin, pomuzete mi?, 24.5.2008
Všechno se dá sehnat
Liliovník tulipánokvětý, 23.5.2008
Tak ten pán si seznam nevede, jelikož je sbírka neustále doplňována v rámci hektarové zahrady v japonském stylu,  ale pokud je diskuse vedene zde o liliovníku a katalpách viz. výše. - tak má na zahradě i druhý druh liliovník čínský a 10 druhů... celý příspěvek >
konvičková, 20.5.2008
Doporučuji všem do zahradničtví Konvičková - se osobně podívat. Na letácích zajímavě vyfocené - v reálu starý barák v kopci s 800m zahrady a zde se pinoží pseudozahradnictví - rodiny, která tomu ani nerozumí. Nebyli schopni rozeznat jedli od smrku,... celý příspěvek >
Co vysadit pred thuje, 27.4.2008
Nejlepší jsou severníky
blýskavka aneb Red Robin, 26.4.2008
Tento druh photinie - potřebuje především polostín - a tam zálivka není tak často potřebná. Mám tři kusy na severní Moravě. Zatím stále v květináčích zakopaných v zemi a k mému překvapení ani zima 2006 je nepoškodila i přesto, že jde o druhy dosti... celý příspěvek >
Pinus monophylla, 24.4.2008
Kupte si ji v zahradním centru - běžně k dostání.
Sciadopitys verticillata, 15.2.2008
Keřenění je plytké - podobné smrku. Často i sám strom bez lidkého přičinění se na volném prostranství vyvrací.
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 6.12.2007
Asi toliko, že pokud jsem četl dobře ten článek tak, když už tři kusy nechtěli pěstovat v květináči, tak je přemístili ven a tam je ponechali svému osudu. Časem, aby jeden nepřekážel - tak ho rovnou odstranili. Zajimavé počtení chování k blahočetu -... celý příspěvek >
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 3.12.2007
To ano, ale Polešovice, Podyjí, Mělnicko a spol.jsou atypické oblasti - v Brně už mají problémy o ostatních místech ani nemluvě.
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 21.11.2007
A jinak Escalonii občas prodávají plně zimovzdornou ve školkách Litomyšl - nevím jakého druhu.
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 21.11.2007
fota sekvoje mohu vložit až na jaře - na chatu již letos nepojedu, ale jinak není tak vzácně pěstovaná jak si mnozí myslí  viz. arboretum Říčmanice, Kostelen n. Č. L. apod. (zde je i ukázková cunninghamie). Asi před 5 lety přivezli  7m... celý příspěvek >
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 21.11.2007
Blahočet pěstuji v Ostravě přes 15 let má kolem 3 m bez poškození - teploty jsem nesledoval vždy - ale vím, že tam byly i mínus 24C, v některých letech možná i nižší. Místo umístění je spíše polootevřené, severní strana je kryta 9m skleníkem, z... celý příspěvek >
Podocarpus alpinus Blue Gem, 15.11.2007
Pokud zvládnu dat zde foto - což jsem ještě nedělal, tak klidně.
Jedlovec kanadský (Tsuga canadensis), 13.10.2007
Je to typický projev adaptace jedlovce při zasazení - pokud mu nemůžete poskytnout jiné místo - chce to čas než si zvykne a vzpamatuje (hlavně hodně vláhy). Počítejtce nejméně rok na adaptaci pak se to spraví - ze sypavkou to nemá nic společného.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika