Příspěvky uživatele - 40.230

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskvová sezóna 2011, 1.11.2016
Favorita Moretiny 3, Dixired, Harco, Redhaven a Harnas. Mimo poslední broskev mají ostatní kolem 8 - 10 let. Každý rok musím nasazené plody protrhávat. Nechávám pouze cca pětinu plodů. Sám jsem překvapen, že u nás na SM - FM na stromě uzraje i 20 kg... celý příspěvek >
Broskvová sezóna 2011, 31.10.2016
Mně broskve zarodily krásně (všechny odrůdy). Jarní mrazíky mně jakoby zázrakem minuly. Jarní kroupy nadělaly do plodů velké rány, na broskvích se ale neprojevily. Na nektarinách byly rány vidět celé vegetační období. Při dozrávání v ranách praskaly... celý příspěvek >
Rýč fiskars, 4.9.2016
Využiji toto téma na otázku. Jaký je rozdíl v rýčích od Fiskarsu (ergonomický, rovné ostří, nenastavitelná výška). Jeden je černý - typ Solid (369), druhý stříbrný - Ergonomic (489). Rozdíl je jen v ceně? Je mezi nimi rozdíl? Děkuji.
Aprimira, Aprikyra, Aprisali, 21.8.2016
Mně letos plody Aprimiry zlikvidoval hmyz. Mezi stovkami plodů bylo nečervivých pouze pár kusů. Vedle stojící modré švestky a pološvestky jsou skoro nečervivé. Asi žlutá barva hmyz přitahuje. S pozdravem, wtom.
Co se s broskvemi děje?, 26.6.2016
Nemůže to být způsobeno přehnojením. Letošní počasí pěstování taky moc nenahrává. Dlouhá sucha, velké teploty, náhlé přívalové deště, kroupy. U mně mán částečně podobně poškozené nektarinky. Vedle jsou broskve netknuté. wtom
Pestovani kopru pod bilou textilii, jak na to?, 1.6.2016
Já rozprostřu netkanou fólii na zem a zatížím v rozích kameny (betonovými kostkami, cihlami, deskami, nařezanými gumovými pásy a pod.) Pro větší fólie je kamenů více. Další řešení je použití drátěných spon, kolíků, které musí fólii proděravět. Jiné... celý příspěvek >
Pestovani kopru pod bilou textilii, jak na to?, 28.5.2016
Já používám bílou netkanou fólii na všechnu zeleninu, která se seje semeny. Od té doby nemám problémy se vzcházením.. Ještě více je to důležitější v létě, v období velkých teplot. wtom
Úprava PH, 14.4.2016
Máte pravdu, bylo by lepší by bylo použít hnojivo (dusík) na jaře pro většinu půd. V mém případě je to jedno. Mám nepropustnou jílovitou půdu na rovině. Já hnojím stromy těsně před příchodem sněhu. Mě použití síranu amonného stačí k okyselení půdy.
Je možné ještě teď řezat?, 12.4.2016
Jednu nevýhodu bych možná viděl. V době, kdy jsou hodně narašené květy a pupeny na ovocných stromech, jsou tyto o hodně háklivější na jejich vylomení. Někdy stačí se jich jen dotknout. Platí vždy M.zákon : "vždy se vám vylomí ten pupen, který se Vám... celý příspěvek >
Úprava PH, 11.4.2016
Já bych s kyselinou sírovou neexperimentoval. Použil bych síran amonný. Je to kyselé hnojivo. Zabijete dvě mouchy jednou ranou. Dodáte pod tůje amoniakální dusík a síru v síranovém iontu. Dále půdu okyselíte. V mém případě stačí před zimou dvě hrsti... celý příspěvek >
Jak zabít rychle a účinně králíka, 16.3.2016
Usmrcoval jsem takto běžné druhy středně velkých králiků. Např. kalifornský, český strakáč, novozelanský bílý, červený, vídeňský, směsky. Biju králiky o čisté váze masa kolem 2,5 kg. Větší plemena jsem nikdy nepěstoval. S pozdravem.
Jak zabít rychle a účinně králíka, 15.3.2016
Na doplnění: Pravou rukou držím králika za hlavu čtyřmi prsty zespodu (pod hlavou, čelistí a krkem) a palcem zhora těsně za hlavou. Jako bych králika hladil a uklidňoval, Při tom hledám to správné uchycení. Já umím zlomit králikovi vaz pouze touto... celý příspěvek >
Jak zabít rychle a účinně králíka, 12.3.2016
Hned na začátku musím říct, že zabíjení mi nedělá žádnou radost. Beru to jako nutné zlo. Já zabíjím králika způsobem, že mu zlámu vaz na jedna-dvě.  Při tomto způsobu nevznikají na mase žádné otlaky, modřiny. Postup je následující: Vezmu... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 20.1.2016
Já druhou destilaci jedu taky do 10 - 15 %.  První část je kvalitní ovocná pálenka. Ale druhou část od 40 - 10 % sbírám taky. Tu přidávám do tzv třetího pálení, z kterého vyrábím alkohol pro výrobu likérů (má málo vůně a chutě) a pro např.... celý příspěvek >
Dva druhy dýní na jednom kompostu, 16.8.2015
Využiji tuto diskusi a zeptám se. Může se už teď (16.8.) odstranit (zklidit)  plody dýně? Opticky jsou zralé a velké cca 15 kg. Nasadí rostiny ještě nové plody? Za odpověď děkuji.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika