Příspěvky uživatele - 159.180

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tepelné médium do dvouplášťového kotle, 24.10.2016
Když dáte vodu, máte to bez starostí, jestli ten nebo onen olej je lepší nebo horší, no a náklady vody jsou prakticky nulové. Ona ta setrvačnost teploty oleje je sice dobrá věc, dobrý je ale i posoudit, jestli ji opravdu využijete. Vyzkoušejte vodu a... celý příspěvek >
Švestkový kvas - jeho uložení až do jara, 17.10.2016
Děkuji pánové za bleskové reakce. Myslel jsem si totéž - a jsem moc rád, že právě vy dva jste mi to potvrdili. Tak ať vám to bublá...
Švestkový kvas - jeho uložení až do jara, 17.10.2016
Dobrý den paliči. Zkuste se prosím podělit o své praktické zkušenosti se skladováním švestkového kvasu až do jara. Má to nějaký smysl především ve zlepšení kvality slivovice - třeba v oblasti aromatických látek?
Hruškový kvas z neskorých odrôd, 11.10.2016
Mínusové teploty... to je asi chyba tisku...   Kvasinky Oenofferm Freddo - pro nízké teploty mám vyzkoušené, jedou mi i teď v těchto chladných dnech (kvas v místnosti při teplotě cca 12 st, bohužel vytápění tam nemám...).
Refraktometer - poradte vhodny, 23.9.2016
Já mám taky stejný. Mám i druhý na měření lihu, ten mi připadá mnohem důležitější a užitečnější. Tisícovka za kus se zdá hodně, ale pánové to pohodlí při měření : kapičku na sklíčko, přiklopit, odečíst na stupnici,...setřít a jste připraveni k... celý příspěvek >
Hnijící kvas?, 16.9.2016
Berte můj příspěvek jako subjektivní poznatek, nikoliv jako objektivní radu. Ale na Vašem postupu je krásně vidět, jak se to obecně dělat nemá. Pokus - omyl, pokus - omyl... Kdybyste si o kvašení ovoce pro účely pálení něco napřed v nějaké knize... celý příspěvek >
Slad - pálení, 10.8.2016
Přidám jeden praktický tip : už pár let jedu podle téměř stejného postupu. Letos jsem opakovaně vyzkoušel po ohřátí vody na 38 st. nasypat našrotovaný slad, pořádně promíchat, přikrýt - a nechat přes noc bez vytápění odpočinout. MUSÍTE TO... celý příspěvek >
Topení kvasu a zoctovatění, 20.4.2016
Druhý odstavec :... jablečný kvas... slivovice dobrá... Z jablek se pane slivovice vyrobit nedá, i kdybyste v těch svých malých petrách v budě fajroval celý rok od rána do noci! Jsem taky amatér. Před pěti lety jsem začal tím, že jsem si koupil... celý příspěvek >
Trnkovica (trnka obecna), 11.12.2015 Obsahuje fotku
Já jsem viděl šneka klečet, hada couvat, ale viděl jsem i kvasnou zátku (bužírka do vody v zavařovačce).
Trnkovica (trnka obecna), 11.12.2015
Večer se podívejte v koupelně do zrcadla a nahlas si řekněte : "Jsem asi jediný v okresu, který utěsňuje barel se sponou tmelem. To jsem panečku ale jantar!"
Trnkovica (trnka obecna), 11.12.2015
I v literatuře se píše, že se opláchnou jen jablka a hrušky. Trnky a švestky se NEMYJÍ, protože z nich opláchnete přirozené bakterie a přírodní kvasinky.Nepochopil jsem přidání 20 + 10 litrů vody    do tohoto druhu ovoce, zbytečně si kvas... celý příspěvek >
Destilát z kukuřice, 1.12.2015
Nic ve zlém - když nechápete, tak to zkusím tedy popsat. Jak jsem uvedl - nebyl tam kukuřičný SLAD, který jsem nemohl sehnat, ale jenom kukuřičný ŠROT - a z něho ani při dobré vůli moc cukru k budoucímu zkvašení nevyždíváte.... celý příspěvek >
Kvašení "pod hladinou", horní falešné víko, 19.11.2015
Napadá mne jednoduché řešení : na vrchní část kvašeného ovoce dát velký igelitový pytel, naplnit ho tak 20 litry vody (třeba i vlažné), na pytli udělat uzel, pytel s vodou se hezky rozprostře po horní "hladině" ovoce, zavíkovat,...
Slad - pálení, 20.10.2015
Na základě vlastních zkušeností : sešrotovaný ječmen už je zbytečné do sladového ječmenu (radši sešrotovaného) přidávat, cukr získáte ze sladu. Kukuřičný slad se mi nepodařilo ani po roce sehnat. proto jsem k ječmennému sladu přidal více než polovinu... celý příspěvek >
Žitná, 6.10.2015
Chtě bych požádat praktikanty o sdělení vyzkoušených postupů a rad k výrobě dobré žitné.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika