Příspěvky uživatele - 248.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prunus lusitanica angustifolia stříhání, 14.9.2016
Havlis radí stříhat a tvarovat konec března až polovina července. Já svou bobkovišeň stříhám v době rašení.           Lída
Je to plevel?, 13.9.2016
Také mi to na pohled připomíná šruchu zelnou v mini vydání, ale ta většinou roste ze středu paprsčitě do stran. Takhle "do stromečku" se větví skalník, když to nemá dužnaté listy, ale nic z toho nemá ty lístečky 2mm  .  Lída
Choroby jabloní a slivoní, 12.9.2016
Brrr - ty první dvě fotky... Jestli to jsou mladé stromky, tak bych vysadila nové, nejspíš nějaké rezistenty. Jestli jsou starší, tak aspoň trochu stříkat proti strupovitosti (a nezalévat na list).. Ale nevidím ani pořádné přírůstky, takže chybí i... celý příspěvek >
Kdy a jak stříhat maliník, 12.9.2016
Vím, že někdo odřezává všechny pruty na podzim a nechává jen nové, vyrostlé zjara. Pak se ale ochuzuje o první sklizeň začátkem léta a má jen tu podzimní.           Lída
Kdy a jak stříhat maliník, 12.9.2016
U stáleplodícího maliníku plodí...
Kdy a jak stříhat maliník, 12.9.2016
U stáleplodícího maliníku se plodí nyní zjara vyrostlé výhony v horní části, kterou po odplození odstřihnete (jen část, co byly plody), spodní část výhonu ponecháte - zjara na ní vyrostou boční výhony, na kterých budou plody počátkem léta, pak výhony... celý příspěvek >
Stříhání stromkového rybízu, 11.9.2016
Rybíz i angrešt, ať stromkový nebo keřový se stříhají buď po sklizni v srpnu, nebo zjara, když malinko začínají rašit. Záleží, kdy máte víc volného času. Osobně se snažím stříhat koncem léta, zjara je práce dost. Navíc řezem angraštu koncem léta se... celý příspěvek >
Třapatka nachová (Echinacea) - problém s růstem, 11.9.2016
Měla by mít slunce a lehkou propustnou zem. U nás v písčité roste dobře. Dělá jí dobře (jako rudbékii) být mezi jinými rostlinami, pak listy neprosychají.           Lída
Co se děje s nidiformis?, 11.9.2016
Nevím, třeba to bude jiná potvora, ale v každém případě to něco bude. Je fakt, že na fotce na některých větvičkách (většinou těch se štětinkami) chybí jehličí z horní strany, takže něco to způsobit muselo. Zatím bych nic nestříhala (příští rok... celý příspěvek >
Co se děje s nidiformis?, 11.9.2016
Podle netu (Vzděláváním blíže jihočeské krajině, str.225-6) by to mohlo být napadení ploskohřbetkou : Příznaky: Housenice škodí žírem na starších jehlicích, ve vytvořeném smotku se svlékají, hromadí trus. K poškození dochází při přemnožení,... celý příspěvek >
Co se děje s nidiformis?, 10.9.2016
ps -ještě je docela zvláštní, že ty "ježatinky" rostou podle fotky spíš směrem vzhůru, není to pokračování růstu větviček...        Lída
Co se děje s nidiformis?, 10.9.2016
Dneska jsem ty stránky prošla, ale nic konkrétního tam stejně nebylo  :-((    Ten Little Gem není zas nijak vzácný, ale mrzelo mne to dost, protože jsem ho vypiplala z cca 6 cm sazeničky, líbily se mi jeho světle zelené konečky... celý příspěvek >
Co se děje s nidiformis?, 10.9.2016
"Přiměřeně"... Ony smrky koření mělce, po loňské létě uschnulo nejvíce právě smrků. Mně odešel Picea Little Gem, už pěkný kousek  :-((   Lída
Co se děje s nidiformis?, 10.9.2016
Zadala jsem do vyhledávače "Picea nidiformis rozježené konce", něco na mne vykouklo, ale bylo to moooc stránek na podrobné čtení...    Lída
Rybíz a maliny, 9.9.2016
Červený a bílý jsou samosprašné, černý jen částečně, proto je lépe dát dva různé. Rybízy lze množit řízky (nejlépe koncem srpna), bylo to tady několikrát popsáno. Odrůdy neporadím, černý mi nechutná (mám místo něj jostu) a červený mám přemnožovaný... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika