Příspěvky uživatele - 161.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Letní hruška na pálení, 13.9.2016
Nechci se přít, ale kvašení vína nebo cideru je postup pro výrobu brandy potažmo kalvádosu, výsledný produkt destilace je v tomto případě pouhý polotovar. Kalvádos nebo brandy nemá s jablkovicí nebo hruškovicí kromě... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 12.9.2016
Pálení z moštu je všude v literatuře popisováno, jako základ výroby ušlechtilých destilátů. Po mnoha letech pálení, jak z moštu, tak z rmutu je můj názor takový, že běžný sadař bude výsledkem pálení spíše zklamán. Takto vypálený destilát je... celý příspěvek >
Brouk v domě, 1.9.2016
Podle tak špatné fotky to nejde poznat, ale nejspíš pilous zkontrolujte ovesné vločky a vše kde máte nějaké musli nebo zrniny, mouku strouhanku atp. líhniště většinou není problém objevit.
Moravská jadernička, 31.8.2016
 Z jadernic dělám kalvádos ale kvalitu jednodruhové jablkovice z jadernic můžu hodnotit každý rok, kamarádi, kterým nechávám posbírat jablka na kvas, při návštěvě, kromě slivovice často vytáhnoui na košt i jablkovice z mých jabloní. Z vinek... celý příspěvek >
Moravská jadernička, 31.8.2016
Moje sady pokud zaplodí a vylisuju většinu jablek (něco sežerou ovce něco oberu) tak dají kolem 18 hl ale nejvíc co jsem musel sám zpracovat bylo 16 hl - když se urodilo dost trnek a o jablka nikdo neměl zájem běžně zpracuji na pálení... celý příspěvek >
Moravská jadernička, 31.8.2016 Obsahuje fotku
Ještě jsem zapomněl strouhám na obyčejném dubovém struháku s měděným ježkem co používal ještě praděda a lisuji obyčejným ručním lisem(jako na obrázku, taky je v rodině už několik generací) jablka posbírám do pytlů a svezu na vozíku za autem, není... celý příspěvek >
Moravská jadernička, 31.8.2016
Všiml jsem si že jsou tu ve vláknu opět rozpory mezi zastánci starých a nových odrůd. Ale nechápu proč, mám oriony, bohemie, admirál, spartan, jaderničky, boskopské, malináče,... Je jasné že do zahrádky u domu je boskopské, jadernička... celý příspěvek >
Žluté slivoně, 2.9.2015
Spíš tipala pravý špendlík má jiný habitus větve(u špendlíku) jsou hodně šlahounovité listy menší a plody rozmístěny jednotlivě, taky nemá na plodech načervenalou barvu.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika