Příspěvky uživatele - 4.115

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Skusenosti s odrodou santana, 6.9.2016
Chuť překvapivě velmi dobrá až výborná, mám ji na jedné větvičce zákrsku u domu v nadmořské výšce cca 470 m, původně naroubovaná na zkoušku před třemi lety, první jablíčko na ochutnání bylo hned druhý rok, loni zarodila taky a hojně. Letos šest... celý příspěvek >
Tomel - padání nezralých plodů - příčina/řešení, 23.8.2016
Tak se připojuji k pláči nad opadanými tomely, dnes opadl poslední, už lehce naoranžovělý. Z dvaceti nezbyl ani jeden, padat začaly asi před týdnem. Už pěkně velké. Zálivku jsme hlídali, v podstatě pořád měl stejně vlhko, protože prší celkem... celý příspěvek >
Uchovani roubu v lednicce, 26.2.2016
Kopulací kdykoli, klidně už teď. Za kůru až při míze
Doporučte odrůdu hrušně, 24.10.2015
Vysadil jsem ji vloni, takže možná budu něco vědět příští rok. Ale není to zase až tak horká novinka, byla vyšlechtěna v roce 1985 a předpokládám, že pokud by byla nějak vyjímečná, slyšeli bychom o ní více. Prodejci uvádějí různé údaje ve snaze... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu hrušně, 24.10.2015
Zhruba v podobné poloze jsem zkoušel více starších odrůd, nezklamala pouze Konference. Teď testuju některé nové odrůdy, ale po první úrodě se nedají dělat závěry. Vzhledem k půdě byste měl uvažovat jako podnož pouze semenáček. Škoda. že jste so z... celý příspěvek >
Má smysl pěstovat Melodii?, 2.10.2015
Melodii nelze upřít úrodnost, šťavnatost. Neznám krásnější odrůdu při dozrávání, vybarvování plodů. Sklep mám vlhký, takže vadnutí plodů mne moc netrápí. Trochu mne trápí propadávání plodů při dozrávání. Není příliš vhodná ke konzumaci při sklizni... celý příspěvek >
Selena strupovitá, 1.10.2014
Je to velká škoda, protože ta její chuť mi velmi vyhovuje. Asi pět plodů na vrcholu koruny bylo v pořádku, zbytek ze dvou stromů se nedal nazvat jinak než brak.
Rajka nebo Florina, 1.10.2014
U Rajky taky bojuji s nekrózou, ale chutí se jí Florina nemůže rovnat. Rozhodnutí bymělo být jednoznačné 
Jabloně, hrušně atd. a stromový balzám, 7.8.2014
Po přečtení návodu se vyhýbám tomu, abych stromovým balsámem zatíral čerstvě ustřižené letorosty, na to používám štěpařský vosk (např. Jenten). Ale na zatření a následné hojení větších ran je bezkonkurenční. Jen to chce přečíst si ten... celý příspěvek >
Choroba viniča - pomoc, 14.5.2014
To je i můj případ, co nesníme přímo, to se zmoštuje a jde do mrazáku. Je to božský nektar.
Choroba viniča - pomoc, 13.5.2014
Děkuji za reakci i za názor. Zatím ji nechám, když nebude chutnat, půjde do moštu, a když to bude moc zlé, zkusím přeroubovat nebo vyměním. Roubování si stejně asi budu muset vyzkoušet na vedlejší hlavě, která vloni vyrašila jen z podnože.
Choroba viniča - pomoc, 13.5.2014
Když to shrnu slovy klasika, připadá mi to děuče takové nedomrlé. Prostě tvar i barva listů jsou divné, růst taky nic moc. Jsem v tomto naprostý laik, nerad bych si zavlekl na zahradu nějakou chorobu, to by mi sousedi dali! Jinak je koupena ve... celý příspěvek >
Choroba viniča - pomoc, 13.5.2014 Obsahuje fotku
a k tomu vedlejší rostlinu:
Choroba viniča - pomoc, 13.5.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, rád se nechám ukecat, že je to v pohodě. Pro jistotu jsem ji nafotil ještě jednou:
Choroba viniča - pomoc, 13.5.2014 Obsahuje fotku
Detail spodní.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika