Příspěvky uživatele - 79.173

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak rozdrtit jablka bez drvica, 15.10.2014
Pokud mohu, přidám něco do diskuze. Moje zkušenosti jsou z výroby hroznového vína ale myslím jsou použitelné i při výrobě ovocných vín, v tomto případě vína jablečného. Mošt kvasit v nádobách naplněných cca ze 3/4. Použití ušlechtilých... celý příspěvek >
Velka komprese při startování, 13.10.2014
Po zásahu si zkontrolujte hladinu oleje v motoru a vzduchový filtr, zda není toho oleje plný.    j.c.
Paprika pro venkovní pěstování, 28.9.2014
Pro milovníky chili je jeden zajímavý recept, který by snad stálo za to vyzkoušet: 10 najemno nasekaných chilli papriček 1/2 hrnku cukru 1/2 hrnku kalifornských sušených švestek (z Lidlu) 1/4 hrnku oleje (olivového nebo slunečnicového) 1... celý příspěvek >
Za kolik prodat slivovici ročník 1969?, 25.9.2014
Poprvé jsem pálil z meruněk cca 1985. Starou belu jsem tehdy věděl o zakládání a vedení kvasu, natož o kvasinkách, jejich výživě a teplotě vhodné pro kvašení. V mém případě je "loňská" mnohem lepší než kterákoli z období mých začátků. Stáří pálenky... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 12.9.2014
MM sklizen do lisu. Praskání bobulí + botritida+včelky, cukr v moštu 15°NM. Ostatní moštovky zůstávají zatím na keřích ale díky velkému přísunu vody v posledních týdnech, vývoji počasí a tlaku plísně si iluzí moc nedělám, Myslím byly lepší... celý příspěvek >
Zakládám novou zahradu, 2.9.2014
V reakcích se sešlo několik dobrých tipů, snad by bylo ještě dobře pokud by zakladatel vlákna alespoň přibližně rozlohu zahrady.  Vzkledem k tomu že sám mám zahradu jen několik kilometrů pod Brnem souhlasím s názory že zimní odrůdy jabloní... celý příspěvek >
Mouchy doma ve velkem, 31.8.2014
Na chatě používáme Raid proti komárům a mouchám do zásuvky. Pokud je to v místnosti kde spíme, na noc se vypíná abychom to nedýchali. Účinnost skvělá.     j.c.
Kuna na zahradě - Ano či ne?, 31.8.2014
Mám na zahradě taky kunu. Svoji přítomnost nám u roky dokazuje bobkem přede dveřmi. Pokud jej nechám na místě, druhý se neobjeví. V momentě kdy jej uklidíme, do dvou dnů je tam nový. Minimálně 1x za 14 dní dostává polovinu makrely nebo sardinky.... celý příspěvek >
Cresthaven dozrává, 29.8.2014
Minulý týden jsme sklidili první 3 plody Cresthaven na dvouletém stromku, několik jich zůstalo ještě na tento víkend. Část plodů padlo za své díky hnilobě. Plody jsou díky dešťům v posledních 2 měsících velké, míň vybarvené a mají kupodivu poměrně... celý příspěvek >
Už rostou, 21.8.2014 Obsahuje fotku
V okolí Brna rostou asi 14 dní, postupně se houbičky stěhují z listí do jehličí. Bohužel fotím úlovek až po návratu, jak mám sebou foťák tak nikdy nic nenajdu.      j.c.
Sejmutí etiket z lahví, 7.8.2014
3/4 výkonu a 1 min v mikrovlnce. Pokovené a zlacené etikety je dobře trochu hlídat, můžou jiskřit. Zbytky lepidla pak benzinem.   j.c.
Lisování rmutu, 7.8.2014
Pokud nejde o šťávu cíleně na burčák, je jakékoli okysličení moštu nežádoucí. Je pravda že v této fázi se dá říci, že kyslík spotřebují kvasnice při kvašení, nicméně než se vám rozběhne, k určitým změnám v barvě a aroma moštu dojde. Pro vinaře v... celý příspěvek >
Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?, 5.8.2014
Ačkoli na práci s pilou používám rukavice jen v zimě, páč nemám pilu s vyhřívanou rukojetí, na větší množství práce byť i nárazové, kvalitní a na ruku padnoucí antivibračky dokážu pochopit. Nedomnímám se že zrovna rukavice jsou u této práce přínosem... celý příspěvek >
Meruňkový kvas, 30.7.2014
Vzhledem k tomu, že vyrábím v menším měřítku víno z několika odrůd, vím že rychlost nastartování kvasného procesu, kvalita prokvášení i teplota při prokvášení vliv na kvalitu výsledného produktu jednoznačně má. Jinak se cíleně nechává kvasit "vařící"... celý příspěvek >
Ostružina se zbláznila, 28.7.2014
Nejlíp se lžičkou cukru a s kysanou smetanou. Lahoda které můžu misku denně.     j.c.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika