Příspěvky uživatele - 39.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Naroubování pinkcotu, 1.9.2014
Díky, A je lepší roubovat na podzim nebo na jaře?  A.
Naroubování pinkcotu, 1.9.2014
Dobrý den, prosím, poradí mi někdo, zda jde naroubovat na kmínek švestky Gabrovské nějaká odrůda meruňky? Nejraději bych Pincot, ale může být i jiná. Na zahradě mám už Velkopavlovickou a Maďarskou. Zahrada je 330 m n m. Díky za názory.  Alena
Švestka Gabrovská a ryngle Althanova - nevím si rady, 25.5.2014
Tím Calypsem jsem postříkala až tento týden, protože se na listech objevily mšice, ale stromky (stáří 9 let) jsou už bez plodů. Moje chyba, měla jsem se zeptat dříve. A co mohu ještě použít za postřik, když ho budu chtít prostřídat s Calypsem?
Švestka Gabrovská a ryngle Althanova - nevím si rady, 25.5.2014
Dobrý den, prosím zkušené zahradkáře o radu. Na jaře mi nádherně odkvetla švestka i ryngle. Objevila se spousta malých plodů a pak nastal problém. Téměř na každém plodu se objevila černá tečka a vše co bylo na stromcích spadlo. Mrzí mě to,... celý příspěvek >
Rubinola, 6.4.2014
Já trochu Vaší odpovědi nerozumím. Pokud tedy nechci používat chemii, jak mohu výrazně omezit výskyt těchto škůdců? Omlouvám se, opravdu se tyto věci učím za pochodu. Před osmi lety jsem koupila zahradu, zasadila stromy a podle literatury se... celý příspěvek >
Rubinola, 5.4.2014
To je právě to, že už třetím rokem jsou vždy stromky obsypané květy. Pak se ukážou malinké plody, které během léta pomalu padají a padají až tam zbude pár kousků.
Rubinola, 5.4.2014
Neřekla bych, že je to podobné. Deformace mých jablíček spočívá v tom, že je polovina jablka viditelně menší než druhá. Ale jak jsem psala dříve, chuťově jsou vynikající. Jan bych uvítala, kdyby jich byla aspoň bedýnka.
Rubinola, 5.4.2014
Děkuji za radu, určitě to udělám, ony ty stromky jsou samý květ, ale to bylo i v letech minulých, takže se pokusím vyjednotit plody, snad se na mě letos usměje štěstí. A co se postřiku týče, mám týž názor jako Vy. Vykrajování mi nevadí, vadí mi,... celý příspěvek >
Rubinola, 5.4.2014
U Rubinoly je na lístku uvedena podnož M IX (římská devítka). U Topazu je to dosti rozmazané, takže to lze číst jako KG, KQ, KS nebo také K9. Tím, že zatím pořádně nezarodily, jsem měla na mysli, že kupř. v roce 2013 měla Rubinola asi 10 plodů, z... celý příspěvek >
Rubinola, 3.4.2014
Dobrý den, spěchám pro radu k pěstitelům jabloně Rubinola a Topaz. Tyto dva stromky jsem zasadila před 8 lety, korunky jsou krásné, stromy netrpí žádnou viditelnou chorobou a přesto ještě pořádně nezarodily. Možná nemají v okolí vhodné opylovače,... celý příspěvek >
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 26.3.2014
Do všech komposterů dávám jen posečenou trávu a tuhle mazlavou hmotu jsem vždy zarývala jen do bramborových záhonů a pod rajčata. Na ostatní záhony nikdy nevyjde, tak pravidelně nakupuji granulovaný kravský hnůj. Takže raději teď na jaře nedávat... celý příspěvek >
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 26.3.2014
Já mám ale kompost v komposterech a jeho konzistence je taková mazlavá, no jako hnůj. I takový kompost mohu zarýt 14 dní před výsadbou? Omlouvám se, ale co se jahod týče, jsem naprostý neználek, proto tolik dotazů.
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 26.3.2014
Jsem ráda za jakoukoliv informaci a navíc mám štěstí, že místa mám tolik, že mohu teď na bramborové záhony zasadit různou zeleninu a jahody dám na záhony, kde jsem loni měla okurky. Jen mi, prosím, někdo potvrďte informaci, že tento rok nesmím... celý příspěvek >
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 24.3.2014
To asi fakt chce vyzkoušet na vlastním pozemku, protože co zahrada, to jiný výsledek. Přesně tohle jsme řešily se sousedkou přes dvě zahrady a týkalo se to právě brambor. Já mám každoročně brambory na celou zimu a jí, o 40 metrů dál, dá pozemek... celý příspěvek >
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 24.3.2014
V žádném případě nebudu riskovat zklamání, místa mám dostatek, takže budu dodržovat Vámi popsané postupy.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika