Příspěvky uživatele - 15.196

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
eriobotrya japonica, 26.1.2008
Tak toto naozaj nedovediem posúdiť. Já když už se vypravím z domu na zahradu či do přírody, tak jedině se sekerou nebo puškou, podle toho zda potřebuji zatopit nebo navařit.
Tisy - tvarování, 26.1.2008
Ano, je to v podstatě fuk. Hlavně na něj nesmíte jít se sekerou či dokonce s rýčem, jako receptářový dřevinomil Karel Kotyšan.
O jakou rostlinu se jedná?, 20.1.2008
Vyloučeno, pane kolego. Jedná se nepochybně o Čemeřici věžákovitou, rostoucí v symbióze s Kolomajzníkem pižmovým. Toho ale na fotce nevidím.
Plot ca 60 m, 20.1.2008
Vážená paní, ve vašem případě bych Vám, jakožto druhý největší odborník na zahrady v ČR (po doktoru Béďovi Přemkovi Trávníčkovi), doporučil k tomuto naprosto skvělou, rychle rostoucí a všemu odolnou (prý i radioaktivnímu záření) listnatou... celý příspěvek >
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 28.12.2007
Dobrý večer pane Jardo, já Vám sice neporadím, ale rád bych poprosil o foto Vašeho blahočetu (na mail: jan.vykrent@seznam.cz). Děkuji.
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 22.12.2007
No jistě, Polešovice jsou vyhlášené svými banánovníkovými sady a plantážemi s bavlnou, tak proč by tam lesníci nemohli vysazovat ve velkém araukáriové monokultury, že? :-)
buk ze semenáčku, 11.11.2007
Nezlobte se na mě, ale jak tady čtu ty vaše příspěvky o vypěstování si buků ze semenáčků či dokonce z bukvic, tak se tomu zkrátka dost divím. Předpokládám, že nejste lesníky či majiteli lesa, kteří si rostlinný materiál, pokud... celý příspěvek >
Bílé konce na borovici, 11.11.2007
Milá paní nebo slečno, vzhledem k tomu, že jste neuvedla celý název oné borovice, nemůžete tady od nikoho očekávat přesnou a stoprocentně správnou odpověď. Možná, že její název znáte a jen jste ho opomněla uvést. Pokud ho však... celý příspěvek >
Jak se jmenuje?, 5.11.2007
Tak, tak. Je to strom velký, rozkladitý, vhodný do velkého prostoru. Často je k vidění v parcích. Na podzim se pěkně vybarvuje do žluta.  Pokud ho sháníte na svou zahradu a máte na ní více místa, tak se spíše obraťte na nějakoi zahradní okrasnou... celý příspěvek >
Lípa - Kdy řezat?, 26.10.2007
Poraďte prosím, kdy je nejvhodnější doba pro řez lípy. Potřeboval bych u cca 50 let staré lípy nejenom zkrátit spodní na zem zasahující větve, ale odřezat i pár starších větví. 
Borovice - prosím o radu, 28.9.2007
Jen jestli vás pan inžinýrek nemystifikuje. Vaše borovice může být klidně napadená sypavkou borovou, kterou je třeba likvidovat chemicky. Zase tak klidná byste být neměla. :-)
Jedlovec kanadský (Tsuga canadensis), 28.9.2007
Na podzim minulého roku jsem vysadil stromek Jedlovce o výšce 1 metru. Jehličí jeho větví bylo v naprostém pořádku, což se nedá říci v této chvíli, neboť "po vzoru" sypavkou napadené borovice začínají žloutnout a opadat jehlice na loňském a... celý příspěvek >
Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování, 21.8.2007
Znám jednoho těžkého pracháče, který se zhlédl v cizokrajných dřevinách. Před 5-ti lety si nechal dovést lodí z Chile tři 7-mi metrové exempláře tamního národního stromu - Blahočetu čilského (Araucaria araucana). Má je v obrovských betonových... celý příspěvek >
Šeřík "ožírán" sršni, 18.8.2007
Všimnul jsem si, že mi stromek šeříku (3 m vysoký, cca 10 let starý) nějak vadne. Zalévám pravidelně, mšice na listech taky vidět nebyly, tak si říkám "Hrome, čím to je?" :-)  No a když mi kolem hlavy proletěli dva sršni (nebo sršně?)... celý příspěvek >
škumpa, 16.8.2007
Škumpa je rostlinou u nás nepůvodní a silně invazní. Je to hrozný nezmar! Kde jednou rozprostře své nesmírně dlouhé, těsně pod povrchem se táhnoucí kořeny, z nichž záhy vyraší obrovské množství mladých škump, se velmi, ale velmi těško likviduje!... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika