Příspěvky uživatele - 195.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vinná réva Prim, 10.4.2009
Add.: host - xxx.xxx.8.77 (?), 5.4.2009 21:04 ...nemýlíte - vždycky jsem si myslel, že podnože jsou vesměs kříženci amerických rév, tudíž odolné vůči révokazu a mrazu - musím se přiznat, že jsem o náchylnosti SO4 na poškození mrazy prostě... celý příspěvek >
Vinná réva Prim, 3.4.2009
Já to nepřihrnuju - možná se mýlím, ale připadá mi to zbytečné. Přihrnul bych to možná když, tak při sázení na podzim, ale když mám nějaké podzimní sazenice, tak je nechám přes zimu ve sklepě a sážu je až na jaře.
Vinná réva Prim, 3.4.2009
Nevím jak se sází ovocný stromek, ale zajímalo by mě v čem je rozdíl jestli roubovaná část je 5 cm nad zemí nebo v úrovni země - a potom taky nerozumím tomu, proč to zasypávat do výšky 5 cm. Řekl bych, že kolem toho děláte až velké čáry-máry. - Pokud... celý příspěvek >
Vinná réva Prim, 30.3.2009
V návrhu na obalu předpokládali, že révu budete sázet na podzim. Roubované místo by mělo být v úrovni 5 cm nad povrchem. Může se dát i pod zem, ale v tom případě je potřeba likvidovat kořínky vyrostlé nad místem roubování (minimálně jednou ročně).
Množení jabloní větvemi?, 5.3.2009
Jo - to se provádí, ale je to dost diskutabilní. U tmavých odrůd to nemá vůbec smysl, u světlých se děje to, že jsou sladší jenom na oko. - Bobule na zadní části hroznů jsou pak mdlé chuti. Kdysi jsem zkusil oba způsoby a rozdíl kvality byl naprosto... celý příspěvek >
Množení jabloní větvemi?, 27.2.2009
Rád bych tak uchoval odrůdu jabloní, která se už nejspíš ani nedá koupit. Mám zájem o pěstování jabloní v nižším provedení - nechal jsem si proto rouby oné odrůdy naroubovat na M9, ale většina z nich rostou pomalu jako ty nejzakrslejší zákrsky. V... celý příspěvek >
Množení jabloní větvemi?, 26.2.2009
Kdysi jsem v Receptáři nejen na neděli s Přemkem Podlahou viděl příspěvek, jak nějaký zahradník zakopal 2 metrové větve jabloní pod zem a z toho mu vyrostly jabloně. - Je to možné?
Rouby, 8.1.2009
Prosím o radu: Lze ještě brát rouby z třešní? Do kdy je to možné? Jaká teplota je přípustná? - díky - Zyjan
hnojení révy, 17.10.2008
V čem očekáváte, že vám pomůže přihnojení? Pokud doufáte, že pak sklidíte větší bobule, tak to vás musím zklamat.
Ochrana proti vosám a ptákům, 13.10.2008
To jsem kdysi zkoušel - byly to spíš papírové zvonce z papírových pytlíků (aby byly hrozny zakryty před ptáky a přitom měly vzduch), ale výsledek byl, že zplesnivěly.
Odrůda Luna, 10.10.2008
Pokud vám Luna vydrží zimu, na jaře s postřikem proti perenospoře až tak moc nepospíchejte. Období houbových chorob přichází před květem (padlí), plíseň révová - na kterou je Luna hlavně náchylná - má termín nejdřív koncem června (pokud se mýlím, tak... celý příspěvek >
Ochrana proti vosám a ptákům, 30.9.2008
Proti kosům se mi osvědčily sítě od citrónů, kdy jsem střapce do nich "oblékl" a nití nad hroznem provlékl oka a na suk zavázal. Kosi si vždycky nějakou cestu, jak se k hroznům dostat najdou, ale škody jsou tentokrát daleko menší.... celý příspěvek >
Jedná se také o vlnovníka nebo roztoče? Jak na něj jednou provždy?, 26.9.2008
Co znamená "zjara"? Nevím na kolik má smysl ošetřovat keře Omitem, když jsou "listy" ve stadiu oček. Moc nevěřím tomu, že to zahubí roztoče, kteří jsou uvnitř a roztok se k nim nedostane. Ošetřením po rozpuku oček popálíte... celý příspěvek >
dozrávání, 19.9.2008
Věřím, že ještě bude lepší počasí. Na dozrávání máte víc jak měsíc, takže se nechejte překvapit. Ať už vám dozraje nebo ne, bude lepší nenechat víno přeplodit. - Hrozny pak budou dříve zralé.
Plíseň révová, 16.9.2008
Je to jak říká jgeneral, ale přesto bych to ještě zkusil postříkat - na druhou stranu tím totiž ani nic nepokazíte. Podívejte se na barvu letošního dřeva - je-li zdravě hnědé, máte na příští rok celkem vyhráno - pokud ne, je to horší.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika