Příspěvky uživatele - 215.208

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Krtek - a je to, 25.1.2009 Obsahuje fotku
Tak jsem dnes přišel na chalupu a myslel jsem, že mě klepne pepka. Na zahradě zhruba 30 obrovský krtinců, byly to dobře čtyři kolečka hlíny. Na shánění nějakých pastí nebylo ani pomyšlení, tak jsem zaimprovizoval. Varina stojí v dílně, kus hadice... celý příspěvek >
Jak topit při uzení, 25.1.2009
Mám také dřevěnou udírnu s delším kouřovým kanálem, jen je o něco větší. Ideálně tam futruju bukové dřevo, ale v podstatě může být jakékoli listnaté,  dobře vyschlé dřevo. Jabloň, hruška, švestka, třešeň... ovocné stromy jsou po ruce, jen je... celý příspěvek >
Proc nekoupit sekacku z Mountfieldu?, 15.1.2009
Zatím jsem si nikdy v Mountfieldu nic nekoupil - chodím vždy k profesionálům - ale teď jsem se tam díval na vozík Vares ke kultivátoru a po porovnání cen jsem si zjistil, že stojí stejně jako všude jinde, plus mínus něco málo. Akorát že jinde nemám... celý příspěvek >
Kupit bubnovku k Terra MJ-5 (1984) ale radsej nieco ine?, 11.1.2009
Nemáte někdo informace o výrobcích firmy Lakr?  Firma snad už neexistuje, ale sekačky se pořád objevují v inzerátech...
Cider - výroba, 11.1.2009
Originál má klidně 5-7% a je docela čirý. Takže musí být pořádně prokvašený a potom ležákovaný v chladu a tmě, aby se vyčeřil a byl pěkně šumivý.
Cider - výroba, 11.1.2009
Takže nezakvašovat, stačí nechat napospas divokým kvasinkám?  A co další skladování, několik desítek litrů cideru na posezení nevypiju. Stačí ponechat na chladném místě a postupně konzumovat? Originál se nechává zrát v dubových sudech, které... celý příspěvek >
Cider - výroba , 10.1.2009
V očekávání letošní slušné úrody jablek se raději už v přestihu zajímám o jejich využití. Samozřejmě mošt, ale chtělo by to i něco jiného. nedávno jsem ochutnal z Anglie dovezený cider a bylo to výborné. Ano, já vím, je to zkvašený jablečný mošt, ale... celý příspěvek >
Kupit bubnovku k Terra MJ-5 (1984) ale radsej nieco ine?, 9.1.2009
Řeším stejný problém, koupil jsem starší Vari s 2t motorem Jikov a chtěl bych nějakou bubnovou sekačku. Zatím jsem na nic zajímavého v inzerátech nenarazil, kromě sekačky Lakr, která se mi ale zdá dost primitivní oproti např Samson 56.
udírna, 26.12.2008
Asi to opravdu bude vzdušná vlhkost, na dehet to nevypadá. Jen se děsím, jak dlouho to budu roztápět, udírna je dost velká a kouřovod dlouhý. Ještě po dvou hodinách topení tam ta vlhost byla, takže radost. Na druhou stranu se povedla izolace,... celý příspěvek >
udírna, 25.12.2008
První zkušební zatopení v nové udírně proběhlo zdárně, jen mě překvapilo, že i když byla postavená z dobře proschlého (řekl bych až přeschlého) dřeva, je na vnitřní stěne dost vlhkosti. Odkud se tam asi mohla vzít?  IP
udírna, 25.12.2008
Dnes příjde ten velký den, kdy poprvé zatopím v nové udírně.  Doufám, že se nedočkám nějakého negativního překvapení...  Původní plány na malou udírnu padly a tak opět máme největší uzák ve střední Evropě.  Když stavět, tak s rozletem... celý příspěvek >
Sejmutí etiket z lahví, 21.12.2008
Dobrý je louh, vyžere vše dočista dočista... ale je třeba být při práci s ním opatrný.
použití dřeva na uzení nebo grilování, 8.11.2008
Lípa si moc vhodná nebude... Mě by zase zajímalo, jestli by se dala použít pěkně proschlá třešeň.
Technika orby, 25.10.2008
Dnešní pokus o orbu zkončil naprostým fiaskem. Vari mělo v mokrém jílu obrovské potíže, prostě to neutáhlo. Zzkusím za suššího počasí a s orebnými návleky, ale nevím.   Na našem záhumenku už pohořely i silnější stroje.  IP
Technika orby, 10.10.2008
Domů se mi přistěhoval pan Vari,  vyplatí se pro účely orby investovat do orebných návleků?  Je to opravdu takový rozdíl? Půda je u nás všeobecně těžká a jílovitá. 15-20 centimetrů pod vrstvou jílu se navíc skrývá vrstva kamínků, kterou sem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika