Příspěvky uživatele - 38.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak napravit řezem tuto révu, 20.2.2014 Obsahuje fotku
Osobně bych řezal ten dočasný kmínek na 2 ramena nahoře. Ta knějak dle obr. zelené práce na něm pak umravňvoal dle aktuální situace. Další to jistě zkonzultují.
Jak napravit řezem tuto révu, 20.2.2014
Myslím, že pokyn na tom provizorním dočasném kmínku si můžete trénovat řez.  V každém případě by to chtělo do něj sáhnout radikálně a ponechat tam jen pár poolotažňů je dost důležitý pro poslílení budoucího jediného kminku. redukoval bych tak na... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 11.2.2014
Ok díky všem za jejich zkušenosti. Jsou pro mne nedocenittelné, takže nemusím projít podobným martýriem, jako předchůdci. Seženu hypermangan a výživu nechám pro kytkám.
Množení vinné révy, 11.2.2014
Ještě se zeptám. Je to sice alchymie, jak za krále Rudolfa II. Nezkoušeli jste někdo při množení v PET-kách ve vodě, přidat do tý vody takovou tu výživu, co se rozdává v květinářství, jako výživa pro kytky do vázy. Netuším jaký to má složení, popř.... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 10.2.2014
Dobrý den mám v petkách řízky a zdá se, že začínají rašit. Ošetřujete je někdo nějakým postřikem. Nestříknul jsem je ani Sulkou, když jsem je donesl. Je to problém? Díky za info GB.
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 7.2.2014
Na citroníku jsem uspěl opakovaným použitím přípravku Puklistop, což je víceméně Mospilan a ještě něco k tomu. Osobně nemám moc důvěru ve všechny ty olejové přípravky. Stejně tak jsem se snažil 5 let biologicky řešit americké padlí na angreštu.... celý příspěvek >
Svätojurské vinohrady, 6.2.2014
V minulom ročníku mali vínka viac kyseliniek, možno preto mali prucenti v degustačných pivniciach víno v demižónoch ešte aj koncom januára na kvasniciach Tomu nerozumím, pokud má mošt více kyselinek asi bych se snažil zachovat nějaký zbytkový... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 6.2.2014
Musím se přiznat, že v této oblasti jsem zatím hrubě nevzdělán. Jediné, co o TB vím, že je to původní zde pěstovaná odrůda. Ani nedokážu posoudit přesný význam slova "původní". Vaše úvaha o možnosti delšího nakvášení je jistě rozumná. Proč ale tato... celý příspěvek >
Svätojurské vinohrady, 6.2.2014
Nutno souhlasit a konstatovat, že s kvalitou vína v ČR/SR roste i úroveň konzumace. Je to fajn. Když jsem před 5 roky jel na svoje první degustování, tak jsem měl obavu, že a) poznám houby, b) se mi navíc všichni budou smát. Ani jedno se... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 4.2.2014
Těžko říci, tento tvar se často udává jako výhodný kvůli mrazům. V zimě se to lehce přikreje a na pohhodu. Jarní mrazíky tomu už neublíží, bo je nutné to pěstovat v takovýchot oblastech na svahu(studený vzduch prostě steče pod to). Tuším jsem četl,... celý příspěvek >
Kdy plánujete letos stříhat víno?, 3.2.2014
Loni (první sezóna) jsem to hrozně řešil. Letos jsem bral řízky v lednu před ochlazením. Svítilo sluníčko a bylo tam tak nějak hezky a tak jsem to probral téměř vše. Hibernál úplně i s vyvázáním. Stolní jsem prostříhal s ponechámím tažně, který jsem... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 30.1.2014
Dobrý den, koukám, že jste se do toho pustil s plnou parádou. Mám takový dotaz k tomu voskování. používáte nějaký speciální vosk jaký má význama zavoskování konečku, aby neslzel? Měl jsem za to, že by to mělo být smočeno ve vosku... celý příspěvek >
Strihani vinne revy, 20.1.2014
Obecně jsou možnosti 2, na čípky, nebo na tažně. Záleží na čem daná odrůda dobře plodí. Základní informací je to, že réva nejlépe plodí na letošních letorostech vyrostlých z loňského dřeva. Tedy na tom, které loni plodilo. Takže nechat kosterní... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 17.1.2014
No to už není koníček, ale pořádný kůň. 200hlav, to už chvilku zabere. Držím palce, ať se očkování podaří.
Co vaše réva? (2014), 13.1.2014
Také jsem o tom přemýšlel. Mám ale teď poněkud jiné starosti a tak to zatím neřeším. Popravdě se přiznám, že netuším jak to bude s účinností/ekektivností. Jestli to nebude prostě jen zbytečné, protože tam před mrazem nalezou během "zimy" další nový... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika