Příspěvky uživatele - Marek-TT

Napadena svestka, 30.6.2019
Ak myslíte napadnutie voškami (mšicemi), tak podľa obrázkov sa o ne lienky postarajú.
Ide to aj (ne)chemicky, 29.6.2019 Obsahuje fotku
Máte pravdu, nie je, no ako som písal v úvode, nie je to univerzálny návod, ale skôr inšpirácia. Podobne ošetruje otec aj vinohrad, ktorý máme za domom na RH vedení, asi 40 koreňov. Po sezóne môžem porovnať výsledok. Dnes som ukončil zelené práce a... celý příspěvek >
Používáte insekticidy?, 29.6.2019
Prevencia proti cicavým a žravým škodcom je ťažká. Ak tam nie sú prirodzení predátori (na balkóne asi nebudú), tak nie je možné ich nijako prirodzene regulovať. Ak chcete bylinky priebežne zbierať, tak proti voškám by mohol čiastočne fungovať... celý příspěvek >
Škodci jablon, 27.6.2019
S tým, že sú u nás hojne zastúpené lienky ázijské a aj iný cudzokrajinný hmyz, už asi nič nespravíme. Je to výsledok globalizácie, voľného pohybu tovarov a osôb, podporený otepľovaním klímy. Tu by som možno vyslovil jedno želanie. Kiežby aj ostatné... celý příspěvek >
Topend, 27.6.2019
To si ma veru nepotešil  Mám rovnaký podpník a je to aj od rovnakého producenta. No nič, počkám na prvú úrodu a potom sa uvidí.
Padání květů merunek, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Takto nakoniec dopadol Orangered, ktorému z doteraz mne neznámych príčin opadala väčšina kvetov. Polovica stromu má celkom slušnú úrodu a druhá polovica je takmer bez plodu.
Škodci jablon, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Pridám jeden konkrétny prípad, kedy lienky a ich larvy doslova očistili mladé letorasty od vošiek. V červenom kruhu je časť konárika, ktorá bola napadnutá voškami. V žltom kruhu je časť konárika, ktorá vyrástla po zlikvidovaní vošiek lienkami.... celý příspěvek >
Topend, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Minulý rok si na prvom plode pochutil červík, tento rok snáď ostane niečo aj pre mňa. Kvalitná neskorá slivka by ma veľmi potešila.
Ide to aj (ne)chemicky, 26.6.2019 Obsahuje fotku
Dnešným dňom som zahájil zelené práce= časovo najnáročnejšia činnosť vo vinohrade. Počas týchto prác odstraňujem zahusťujúce letorasty a aj listy v okolí strapcov a tiež robím prebierku úrody. Cieľom je presvetliť a prevzdušniť vinohrad a tiež... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 26.6.2019 Obsahuje fotku
Orangered konečne dozrel. Názov tejto odrody presne vystihuje sfarbenie plodov.
Škodci jablon, 24.6.2019 Obsahuje fotku
Ten rozhovor s Jurajom Mikulom by som si rád pozrel, no nejde mi prehrať. Ja som čítal nedávno jeden článok s Ing. Pintérom zo SPU, v ktorom rieši škodlivosť lienky ázijskej vo vinohradoch. Je tam rozpísaných viacero rôznych pokusov, ktoré sa robili... celý příspěvek >
Co vylámat nebo střihnout, 24.6.2019
V podstate áno.
Totem marhulka, 24.6.2019
Vyzerá super
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 24.6.2019
Človek si tu niekedy pripadá ako na hodine chémie
Škodci jablon, 24.6.2019
Článok vyššie je anglický. Z toho súdim, že tento problém s lienkami budú mať niekde v anglicky hovoriacich krajinách. To však ešte neznamená, že ho musia mať tunajší vinári. Doteraz som sa nestretol s vinárom, ktorý by sa v tomto smere na... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika