Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2024, 10.2.2024
Prohlížel jsem menší stromky a nejméně narašené jsou pozdní Congat, Farhial, Farclo, Farely, Kech Psar, potom ještě Ananaska (z Juralu), Sirena, roub Muscat de Nancy, na silném kmeni VP se v koruně zatím také nic nečervená. Falešná Vesna bude asi... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 10.2.2024
Panu Waltrovi bych k "admirálovým" odrůdám doporučil přidat osvědčené MELROSE. Jednak je vyhlášené dlouhou trvanlivostí a současná kvalita je výborná, pane Waltře. Za mě velká spokojenost. 
Betinka🍑, 9.2.2024
Těžko říct, pane Waltere. Narašené je to všechno dost a nejvíc ty cizí choulostivé odrůdy, i když tyhle české rezistenty také, jak vidno na vaší fotce. Já z těch čtyřech mám jen tu Candelu, o které mně pan profesor Krška z VŠÚO Hlovousy napsal, že je... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 8.2.2024
Díky za zprávu, pane Waltere. Vaše hodnocení Rubelitu nepotěšilo, ale rouby se mi vyřezávat nechce, zvlášť, když se na nějaké nedávné degustaci umístil Rubelit společně s Barby a Lyrou někde kolem desátého místa. Znovu jsem porovnával chuť zdejšího... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 21.1.2024
Stav zimních odrůd hrušek: Nela na kaši, jinak byla standartně chutná, Erika drží, v chuti některé plody s nepatrně kořenitou příchutí Boscovy lahvice, ale spíše ty tvrdší plody. Bohemica v chuti prakticky totožná s Charneuskou. Z jablek se... celý příspěvek >
Zahradnictví zoja, 21.1.2024
Počasí, 21.1.2024 Obsahuje fotku
Dnes je 21.1. dříve svaté Anežky Římské. Lidové rčení: Kují do jedné baně - jsou dohodnuti, spolčeni. Házet balet - tančit.  - Je-li na svatou Anežku obleva, bude v létě hodně bouřek - O svaté Anežce od kamen se nechce - Svatá Anežka... celý příspěvek >
Počasí, 20.1.2024 Obsahuje fotku
Výborně, pane SPCH. Dnes je 20.1. dříve měl svátek Fabián a Šebestián Lidová rčení: Stát se starou bačkorou - nestát za nic. Natáhnout bagančata - pospíšit si, chvatně odejít, umřít. Pranostiky: - Fabiánská zima pálí - Fabiánské mrazy... celý příspěvek >
Počasí, 19.1.2024 Obsahuje fotku
A pro PP jednu idylickou fotku. Doufám, že má na chalupě pořádný krb. 
Počasí, 19.1.2024 Obsahuje fotku
- 19. leden v pražském Klementinu: minimum – 19 °C (r. 1942), denní průměr -0,8 °C (od r. 1961), maximum 15,1 °C (r. 2007) - Lidová rčení: Být z Balíkova - býti z venkova. Budou mezi námi bakule - popereme se. - Pranostiky: Podle německých... celý příspěvek >
Počasí, 18.1.2024 Obsahuje fotku
STUDENÉ PSÍ DNY - PRISSKÉ OTEPLENÍ (OD 16. do 19. LEDNA) Končí hyginská zima a začíná prisské oteplení. V tomto období studených psích dnů jsou tak od sebe odděleny dva výrazně chladné časové úseky ledna - hyginská zima a vůbec nejznámější a... celý příspěvek >
Počasí, 18.1.2024 Obsahuje fotku
18.1. - Na svatého Priska pod saněmi píská. Tlaková níže Gertruda zazlobila hlavně v Německu, a i když včera večer pršelo a přitom mrzlo, nic zvláštního se nedělo. A co vy pane z Chropyně, pane Waltere, nebo pane PP, nezůstali jste včera někde... celý příspěvek >
Počasí, 17.1.2024 Obsahuje fotku
17.1. svátek má Drahoslav, dříve Antonín poustevník. - Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme; nemá-li žádný, vyrobí hned
Počasí, 15.1.2024 Obsahuje fotku
16.1. Ctirad, dříve Marcel. - Na svatého Marcela zima leze do těla.  A je to pravda, ovšem bruslí se pěkně. Ani si nevzpomínám, kdy že to bylo ve zdejší oblasti naposledy.
Počasí, 12.1.2024 Obsahuje fotku
- Lednový mráz i železo rozdrtí a ptáka v letu usmrtí. - Když v lednu mnoho prší a málo sněží, z polí, luk i zahrad se málo těží.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika