Příspěvky uživatele - 168.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Postrek paradajky voči plesni, 21.6.2015
Já rajčata proti plísni vůbec nestříkám, to ale bude tím, že je pěstuji pouze ve skleníku nebo při jižní stěně domu, kde jsou poměrně dobře chráněná proti dešti a případnému uchycení spor plísně. I tak si ale myslím, že začínáte s preventivním... celý příspěvek >
Špatně zaštípnuté rajčata, 21.6.2015
Aby vám rychleji zakořenily, doporučuji zálistky raději alespoň 10cm a větší a zasadit je do stínu nebo polostínu. Na slunci zavadnou a nechytí se.
Strupovitost broskvoní, 4.6.2015
Vážení pěstitelé broskvoní, toto vlákno je již dva roky staré a stále nerozvinuté. Přitom dost z nás se s chorobou setkalo. Týká se především broskvoní středně a později zrajících, většinou od Redhavenu dále. Čím později, tím větší škody. Takže kdy a... celý příspěvek >
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky, 28.5.2015
Sousední zahradu už druhým rokem nikdo neseká a já mám zkušenost, že ty tisíce slimáků, kteří odtud lezou, zlikvidují vše, co se dá pozřít, počínaje zeleninou, přes květiny a konče obyčejnou bršlicí. Dokonce si pochutnávají i na exkrementech našeho... celý příspěvek >
Bio zelenina bez škůdců v obchodech?, 27.5.2015
Nedodávám do obchodů, pěstuji jen pro sebe a své přátele. Ač žiji v bramborářské oblasti, při výsevu květáku do truhlíku začátkem února a sazenic v březnu do nevytápěného skleníku, dnes začínám se sklizní, a to bez použití chemie. Takže rozhodně i ve... celý příspěvek >
Bio zelenina bez škůdců v obchodech?, 27.5.2015
Záleží na víře. Podezřívavý člověk si dostatečně odůvodní, že eko nemusí být eko a nekoupí ho. Jiný si eko koupí i za vyšší cenu, protože si uvědomuje, že jsou s tím spojené vyšší náklady.
Kadeřavost už nyní, 21.5.2015
Tak konečně je pořádně zalito a při těch venkovních teplotách okolo 10° může kadeřavost zas začít páchat škody. Přátelé pěstitelé, jak jste na tom s kadeřavostí nyní?:
Kadeřavost broskvoní - vše co potřebujete vědět, 21.5.2015
Nejste. Více informací se dozvíte ve vláknu "Kadeřavost už nyní"
Semenáček broskvoně?, 21.5.2015 Obsahuje fotku
Pro Davida442: Broskvoň je zde: na snímku i s částečně odhalenými kořínky.
Kadeřavost broskvoní - vše co potřebujete vědět, 20.5.2015
Davide, a vy sám, pečujete o nějakou broskvoň? S postřikem, či bez? A s jakými výsledky? Nebo jen máte pocit, že zodpovězení vašich otázek by mohlo pomoci ostatním?
Okousané listy paprik na balkoně, 19.5.2015 Obsahuje fotku
Doporučuji, abyste se na papriky šla podívat v pozdní noci. Pak nejspíš nějakého slimáka najdete. Také jsem se divil, když nedávno na záhonech začal mizet salát a přes den nebylo nic vidět. A takhle to vypadalo ve 2 ráno.
Zkřivený nůž, 17.5.2015
Šroub by se u sekaček měl povolovat ve směru otáčení ostří. Po zkřivení nože ale obvykle nejde povolit. Pak je nejjednodušší hlavu šroubu odříznout flexou a zbytek vytočit a koupit šroub nový.
Odstraneni plodu, 10.5.2015
Souhlasím. 20 broskví na takový stromek nemusí být problém. počkal bych na přirozený propad a zredukoval až při větší velikosti plodů. Je třeba počítat také s možností poškození plodů strupovitostí ,či kroupami a po výrazně redukci plodů nyní byste... celý příspěvek >
Kadeřavost už nyní, 2.5.2015 Obsahuje fotku
Letošní dva postřiky Kuprikolem jsou znát.
Choroba broskyn, 1.5.2015
Ještě jsem hledal něco u sousedů v Německu: Houbové patogeny Strupovitosti broskvoní (Venturia carpophila), něm. Pfirsichschorf, přezimují na mladých výhoncích broskvoní. Na nich se vytvoří spory, které pak infikují plody v létě. Doporučují se... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika