Příspěvky uživatele - 183.140

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Minaret, Marlen, Svatava, 4.4.2012
Zdravím, mohu pouze potvrdit, že Minaret je z křížení SEO x VP, je to pozdnější dost chutná meruňka, ale vadí mi u ní náchylnost na hnití a strupovitost plodů (Clastetosporium). Letos velice překvapila, jak ´bohatě pokvete, ty mrazy ji skoro... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu, 27.3.2012
Tak to gratuluji, já jsem poněkud zklamán z těchto francouzských novinek. Plodově jim není co vytknout, ale životaschopnost je horší. zrovna letos z nich nebude asi nic moc, vypadá to že moc nezakvetou. Možná máte lepší stanoviště, nejsme vysoko... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu, 27.3.2012
Zajímalo by mne, zda skutečně tuto merunku pěstujete, jelikož to co uvádíte, není zcela pravda, alespoň ani v podmínkách středního Polabí, kde je tepleji. je to zrovna jedna z odrůd, u které je vyšší procento předčasných úhynů stromů a dost namrzá i... celý příspěvek >
Myslíte, že nedávný mráz mohl poškodit květní pupeny meruněk?, 24.2.2012
Zdravím, u nás (Stč. kraj) to zatím vypadá neslavně, řezal jsem do květních pupenů u Karoly- ta vždy dost vydržela, letos cca 50% zničeno, např. u Tomcotu to vypadá na 90% zničených, nevím jak ostatní, ale již před mrazy byly některé dost... celý příspěvek >
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 22.12.2011
Vypadá to, že je zde nová, velmi kvalitní sorta, plně nahrazující řadu pozdně zimních jablek, troufnu si říci, že i Idared. Snad vydrží i odolnost ke strupovitosti.david
Sbírka švestek a slivoní, 7.12.2011
Zdravím, ještě bych věděl Coes Rotgefleckte-Coeho zlatá slíva, Montfort-Montfortská, Itaiensche zwestche-Vlaška, Czar-Carská.
Sloupovitá třešeň Sára, 6.12.2011
Já se přikláním k tomu, že sloupovité třešně jsou docela rafinovaný podvod. V jisté ovocné a okrasné školce je prodávali, Śára to nebyla, byly to jiné odrůdy(Sylvia), hrnkované, dovoz z Německa. Byly to špičáky, a na popisu drovným písmem napsáno, že... celý příspěvek >
Velbora (dotaz), 5.12.2011
Souhlas, mně se rovněž Veselka docela zamlouvá, jak z hlediska barvy, velikosti, ale i chuti. Veminu neznám, rád bych ji klidně vysadil- k čemu se podobá- opravdu k Rakovského? Velboru jsem měl rovněž, ale právě taky dost hnila v plodech během... celý příspěvek >
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 14.11.2011
Zdravím, při vší úctě jsem nikdy nemohl doporučit podzimní zastřihování stromků, lepší bylo vždy nechat to na jaro, až začnou rašit. Při podzimním řezu hlavně u peckovin může dojít o omrznutí řezných ploch popř. celých částí větviček až k nižšímu... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 26.6.2011
Zdravím, jsem rád, že už vím, co ji pravděpodobně dobře opylí. Tušil jsem, že je částečně samosprašná, ale nejistě, Že to bude nějaká ryngle, jsem zjistil až když gabrovská fungovala dobře vedle Altanovy a Zelené. Jinak kdyby tolik nepadala na suchu,... celý příspěvek >
Bluefree za Jojo, 26.6.2011
Zdravím, pokud jde o Čač. rodnou, tak si ji cením dost vysoko, plodí velmi dobře, roste středně, a kvalita je velice dobrá, blíží se právě dost Gabrovské a Domácí švestce. K šarce je středně tolerantní, ale jelikož není vyhledávána mšicemi, tak z... celý příspěvek >
Karosia, 28.1.2011
harlayne je podle dosavadních zkušeností vysoce reziostentní až imunní, dost se používá ve šlechtění právě pro přenos vysoké odolnosti a celkem dobré kvality, podobně i Stark Early Orange se dost využíval pro toleranci, dobře se nesla do... celý příspěvek >
Série Top, 25.1.2011
Velice zajímavé, mohu po delší zkušenosti potvrdit, že i v podmínkách Stč. kraje, 260m n.n.m, rovinatý pozemek mám též odzkoušenou řadu odrůd, lonský rok byl dost vlhký, projevila se dost monilia v plodech ale i namrznutí v pupenech po zimě. Po... celý příspěvek >
Sloupovitý ostružiník Navaho, 24.1.2011
Správná otázka. Zajímavé je, že u firmy prodávající licenci k množení odrůdy Navaho (Meiosis Ltd.) se v žádném případě nepíše nic o sloupovitém charakteru nebo něčem podobném u této odrůdy. Ostružina Navaho je velkoplodá, kvalitní bujně rostoucí... celý příspěvek >
Očkování / roubování broskvoní, 23.1.2011
souhlasím, jako školkař mohu potvrdit, že pokud se obeberou rouby na podzim nebo ze uachlazeného materiálu, vyzrálé, z bazálních částí letorostů, nenarašené, tak jsem takto rouboval x zajímavých odrůd ze zahraničí na broskvový semenáč, dokonce koncem... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika