Příspěvky uživatele - 6.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Male plody, 14.9.2010
Ano, i člověk prodělává období růstu, plodnosti a stárnutí. S ženami po čtyřicítce už příroda nepočítá. Přesto mohou ještě dlouho žít. Stromy obecně neplodí pravidelně. Jsou semenné roky, kdy dospělé dřeviny plodí. Proti tomu jsou roky kdy dřeviny... celý příspěvek >
Male plody, 14.9.2010
Mýlíte se, každý strom který doroste do určitého objemu začne zasychat. Šitt rozdělil život stromu do 9 období. Lze to sice zjednodušit do tří, ale to se pak dá snadno překroutit. Stromy přece nezasychají, že. Zajímavé je i rozdělení po dle Žučkova... celý příspěvek >
Male plody, 7.9.2010
Je zajímavé, že deficit určitých živin je dán ročníkem. podle průběhu počsí jsou stromem vstřebávány určité živiny. Podle rozborů listů a plodů jsou pak v deficitu některé prvky u všech pěstitelů, přestože jsou v půdě v dostatečné zásobě. Dalším... celý příspěvek >
Male plody, 6.9.2010
S vámi bude těžké pořízení. Proč se ovocné stromy řežou? 1. Výchovný řez - vytvoříme pevnou vzdušnou kostru koruny. Na stromě nebudou tlakové vidlice, větve si nebudou příliš světelně konkurovat, ovoce bude skliditelné. 2. udržovací řez - udržuje... celý příspěvek >
Male plody, 5.9.2010
Ano, probírka má v zahrádkářských podmínkách velký význam. Letos v červnu jsem probral průsvitňák. Na stromě narostly jablka cca 75mm široká. U sousedů měli samé špunty a polovina z nich byla červavá či strupatá. Já jsem brakovité ovoce odstranil... celý příspěvek >
Male plody, 5.9.2010
Ano, výživa, řez, zálivka a probírka plodů by měly situaci zlepšit. Drobné plody mohou být také příčinou choroby fytoplazmová proliferace jabloní. Také mohou být podhryzané kořeny.  Zkuste stromem zacloumat. Řezem v předjaří odstraňte nemocné... celý příspěvek >
Jaka bude kvalita ornice exhumovane po 15letech?, 5.9.2010
V minulých dobách se při zakládání sadů a vinic prováděla rigolační orba. Ornice se dostala do hloubky 60 cm a hlušina navrch. Dnes se ve vinicích spíš provádí hloubkové kypření. Rigolace je energeticky náročná. Je to nevratné a význam je... celý příspěvek >
Jaka bude kvalita ornice exhumovane po 15letech?, 4.9.2010
Organická hmota se bez přístupu vzduchu degraduje. Tak vzniká třeba rašelina, nebo uhlí. Pokud chcete půdu oživit, proložte s ní kompost. Podle mých zkušeností je i mrtvá jílovice z výkopu velmi rychle zaplevelena. Otázka je co se vylouhovalo z... celý příspěvek >
Proč rezaví thuje?, 3.9.2010
Děkuji za reakci, ale tyto thuje určitě nebyly sázeny s kořenovým balem.Jsou zde zasazeny již minimálně dvacet let i více a toto zasychání se objevilo minulý rok a letos je ve větším množství.Dostupné postřiky nezabírají, dnes jsem objevil počátky... celý příspěvek >
Proč rezaví thuje?, 3.9.2010
Je to váš názor, neodsuzuji vás.Jen dodám že thuje jsou asi dvacet let staré a takto usychat začaly vloni, do této doby vždy krásně rostly.Dobrovolně je vykopat nepůjdu, jsou to krásně rostlé stromy, ale příroda to asi postupně udělá za mně.
Proč rezaví thuje?, 2.9.2010 Obsahuje fotku
Tak a tohle je thuje o 5 metrů dále, dopadne stejně jako ta na minulé fotce.Už nevím co mám proti tomu dělat.
Proč rezaví thuje?, 2.9.2010 Obsahuje fotku
Tak přidávám další fotku thuje.
Jaké odrůdy do 650 m n. m, 30.8.2010
Lucasova je dost teplomilná. V 605m bude řepovitá. Odolná spolehlivá bude třeba Hardyho. Kordia ráda zmrzá v květu. Pokud u Vás hrozí pozdní mrazíky, volil bych jinou.
Plodový myrobalán, 29.8.2010
Některé z těch mirobalánů opravdu kříženci jsou. Třeba Obilnaja a Zurna jsou mirobalán x japonská slíva. Japonské slívy jsou velké křupavé trvanlivé a bez chuti. Vozí se k nám v zimě. Z marketů můžete znát i jejich křížence s meruňkami (plumcot,... celý příspěvek >
Co dělat, aby staré jabloně neplodily, 29.8.2010
Podívejte se zde
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika