Příspěvky uživatele - 212.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aurora, 8.6.2019
Ok, tak dějte pak vědět jestli se jedná opravdu o Auroru. Loni jsem ji pořídil aby zrála před Leskorou, ale měla křivou a nízkou korunku, tak teprve pěstuju špičák, plodit bude nejspíše za 2 roky. Opravuji termíny zrání. Aurora a Tsunami VP... celý příspěvek >
Aurora, 7.6.2019
Pane Mimmo, vy už jste sklidil v BG Tsunami a Aurora ještě není? V popisech je uvedeno shodné zrání Aurory a Tsunami (VP -30). A Leskora těsně za Aurorou? , Leskora má zrát daleko později (VP -16). Tak jsou v popisech nesmysly? MH
Choroby jabloni, 29.5.2019
Díky za tip Asi před měsícem jsem odstraňoval údajné padlí / múčnatku jen z konců i s plůdky po odkvětu a to právě u odrůdy Prima, ty tři naroubované odrůdy viz foto byly předtím čisté. Teď je to obráceně, Prima je čistá, roubovance... celý příspěvek >
Choroby jabloni, 29.5.2019 Obsahuje fotku
Ještě jedno foto. MH
Choroby jabloni, 29.5.2019 Obsahuje fotku
Nevíte co způsobuje kroucení a usychání listů na jabloni podle fotek? Jedná se o 3 přiroubované větve odrůd Lord lambourne, Cox reneta, a třetí neznámá stará odrůda (různé zdroje). Všem třem roubovancům (asi 4leté) se takto kroutí listy a... celý příspěvek >
Žloutnutí listů nektarinky, kde je problém?, 23.5.2019
A co zalévání kvašenými kuřincemi? MH
Zdvojené plody, 23.5.2019
Na jihu evropy jsou čtyřicítky, asie, sever afriky, i 45st. Teplé noci 25st. Nějaké třicítky jsou u nás naprosto neškodné. Loni v červenci / juli opakovaně nad ránem 6°C, což je téměř 10°C pod normálem. Takže možná naopak podchlazení... celý příspěvek >
Zdvojené plody, 22.5.2019
Já mám u broskví místy dvojplody v převaze. Na některých výhonech z 10 plůdků je všech 10 dvojplodů.   Je možné, že je to dáno loňským počasím, ale teplem určitě ne , na broskve je tu i v nejteplejší roky stále zima. Asi znamení. U... celý příspěvek >
Choroba broskvoně, 22.5.2019
Namrznutí na jaře v květu a studený máj + mokro = moniliový úžeh. Letos je ho dost. Odstřihněte až po zdravou část.
Prvé marhulky dozreli, 17.5.2019
A máte meruňky v BG chuťově lepší - sladší než v ČR nebo je to nastejno? A co strupovitost, stříkáte proti ní nebo jen moniliu? Já jsem nestříkal ničím, letos je na moji VP strupovitost díky studenému deštivému květnu strašná, některé plody i... celý příspěvek >
Majovky 2019, 17.5.2019
Loni tu byli na severu moravy ve 250m nejdříve co pamatuju májuvky po 20.5., obvykle jsou od 28.5. a chuťově nejlepší kolem 7.června, jedná se o 1-2TT, odrůdu neznám. Letošní studené jaro udělá minimálně týden zpoždění, májuvky to v máji asi... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.5.2019
Chybička - mělo být 112.187 MH
Úroda meruněk 2019, 15.5.2019
142.7. -> Přírustky by měly být v polovině června nad 50cm aby se dal provést shittův řez - tedy zakrácení pro lepší rozvětvení. Jestli stromku věříte že to zvládne, nechte úrodu celou. Jaká je podnož, zaléváte, hnojíte? Že má meruňka ani... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.5.2019
Přesně tak, meruňky se začínají sypat od -1°C, broskve až u cca -2,5 °C. MH
Moniliový úžeh peckovin 2019, 10.5.2019
Ale ano, že monilia přežívá v mumiích a infikuje OK. Ale není to pravidlo. Jdete k doktorovi zdravý, plná čekárna, odcházíte zdravý. Jiný příjde a odejde marod. 2 Sunhaveny vedle sebe, jeden starý neřezaný, přetížený, špatné chuti 90% hniloba,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika