Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bergeval, 14.7.2018 Obsahuje fotku
Letos se meruňky domluvily a zrají najednou (Bergeval, Bergeron, Shamade, Veharda, Hungarian Best a Strepet) jen Sirena je ještě zelená jako brčál..Bergeval(Aramis) má plody menší než obvykle.jinak platí to co jsem napsal výše"jedna z... celý příspěvek >
Shamade, 14.7.2018 Obsahuje fotku
Shamade dozrála zároveň s Bergevalem, plody jsou velikostně vyrovnané (50-60 gramů),dužina hutná tužší, přitom dostatečně šťavnatá, velmi dobré meruňkové chuti, příjemné typ. mer.aroma s minimem kyselin.Pecka je v porovnání k plodu velmi malá, jádro... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 12.7.2018
Mi tady začíná dozrávat bělomasá Snow Queen, ještě jsou tvrdé a hodně hnijou.
Dozrávají meruňky ale hnijou, 12.7.2018
Vehardu už sadit znovu nebudu, zaměřil jsem se na ruské odrůdy Kech Psar, Forum, Shalach, Strepet, Monastyrskij a Naslaždenie. Strepet jsem chtěl původně zrušit ale nakonec jsem s ním celkem spokojen, nehnije, netrpí nemocemi a se stářím stromku se... celý příspěvek >
Dozrávají meruňky ale hnijou, 12.7.2018
Vehardu mám na špatném místě na nevhodné podnoži (MY-K-LA),po osmi letech moc nenasazuje na květ, takže ani neplodí.Letos se téměř všechny květní pupeny po mrazech z přelomu února a března vysypaly.Za poslední 3 roky 4 meruňky je mizérie. Ze čtyř... celý příspěvek >
Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně, 11.7.2018
Pokud Vám neschly tenké větvičky, tak to nebude, monile ani Xanthomonas.V úvahu přichází bakterie Pseudomonas nebo houba Leucostoma.
Dozrávají meruňky ale hnijou, 11.7.2018
Na Vehardě mi dozrály 4ks meruněk na Maďarské kolem 20.Neschnila žádná.Meruňky opadaly už v dubnu (od února ani kapka).Spokojený nejsem, Veharda tady nic nevydží, příjde zrušit.Nejlíp tady prospívajá Bergeron a jeho následníci (Bergeval,... celý příspěvek >
Žluté trnky - "kulatější špendlík" bez příznaků šarky, 11.7.2018
Ano jsou to příznaky šarky, zkuzte vyloupnout pecku, jesti se na ní po oschnutí objeví strakaté fleky tak je to šarka na 100%.Vykopat - nevykopat, to už záleží jen na Vás.
Vadnoucí slivoň Haganta, 9.7.2018
Souhlas s panem I.H.Pokud trváte na tom, že bylo vše O.K.,potom už přichází v úvahu jedině sebevražda.
Suchá skvrnitost, 9.7.2018
Signum, Horizon (o.l.7,6dní),šetrnější Teldor, Prolectus (o.l.3,1den).Chorobu už teď nijak nezastavíte (musí se s ochranou začít už v předjaří),alespoň ochráníte plody před moniliovou hnilobou.
Royal Glory a spol, 9.7.2018 Obsahuje fotku
"Nechval dne, před večerem",ono se nechce věřit, že tak nádherné broskve nakonec nestojí za nic.Jeden den tuhé jako kámen, druhý jen sladká voda.Prázná chuť, připomínající pančované medy z "hyper-super".Přesně jak napsal pán z trnavska, na kompoty se... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 8.7.2018
Takhle to nefunguje.Každý rostlinný drun (ikyž patří do stejného rodu) má jíné nároky (klimatické podmínky stanoviště, rozdílné teplotní nároky, závlaha, hnojení,typ půdy.) FM 3 tady zraje 10 -15 dnů před VP a Maďarskou a 15-21 dnů před... celý příspěvek >
Sklizeň česneku 2018, 8.7.2018
Ano, bylo to myšleno žertem.Kobzole je výraz valašský, moraváci mají érteple.Ta zkazka uměti- neuměti, též dost dobré.
Royal Glory a spol, 8.7.2018 Obsahuje fotku
Nejspíš na RG budete mít šarku.Trošku jsem provětral Googla a kromě samých superlativ jsem narazil i na jedno ne příliš pozitivní hodnocení z italského Dalmonte vivai (zřejmě jediné objektivní).Royal Glory - volné opýlení nektarinky May Grand (1987)... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 7.7.2018 Obsahuje fotku
Royal Glory bude ještě nějaký ten den potřebovat, zatím jsem zkoušel jen dva plody pohrzené od mravenců.Ptáci a vosy je zatím nechávají na pokoji.Broskve jse vybarvují od poloviny června, jsou velké, nádherné ale tvrdé jako kámen.Pokud nepříjde... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika