Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bystrická slivka, 1.9.2018
Mám toho Milane nějakých 250 litrů, tak snad z toho něco kápne.Domácí a Bystrické taky ještě nechám ze stejných důvodů poviset aby se dostaly do top - formy.Zatím to není žádná sláva, ale první zralé Durancie a Haromy to už je jiná liga, škoda že mi... celý příspěvek >
Bystrická slivka, 1.9.2018 Obsahuje fotku
Zrovna dozrává Bystrická zlatka (taky žlutá, bílá) původem z Maďarska (Besztercei feher szilva).Stromy na myrobalánu rostou velmi bujně a jsou v dobré kondici (netrpí chorobami a zatím nejsou napadeny šarkou).Plody jsou středně velké 30 - 42 gramů,... celý příspěvek >
Určení odrůdy švestky, 28.8.2018
Elena to nebude, začínají zrát Domácí švestky a Elena dozrává cca o 10 dní později.Souhlasím s panem Vysloužilem, z nekvalitní fotografie se odrůda bez nějakých pomologických znaků určit nedá.Zkuste se zeptatat tam, kde jste koupil.
Broskvoň žluté fleky na listech, prosím o radu, 27.8.2018
Šarka na listech broskvoně vypadá jinak.Prostě broskvoň má splněno, blíží se podzim.V tuhle dobu bych doporučil přihnojit nějakým podzimním hnojivem s vyšším podílem draslíku a občas zalít, po letošním suchu a velké násadě plodů jsou broskvoně... celý příspěvek >
Podnož Rakoniewická, 27.8.2018
 Broskvoně na Montclaru (GF 406) v mých podmínkách živořily, nerostly tak jsem je zrušil.Na mandžuské naopak rostou jako divé asi tak o 30% bujněji než na GF 677,netrpí chlorozami, nevýhodou je vysoká citlivost k PPV.Pokud bych ještě nějaké... celý příspěvek >
Podnož Rakoniewická, 26.8.2018
Jedná se o polskou podnož do písčitých půd.V těžkých a studených jílech jdou broskvoně na této podnoži po třech letech do kytek.
Bosenská švestka, 26.8.2018 Obsahuje fotku
Bych to viděl na Císařovnu (Grossa di Felissio, Empress) - stará italská odrůda na Balkáně je velmi oblíbená, hmotnost plodů 60-90 gramů, při slabší násadě a dobrém zásobení živinami a vodou až 115 gramů.Bosenská je kapánek menší 35-55gramů a je... celý příspěvek >
Plesnivé švestky v kvasu, 26.8.2018
Z pravých švestek tady pálime po celé generace a ještě se nikdy nestalo aby nám kvas splesnivěl.Kolega z práce taky používal onu barbarskou metodu (rozšlehání na kaši),ale při porovnání vzorků (stejná odrůda),toho ihned zanechal.Zrovna včera jsem byl... celý příspěvek >
Plesnivé švestky v kvasu, 26.8.2018
Švestky jsou jen tradice. Slivovice z pravých švestek a Durancijí jsou tou nejlépější "tradicí" těm se žádné jabkovice, hruškovice a "pološvestkovice" ani nepříblíží.Plně vyzrálé slivečky stačí jen pozbírat očistit a šup s nimi do škopku.Nějaké... celý příspěvek >
Bystrická muškátová nebo Čerčinská?, 16.8.2018 Obsahuje fotku
Bystrická muškátová ještě bude pár dnů potřebovat, Čerčické už opadávají.Velikostně švestky přípomínají spíš Vlašku (tá má ale větší květy).Na první úrodu je chuť příjemně švestkovitá, ale na nejlepší klony Domácích švestek a Vlašek to zatím... celý příspěvek >
Slivka Wegierka Dabrowicka, 16.8.2018 Obsahuje fotku
První úroda Dabrowické se celkem povedla, velké plody s pevnou dužinou a příjemnou chutí pravých švestek.
Elegant Lady, 12.8.2018
Zdravím na Trnavsko, Elegant Lady na GF-677 měl v nabídce pan Vajda (ovocná školka Čaklov),měl jí taky na B-VA-2 koupil jsem je obje.Na GF-677 mám ještě Symphonii, Royal Glory (tá příjde zrušit),Halehaven, Cresthaven a Jayhaven.Na Adesotu mám... celý příspěvek >
Elegant Lady, 12.8.2018 Obsahuje fotku
V záchvatu broskvového šílenství jsem zapoměl na Elegant Lady.Broskvoň (na GF-677) se ještě pořádně nerozplodila, na vitálním stromku dozrálo 12 plodů.Broskve jsou dost podobné Symphonii (u obou je jedním z rodičů (Early Ó Henry).Když je porovnám... celý příspěvek >
Nektarinka Venus, 11.8.2018 Obsahuje fotku
Letošní rok je k broskvím a nektarinám mnohem příznivější.Postupně dozrávají další Venusky, nejlepší nektarinky jaké se mi tady povedlo vypěstostovat.
Broskev mezi Redhaven a Cresthaven, 11.8.2018 Obsahuje fotku
Cresthaven tady ještě bude potřebovat 3-5 dnů.Momentálně dozrává Harrow Beauty (RH +28),výborná broskev, pevná dužina, Slušné aroma, odpeckovat jde snad nejlíp ze všech broskví.Kompoty z ní se nerozvařují a jsou hezky zabarvené, prozatím jí řadím na... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika