Příspěvky uživatele - 214.25

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
zásilková zahradnictví, 16.8.2008
Kupoval som Amelanchier Lamarckii "Ballerina" v Droždíne. Mám ich vysadené na plnom slnku na pomerne suchom mieste (pretože s hadicou je to relatívne ďaleko a s konvicou tiež). Rastú úplne bez problémov. Tento rok dostali dokonca aj mulč a... celý příspěvek >
Jaké keře do mokré půdy?, 15.8.2008
Myslím, že ílovitá a premokrená pôda by mohla vyhovovať napr. hortenziám (hydrangea macrophylla, h. quercifolia, h.arborescens). Potom aj niektorým cesmínam (Ilex glabra, ilex verticillata), potom jochovec - clethra alnifolia,  itea virginica,... celý příspěvek >
lidová rada na plíseň okurkovou, 15.8.2008
Šuviks, resp. niečo je proti niečomu šuviks, je bežný prešpurácky (Pressburg=Bratislava) výraz, ktorý by sa dal volne preložiť ako že "něco je v porovnání s něčím úplnej hadr". Viď Švejk: Život lidský, poslušné hlásím, pane obrlajtnant, je tak... celý příspěvek >
Kukuřice nemají klasy, 15.8.2008
Nebýva to náhodou pri nedostatku bóru? Myslím, že práve kukurica je na to citlivá.
vyber motoroveho postrekovaca, 15.8.2008
Na 20 árov by som určite kupoval rosič a nie postrekovač.
lidová rada na plíseň okurkovou, 15.8.2008
Tu sa o tom tiež píše, ale riedenie 1 : 2-3 a postrek Milujem tieto eko-bio-demagogické rady. Podstatné je, že všetky začínajú formuláciou - na to a to "môžete skúsiť". V podstate skutočne "možete skúsiť" hocičo. Možností je nekonečne veľa. Ak... celý příspěvek >
Kristalon, 13.8.2008
Niedke som čítal nejaké práce o tom, že prihnojením na list sa sekundárne zlepší využívanie živín z pôdy. Preto sa v tom článku doporučovalo kombinovanie koreňovej a mimokoreňovej výživy.   Tento článok to síce nebol, ale v podstate je to tam... celý příspěvek >
Kristalon, 13.8.2008
Technika na list pre ovocné stromky je cca 14dňová počas vegetácie. Pre okrasné rastliny je to podľa mňa až moc. Myslím že stačí raz za 3-4 týždne. Pre ptačí zob by som išiel na spodnú hranicu koncentrácie. Tuje nevlastním a jediné moje dva opadavé... celý příspěvek >
Kristalon, 13.8.2008
Osobne uprednostňujem prihnojovanie na list, hlavne s takýmito fajnovými hnojivami. Vstrebávanie zo zeme cez koreňový systém je tak trochu lotéria. Na list je istota.
Kristalon, 13.8.2008
Yara označuje Kristalony farebne. Myslím, že podzim je oranž a okrasné je modrý. Koncentrácia 1% je určená pre postrek na list, 0,15% pre kapénkovú zálievku. Ak budete zalievať 1% tak to bude tiež v pohode.
Kristalon, 13.8.2008
Pre poriadok 0,5% roztok je 50g na 10L. YaraAgri doporučuje priemer 1% roztok - 100g na 10L postreku. Pre kapénkové závlahy je určených 0,15%. Myslím, že YaraAgri má systém Kristalonov dobre vymyslený. V podstate kryjú akúkoľvek potrebu, sú dobre... celý příspěvek >
Kristalon, 13.8.2008
Kristalon podzim je hnojivo typu 6-12-36+3Mg, teda s hnojivo s nízkym obsahom N.  Preto nie je celkom zbytočné, pletivá sa stabilizujú a sú odolnejšie. Ale keď sa to nepoužije, tak sa zase tak veľa nestane. Kristalon na okrasné je štandardná... celý příspěvek >
Strupovitost-tečky na broskvích, 13.8.2008
Podmienkou úspechu je vzdušná koruna. K tomu účinná fungicídna ochrana. Začína sa ihneď po odkvete v 10-14 dňových intervaloch až do doby 40 dní pred zberom. Kombinácie bývajú captan+rovral, captan+niečo iné, polyram, síra (ale tam je účinnnosť... celý příspěvek >
Puklice na fikusech, 13.8.2008
Agrion je deltamethrin. Nie je dôvod, aby to na puklice fungovalo. Skúste Talstar 10EC v zmesi s Mospilanom.
Likvidace šeříku, 13.8.2008
Stačí navrtať šikmo diery do zbytku (používam 16mm vrták) a niekoľko krát naliat glyfosát. (Šikmo preto, aby sa dala vytvoriť "hladinka" a roztok nevytiekol ihneď, a aj preto aby zasahoval "priečne" cez jednotlivé tkanivá).  Dávam cca... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika