Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nákup vybraných ovocných stromků, 9.10.2011
Pokud se jedná o Plantex, tak tam jako v jediné školce zatím jsem nakupoval tak, že mají na místě pro většinu odrůd několik podnoží hned vedle jasně označené a to se mne líbilo.
Nákup vybraných ovocných stromků, 8.10.2011
Mám dobré zkušenosti s obrovskou školkou na Slovensku a je to PLANTEX Veselé u Piešťan.
Řez po výsadbě u ovocných stromků, 6.10.2011
Není to běžné ale občas některé jabloně s příliš dlouhými výhony hned při výsadbě zakrátim na polovinu i více s tím, že na jaře přijde výchovný řez a tudíž ještě se to přikrátí podle zásad výchovního řezu.
Choroba černého rybízu, 4.10.2011
Černý rybíz trpí chorobou rez rybízová, která se drží hodně i na hostitelech v okolí, třeba borovice Vejmutovka. V některých oblastech světa se vůbec nedá z tohoto důvodu pěstovat. Takže najděte si na webu něco pod heslem rez rybízová. Rez způsobuje... celý příspěvek >
Jak ostříhat meruňku a broskvoň?, 30.9.2011
Vložte fotky až na jaře a pak budeme řezat. U té broskve se všecno postranní odřeže těsně u kmínku a zavoskuje a z té horní větve se odpočítá od toho zalomení 5 pupenů a zvytek se odřízne. Stromek by měl reagovat tak, že vyžene 4 až 5 rovnocených... celý příspěvek >
Jak ostříhat meruňku a broskvoň?, 30.9.2011
Stříhat se učí jakmile se něco ví o růstu samotném a to jak kořenů, tak toho ostatního včetně veškeré problematiky kolem asimilátů. To všechno spolu souvisí. My musíme vědět proč řezat, kde řezat a jak pravděpodobně na to strom patřičné sorty... celý příspěvek >
Neznámá odrůda jabloně, 29.9.2011
Děkuji za odpoveď a a až bude vhodná doba, tak sdělím i chuťový dojem.
Neznámá odrůda jabloně, 28.9.2011
Pokud si vzpomínám, tak jsem chtěl vyzkoušet TOPAZ ale nemám tak podrobný popis plodu abych podle znaků určil, zda se nejedná o tuto odrůdu. Je to na Valšsku a rok nebyl moc příznivý (dokonce zmrzly švestky), takže by se to nemuselo tak vybarvit. Co... celý příspěvek >
Neznámá odrůda jabloně, 28.9.2011 Obsahuje fotku
Prosím někoho, kdo se s touto odrůdou setkal aby mne pomohl s určením. Je to mladá jabloň poprvé s nějakou úrodou ale vůbec nevím co jsem koupil (nepamatuji a štítek zmizel) a co mne prodali. Plody jsou dosti veliké s velkou otevřenou kališní jamkou... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 21.9.2011
Taky jsem pěstoval Šampión na Valašsku ale úspěch chyběl. Diametrálně odlišně rodily a růstly stromy na různých podnožích. Nízké a slabě vzrůstně málem zadusila tráva. Všechny stromy trpěly rakovinou. Co by se dalo vyzvednout tak u vyšších a... celý příspěvek >
Svetli miniaturni broucci, 20.8.2011
Pravděpodobně je to pisivka i já je občas najdu a jsou i bílé až průhledné mutace.
Nahrada za švestku domácí, 17.8.2011
O totéž se pokouším od roku 1984 a zatím samý negativní výsledek. Poměrně dobře se vedlo jugoslávským až do velkého útoku choroby zvané monília laxa. To počal odumírat obrost a s tím si nevím rady, Ztroskotalo na stejné nemoci i Stanley a JOJO. Teď... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 11.8.2011
Jablka s rozmytou červení uvnitř jsem právě zakoupil v obchodě. Odrůdu neznají. Chuť mají zcela originální od jiných jablek se lišící. Konzistence je pružná a šťavnatá a chutná mimořádně silně po ananasu.
Co to je?, 11.8.2011
Nekróza na okraji listů bývá způsobena nadměrným hnojením a to může být i organické hnojení nebo hnojení silným výluhem z trusu. Pomoc je v nadměrném propláchnutí zeminy vodou. Kontrola nadměrného zasolení je možná vysazením pár sazenic salátu. Pokud... celý příspěvek >
Stará (ne)známá jablon, 8.8.2011
To vypadá na James Grieve a jestli to byla výstava někdy v září, tak Stark Earliest už "není k mání". P.S. Reakce na foto z 16:59
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika