Příspěvky uživatele - 50.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Surfinie žloutne, 23.6.2011
Tak včera mi paní zahradnice v zahradnictví řekla, že žloutnutí listů surfínií může být způsobeno také přelitím. U mě to asi bude ten problém, jelikož jsem zalévala hnojivem pro surfinie a květináč s volným odtokem je krásně zelený a samozavlažovací... celý příspěvek >
Surfinie žloutne, 21.6.2011
Mám podobný problém, proto jsem si zde a na jiných servrech našla radu: 1) jedná se o chlorózu - nedostatečný přísun železa 2) použít: sírany nebo cheláty železa dle návodu, či Altron silver, či Agro na petunie nebo citrusy. Děkuji všem, kteří zde... celý příspěvek >
Krtek - a je to, 9.6.2011
Ani nevíte, jakou jste mi udělal radost  . My máme krtka také v naší zahradě, letos mě navštěvuje i ve skleníku. Manžel se na něj zlobí, kvůli sekání trávy, jinak to neřešíme. Nejsme typy na zelený trávníček bez poskvrnky, spíše na... celý příspěvek >
Hromada hlíny s drny - lze použít na skalku?, 7.6.2011
Asi bych tu hromadu překryla, občas prolila, aby nevysychala a postupně se z ní stala hromada kompostu (čertvý hnůj by urychlil tlení), do kterého poté můžete nasázet cokoli. Sousedka si podobně chystá vyvýšené záhony, na kterých pěstuje od... celý příspěvek >
Zahradní bazén bez filtrace, 6.6.2011
Některé bazény (veřejné) fungují (samozřejmě s mechanickou filtrací) s použitím mořské soli místo chlorových přípravků. Také se v prodeji objevila UV lampa k použití místo chlorových přípravků. Ale zatím s těmito alternativami nemáme zkušenosti.... celý příspěvek >
Okurky nakládačky, 15.5.2011
Dobrý den, pěstuji okurky už několik let víceméně neúspěšně ve skleníku. Semínka zaseji, vyrostou pěkné rostlinky, začnou se pnout po síti, ale brzy chytají plíseň; také se zalíváním mám problémy. A hlavně - nevím, jak mám u okurek vylamovat... celý příspěvek >
Slimáci, 5.5.2011
Šneci (budkoví) se dle literatury mimo jiné živí i vajíčky slimáků, takže já je nelikviduji, ale na zahradě nechávám. Proti slimákům v první řadě používám jehličí z lesa (znepříjemňuje a odrazuje od lezení) - nasypu na záhon jahod, česneku. Pomáhá i... celý příspěvek >
Klíčení brambor, 3.5.2011
Požitý solanin ze starých brambor zhoršuje artritídu, proto se na jaře konzumace brambor snižuje. Ke snížení účinku solaninu se k bramborám přidává kmín, který jej eliminuje. Nebo můžete odvar z kmínu popíjet. Informace z knih Ing Jiřího Janči,... celý příspěvek >
Vetrolam, 26.4.2011
Ještě jednu adresu k inspiraci zhotovení větrolamu. Myslím si, čím víc znalých, tím lépe. Ať Vám roste a slouží. Lenča
Díry v zemi - ktrek nebo hraboš?, 11.4.2011
Tak v knihách o zahradě a jejich pomocnících píší, že krtek je masožravec, tudíž našim rostlinkám neškodí tolik, jako hryzci, kteří opravdu dělají ty popisované díry v zemi a jimiž stahují rostlinky (papriky, celer, cokoli, včetně cibulek květin -... celý příspěvek >
Vetrolam, 4.4.2011
Tak ještě dodávám jednu adresu, na které byste mohl nalézt inspiraci, Lenča
Vetrolam, 4.4.2011
Dobrý den, bohužel si nepamatuji kde jsem četla o přírodních větrolamech, ale co jsem si zapamatovala je, že nefungují jako nárazová stěna - tudíž nemusí být husté, mohou odspodu vyholovat,...Ony přírodní větrolamy vítr nemají odrážet jako zeď, ale... celý příspěvek >
Zatravnění velké plochy (pastvina pro koně), 4.4.2011
Dobrý den, tak my osíváme cca 1ha osivem pro pastviny. Přebránovat, osít, zaválcovat, nechat narůst do průměrné výšky, (cca v červnu) posekat a teprve poté pustit koně (tráva musí důkladně zakořenit). Tak jsme to udělali na jaře. Podobné to... celý příspěvek >
Roubování rajčat, 26.3.2011
Někde výše v příspěvcích jsem četla, že podnož neovlivní náchylnost naroubované rostliny vůči nemocem x a jinde zase popisují, že ano. Tak jak to tedy je? Děkuji za názory, Lenča.
Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?, 26.3.2011
Také jsem si zakoupila několik sazenic dle dozrávání + stáleplodící. Ze stáleplodících nejsem vůbec nadšená (nepamatuji se odrůdu), ale jsou tvrdé v červnu i ty pozdější; výnos mnohem menší. Takže je letos nejspíš vyměním za "normální",... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika