Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozmnožení švestky z pecky, 25.8.2009
Tu stejnou švestku, jejíž strom již není, peckami nerozmnožíte. Půjde o křížence zmíněné švestky a odrůdy, která ji opylila. U samosprašné odrůdy to může být ta stejná, ale i tak půjde o vnitrodruhového křížence. Ten může být podobný, ale nikoli... celý příspěvek >
Roubování švestek, 25.8.2009
Nelze.
Jak a kdy ořezat broskvoň, 18.8.2009
 Já vcelku souhlasím s p. Stanislawem.  On i Martin zřejmě preferují tzv dlouhý - americký - řez, který je méně pracný a řeže se jen jednou ročně. Výhodu má taky v tom, že v případě namrznutí či polámání dřeva přes zimu si můžeme... celý příspěvek >
Praglanda do masa nebo ne?, 17.8.2009
Jeden pohled z amatérské udící praxe. Před lety nebyla Praganda na trhu, tak jsem do soli přidával 1,5% sanytru - dusičnanu. Nevím, jestli tu zaznělo, že bakterie redukující dusičnany na dusitany vyžadují teplotu kolem 4 stupňů. Proto jsem mohl udit... celý příspěvek >
Solení vody v bazenu, 17.8.2009
Nezkoušel jsem to. Ale do menšího bazénu o kapacitě 10m2 by to představovalo 350 kg soli. To je investice za pár tisíc.  Nejsem si jist, že po osolení vody nebudou žádné problémy s čistotou.  Že se voda v moři neupravuje, není důkazem, i... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 17.8.2009
Je to asi jedno. Zbytkový cukr v mači asi nebude mít přes 10%.
Vodní gril, 17.8.2009
Mám jen ten dražší, takže porovnat je nedovedu.  Ten dražší je vyroben v ČR z nerezového plechu. Ten levnější je z Číny, vyroben z plechu černého. Jste-li patriot a nechcete časem grilovat v rezavé plechovce,  kupte ten lepší, jste-li... celý příspěvek >
Koňský hnůj, 17.8.2009
Bral bych půl roku starý hnůj. Je nepochybně lepší. Nevidím důvod, proč by nebyl zkompostovaný správně, stačí že ležel půl roku na hromadě. Tím dostatečně uzrál.    Úplně čerstvý hnůj - chlévská mrva - není ideální, Šláma se špatně... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 17.8.2009
Idared určitě ne, ten zraje o 2 měsíce později a sladký je až po Novém roce
Pomologická hádanka, 3.8.2009
Jste si jistý že máte pravokořený strom? Nemůžete ji mít naštěpovanou třeba odkopku Domácí švestky?
Moje malá meruňka, jak na ní? Jak ji zastřihnout?, 2.8.2009
Není důležité, jak stará broskvoň je. Podstatné je, jak je silná a jestli má mízu (zda jde odloupnout kůra)
Závady při výrobě domácích uzenin?, 2.8.2009
Tak to chápu. Mám pár drobných připomínek.  1. Nechávat odležet mleté maso 3 - 5 dní jse mi zdá dlouho. Zejména, pokud není čerstvě poraženo. Buďto nechávám naložené prosolené maso ve větších kostkách týden, nebo mleté vymíchané a naražené... celý příspěvek >
Honey Sweet, 2.8.2009
Znáte někdo odrůdu slivoně klon C5,  propagovanou jako odrůda Honey Sweet? Mluví se o její úplné rezistenci na šarku
Závady při výrobě domácích uzenin?, 2.8.2009
Třicet kilo klobás sníte za týden?
Doporučte kvalitní a co nejsladší odrůdu červeného rybízu, 2.8.2009
Mně přišel docela sladký Losan. Z bílých asi Jantar
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika