Příspěvky uživatele - hanca

Identifikace kapradí, 13.3.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte tuto kapradinu a nevíte, jak se jmenuje. Koupila jsem ji před dvěma lety v prodejně s kytkama. Je to pokojovka, zimovala už dvě zimy v pokoji při teplotě 18-23 C a ustála to bez problémů.... celý příspěvek >
Pilea peperomioides, 16.1.2011
Chtěla bych se zeptat, jestli pozorujete na svých pěstovaných rostlinách také to co dělají Saxifragy. Že se zbavují vápníku a nechají ho vykrystalizovat na povrchu listu. Ta moje to ukládá ze spodní strany listů, kde má průduchy. Jednou za... celý příspěvek >
Zazimování Cordyline australis "red star", 3.1.2011
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jesltli máte někdo zkušenosti se zimováním této krásné rostliny. Na netu jsem nenašla k tomuto tématu skoro nic. Mám jí od jara, je určitě studenomilnější, ale nevím, jestli přežije i nějaký slabší mrazík a do... celý příspěvek >
Co to je za škůdce?, 13.6.2010
To můžou být larvy třásněnek, podle poškození toho listu si myslím, že i budou.
Orchideje a mravenci, 12.6.2010
Pokud můžete tak nejrychlejší je opravdu potopení květináče do vody a počkat až se utopí. S orchidkami je to trochu problematické, protože vylučují cukrovou šťávu, která je pro mravence velice lákavá. Přeji hodně štěstí. Minulý rok jsem zápasila... celý příspěvek >
Kroton - rozmnožování, 12.6.2010
Zdravím, tak já svou rostlinku seřízla, neb začala trochu vyholovat a velice mile mě překvapila. Zbylý kmínek v květináči jsem stále zalévala a vyrašily mně dvě očka, takže jsem spokojená, rostlinka krásně obrazila. Asi bude záležet trochu i na... celý příspěvek >
Dracena - tvoriace sa suche flaky na listoch, 21.3.2010
Tohle vypadá buď na fiziologickou poruchu - šok ze změny stanoviště, přesazení či jiné světelné podmínky, i když jsou podmínky shodné s těmi, které tolerovala původní rostlina, každá si na ně potřebuje neprve "zvyknout". Další možná příčina je... celý příspěvek >
Phalenopsis mini - přežije?, 8.3.2010
Hm to bych šla skoro vrátit té prodavačce, k čemu kupovat kytku, když vám jí takhle zmrší? Jestli je v substrátu klasické spagnum, tak to nevadí, spíš se mi tam nelíbí ty piliny, špatně vysychají a zahnívají, pro orchidky smrtonosná kombinace. Asi... celý příspěvek >
Doba klíčení semen fíkusů, 25.2.2010
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti jaká je doba klíčení semen fíkusů, mám vyseta semínka F auriculata, F sur a F benghalensis už skoro přes měsíc a ještě nevzešla. Díky předem za odpovědi
Poradíte, co je to za druh?, 11.1.2010 Obsahuje fotku
Chtěla bych poradit s touto rostlinou. Koupila jsem jí před třemi lety, jako Ficus abutilifolia, ale na všech fotkách tohoto druhu je list špičatý a ta moje rostlina ho má nakonci dokulata, nebo naopak vykousnutý. Je možné, že by byl tento druh... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika