Příspěvky uživatele - Skalovi.pisek

Nektarinka - poradí někdo?, 21.5.2009
Tato závada se jmenuje "Suchá skvrnitost listů". Na snímku je list v pokročilém stadiu choroby, kdy už jsou poškozená pletiva vypadána a zbývají dírky. Choroba napadá i meruňky a ostatní peckoviny. Likvidovat opadané listy a tlumit chorobu... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 21.5.2009
Na mšice jsou prostředky, které nehubí ostatní hmyz.  Na př. Pyrimor. A slunéčka nehubí jen postřiky, ale pravé slunéčko sedmitečné, které je skutečně predátorem mšic(jeho larva) vytlačují slunéčka "z dovozu". Pozorujte je. Mají vždy... celý příspěvek >
Jakou odrůdu brambor doporučujete, 20.5.2009
I u nás jsme Kariny považovali za nejlepší, ale odešli jsme od nich pro malou násadu hlíz. Tak jeko ve všem jde pokrok kupředu, tak i ve šlechtění brambor a od té doby už jsme vystřídali celou řadu odrůd. Snažíme se používat nakoupenou zdravou sadbu,... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 20.5.2009
Mšice mají množství predátorů, ale ti je stejně sežrat je všechny nedokážou.
Tak co kadeřavost?, 18.5.2009
Oproti loňskému roku, kdy jsme měli v Písku kritické sucho, dostali jsme začátkem května dávku několika vydatných bouřek. Můžu tedy říct, že zavlažíno by bylo. A kadeřavost se objevila na všech (stříkaných) broskvích. Tu víc, tu míň, podle odrůdy.... celý příspěvek >
Nadúroda, 18.5.2009
Stejný problém řeším i já. Nestihnul jsem ostřihat broskve - běžně to dělám za květu - a teď se mi objevila kadeřavost. Kadeřavé listy oštipuji a částečně to řeším řezem (zkracováním) větviček. Řez broskví se může dělat ještě začátkem května a když... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 18.5.2009
Pane kacíři vy ještě věříte na pohádky? Kdyby byl predátor, který by dokázal sežrat mšice, neviděli bychom množství zdeformovaných letorostů mnoha odrůd včetně hrušně. Kolonie mšic se dovedou rozmnožováním rozrůstat i bez mravenců.  Pro hosta... celý příspěvek >
Červený narcis, 17.5.2009
Měl jsem v ruce katalog firmy Lukon bulbs. Je tam celá řada novinek narcisů s červenou trubkou. Nemusíte do Belgie pro nový.
Mozu konvalinky na kompost?, 17.5.2009
Já myslím, že ano. Půdní bakterie, které jsou v kompostu, si poradí i s horšími neřády jako třeba ropné látky (samozřejmě v malém množství).
Hruška Konferencia - skrútené listy, 17.5.2009
Stočené listy na konci výhonů hrušně ve tvaru doutníku, které jsou v současné době černé a visí svisle dolů, má na svědomí zobonoska révová. Ve smotcích je nakladeno několik vajíček. Nejlepší ochrana je otrhávat a pálit smotky. Pokud jste myslel... celý příspěvek >
Mravenci na hrušni a zkroucené listy, 17.5.2009
Přikláněl bych se ke mšici. Utrhněte svinutý lístek a prohlédněte třeba lupoučást svinutého listu po rozbalení. Na lepové pásy už bude asi pozdě. Chtělo by to postříkat Pyrimorem. Ty škody zatím nejsou moc velké, ale mšice se budou množit i bez... celý příspěvek >
Rez nebo cizopasník?, 17.5.2009
Stejné listy mám nafotografované na hrušce Elektra. Omite už mám koupené. V malém balení Agrobio Opava. Je zajímavé, že se roztoč hrušňový objevuje na nově vysazených stromcích. Domnívám se že se s tím školkaři vůbec nezabývají.
Ořezání jabloní, 17.5.2009
Musím oponovat panu Ronimu. Letní řez přeci brzdí růst a nedá se přirovnávat s nevhodným přehnojením dusíkatými hnojivy. Právě řez poměrně mladých stromků v době vegetačního klidu podporuje růst a působil by jako zmlazení, čímž by strom vytvořil... celý příspěvek >
Nestejnoměrné vzcházení sadby, 17.5.2009
Nestejnoměrné vzcházení ještě není žádná závada. Některá brambora může být hlouběji, jiná míň. Záleží i na poloze, jak je brambora v zemi uložena. Taková zajímavost, které se asi usmějete. Brambora má hlavu a patu. Hlava je ta strana, kde je víc oček... celý příspěvek >
Usychání konců větví u merunky, 16.5.2009
Na moniliovou spálu, či úžeh nemá vliv půda, ani větrná poloha, ani stáří stromu. Hlavně vlhko a zima v době květu. Právě, že popisujete příznaky objevující se po odvětu, na úžeh vypadá. Epoplexie se může dostavit kdykoliv v době vegetace.... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika