Příspěvky uživatele - lipoti

Jabloň od silnice, 13.10.2021
Děkuju.
Jabloň od silnice, 13.10.2021 Obsahuje fotku
U Litně cca 300 m.n.m. jsem podél silnice objevil jablka zajímavé chuti a přemýšlím, o jakou by se mohlo jednat odrůdu. Strom je už postarší, oproti převažujícím panenským větší, plodí spíš pravidelně, letos ale hodně opadával. Plody jsou žluté,... celý příspěvek >
Korunka z přerostlého špičáku, 25.8.2021
Jenom pro info, jak to dopadlo. Stromek jsem zakrátil na těmi pěti živými pupeny a mohutně obrazil mnoha novými po celém kmeni, takže jsem ho zkrátil cca po měsíci znova, v ideální výšce a dnes má už pěkné větve na budoucí korunku. 
Korunka z přerostlého špičáku, 15.4.2021
Děkuju za rady, zkusím to tedy seříznout hlouběji. jakub 
Korunka z přerostlého špičáku, 13.4.2021 Obsahuje fotku
Dobrý den, objednal jsem si Karešovu třešeň na podnoži GISELA 5 s plánem na pěstování ve formě zákrsku. Od prodejce jsem ovšem dostal zhruba třímetrový špičák (viz foto), který v místě, kde bych ho plánoval uříznout, má přes 2 cm průměru, navíc... celý příspěvek >
Roubování několika odrůd, 24.2.2021
Děkuju všem za rady, faktor vzrůstnosti mě nenapadl, takže jsem udělal dobře, že jsem se zeptal. Zkusím vymyslet, jak to nakombinovat (i když tu mám i nějaké rouby z neznámých, ale dobrých jabloní od sousedů či rostoucí podél silnice - těm asi... celý příspěvek >
Roubování několika odrůd, 21.2.2021
Zdravím, možná je to hloupý dotaz, ale hloubám nad tím, tak se raději zeptám. Mám v plánu přeroubovat či přiroubovat do stromků jabloní několik dalších odrůd a přemýšlím, zda je lepší roubovat letní na letní a zimní na zimní, nebo je to zcela jedno?... celý příspěvek >
Naroubovat na starou švestku něco jiného?, 7.2.2021
I já bych se připojil s doporučením, nebát se roubování vyzkoušet i jako úplný začátečník. Nastudoval jsem si pár návodů, zhlédl nějaké video na youtube (to bylo nejužitečnější) a bez jakýhkoliv předchozích zkušeností se mi rouby jabloní i hrušní... celý příspěvek >
Řez hrušně s dvěma odrůdami, 20.2.2019
Děkuju všem za rychlou reakci a podnětné rady. Ještě si to promyslím a pustím se do toho. Každopádně se pokusím nějak zachovat tu Clappovu, kvůli které jsem stromek pořizoval. Ještě jsem tu objevil pěkně rostoucí pláňku hrušně na suchém kaminitém... celý příspěvek >
Řez hrušně s dvěma odrůdami, 18.2.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, na podzim jsem si pořídil hrušeň s dvěma rouby - Clappova + Konference na dule Adams (chtěl jsem Clappovu na kdouloni a Konferenci beru jako bonus hodící se na malou zahradu), ale teď marně přemýšlím, jak ji řezat. Jako dva kmínky? Viz... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika