Příspěvky uživatele - Luboš16

Zmrznutá marhuľa?, 2.5.2018
Dobrý deň, po zime sa mi neprebrala Veľkopavlovická, resp, vyhodila iba obrast na kmienku a vlky z podnože, kostrové konáre ostali holé a bez listov. Je nejaká možnosť že sa ešte preberie, resp že sa preberie o rok? Poprípade aký postup by som... celý příspěvek >
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Ďakujem, určite vyskúšam... Takže po zbere, ak nejaký bude...:)
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Popravde, aj keby nerodili by som ich tam nechal, aspoň väčšiu časť, neviem si predstaviť že by sa vyrezali a ostalo tam prázdno... Miesto vyrezaných som nasadil jablone, aj do inej časti záhrady, ale tieto ´predné´ by som chcel zachovať z väčšej... celý příspěvek >
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
To keby som vedel...:) Záhradu máme od leta, vtedy tam slivky boli /preto viem že sú tam bystričky a durandzie, asi :), ale celkovo bola zarastená a zanedbaná... Teraz vlastne začíname druhú jar na záhrade, zakvitnuté boli minulý rok krásne, ale... celý příspěvek >
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Myslím že nejakých 4-5 metrov... V niektorých miestach sa koruny prekrývajú... Preto som sa aj spýtal či je možné aj skrátiť korunu a nechať mladé výhonky...
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Ďakujem pekne... Tak tak, prírastky sú na koncoch tých dlhých vetiev, poprípade vyrážajú vlky... Nejaké vetvy čo smerovali dovnútra sme už vyrezali, chceme to spraviť vo viacerých krokoch a rokoch... Mal som trošku obavy, lebo sve slivky vyschli na... celý příspěvek >
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Tak mi to prezentoval aj on, že začnú viacej rodiť... Vraj mám motorovkou vyrezať taký tenký klinek... Ale popravde, do toho by som nerád išiel, aby mi neostali len oči pre plač...:) Tie nové vlky čo sa teraz tvoria by som mal všetky vylamovať?
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018 Obsahuje fotku
Našiel som jednu foto, ten vek je možno iný, len som ho odhadol aj podľa toho čo hovoril sused... Poprípade či nejako skrátiť vetvy, tie nové rovné výhony všetky povylamovať? 
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na radu ako čo najviac zachrániť a zmladiť starý slivkový sad. Kúpili sme záhradu na ktorej je asi 25 starých sliviek, predpokladám okolo 30 možno aj viac rokov. Slivky sme očistili od lišajníku, presvetlili,... celý příspěvek >
Rez Boscova fľaška, 19.3.2018
Ďakujem veľmi pekne všetkým za reakcie... Hrušku som dostal do daru, odrodu som si teda nevyberal... Je umiestená na južnom svahu, skoro celý deň tam svieti slnko, nadmorská výška môže byť okolo 400 m.n.m... Čo sa týka okopania okolo, ešte donedávna... celý příspěvek >
Rez Boscova fľaška, 15.3.2018 Obsahuje fotku
Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť ako a či vôbec strihať túto hrušku? Myslím že určite treba odstrániť bočný konárik, ktorý je silnejší ako stredník, ale neviem ako ďalej. Ďakujem
Topaz skoro kvitne, 21.4.2017
Takže ak som tomu dobre porozumel, pokiaľ nieje ´spičák´zastrihnutý, mám ho sikmo zostrihnúť vo výške kde by som chcel aby končil kmienok, bočné vetvičky ktoré sú nízko takisto odstrihnúť... A nechať len obrast, z ktorého budúci rok na jar vyberiem... celý příspěvek >
Vylamovanie pukov, 21.4.2017
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Topaz skoro kvitne, 21.4.2017 Obsahuje fotku
Ďakujem... Stromček bol zakúpený ostrihaný a bolo mi povedané že rez teraz nepotrebuje... Preto ma tie kvety prekvapili... Stred aj mne pripadá trošku dlhý... Nebude problém keď ho ešte teraz zostrihnem? Rast sa kvôli zime trošku spomalil...
Vylamovanie pukov, 21.4.2017 Obsahuje fotku
Ďakujem, jedny radia odstrániť všetko, jedny iba časť, niekto nechať všetko aby strom čerpal zo zeleného energiu, tak v tom mám trošku guláš...:) Zvolím asi nejakú zlatú strednú cestu a nechám rásť tie bližšie korune...
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika