Příspěvky uživatele - Josefnovotny

Pěstování melounů v Praze, 25.10.2007
Dobrý den,používám svoje semínka i semínka kupovaná v obchodech. Pro dobrou úrodu není rozdíl, která použiju. Kupovaná mají výhodu, že jsou mořená a je s tím méně starostí, bohužel ale každým rokem jsou čím dal dražšíS pozdravem Josef Novotný
Rekordní uroda melounu v Praze, 6.9.2006 Obsahuje fotku
Chci se podělit o svuj uspech -  pestování melounu v Praze. Kazdy rok pěstuji úspěšně melouny, na ploše cca 60m2 každoročně cca 25-50 zralých melounu. Letos jsem rozšířil zahon pro melouny na cca 80 m2. Po chladném květnu i červnu jsem myslel,... celý příspěvek >
Co je meloun?, 2.7.2006
Ještě něco k rozdělení ovoce-zelenina Toto rozdělení je dosti umělé a z části nelogické.  Původně se totiž asi dělily užitkové rostliny na ty, co se upravují s cukrem ( ovoce) a ty co se upravují solí (zelenina). Některé, zejména plodové zeleniny... celý příspěvek >
Prosím, o jakou odrůdu meruňky pujde?, 2.7.2006
Koupil jsem před asi 8 lety výbornou meruňku. Zapomněl jsem si poznamenat odrůdu. Má velké plody a zraje cca o 2-3 dny dříve než odrůda Karola. Na rozdíl od Karoly má ale větší  a atraktivnější plody, listy rovněž.  větší. Zraje ale... celý příspěvek >
Opadání plodů meruňky, 2.7.2006
Opadavaní plodu meruněk je u meruněk přirozené. Meruňka si udrží jen tolik plodů, kolik je schopna uživit. U mlade meruňky  pokud zbyde jen několik málo plodů je NORMÁLNÍ JEV.  Zvýšení počtu meruňek  co se udrží je možné dosahnout... celý příspěvek >
Rajčata - zaštipování, 2.7.2006
Rajčata  se zaštipují podle odrůdy - to je hlavní zásada. Asi máte na mysli tyčkové odrůdy. Ty se zaštipují podle zasady, kterou Vám napsali, ale také podle Vašich PODMÍNEK. Máte-li skvělou agrotechniku, není nutné zaštipivat hlavní vrchol za... celý příspěvek >
Zralost melounů, 2.7.2006
Zralost melouny skutečně problém je, jsem zkušený pěstitel, ale moje úspěšnost je cca 95%. Příznaky : kroutí se stopka, usycha stopka                  Přestává růst i... celý příspěvek >
Pěstování melounů v Praze, 2.7.2006 Obsahuje fotku
Od roku 2001 pěstuji melouny venku v Praze ( jižní svah) na ploše cca 50m2 Loni jsem měl přes 50melounů velikosti 6-12 kg, největší meloun měl 14,15 kg. Jsou mimořádně sladké a šťavnaté. Každému, komu jsem meloun proda/)dal nečekal tak velký... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika