Příspěvky uživatele - petr.f77

Jak postupovat po řezu slivoně, 4.6.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, letos na konci března jsem prořezal slivoň, která nebyla předtím nikdy řezána. Nechtěl jsem řezat příliš hluboko, odstranil jsem asi jen tři silnější svislé větve ze střední části stromu, jinak převážně svislé slabší větve. Vedle na... celý příspěvek >
Tmavé dřevo při řezu, 16.3.2023 Obsahuje fotku
Děkuji za názory. Přikládám detailnější fotky. Doplnění: Strom ve srovnání se stejně starými stromy na zahradě má po prořezání málo přírůstků a plodí spíše málo. Přírůstky nasazuje spíše nízko na kmeni, na vyšších větvích jsou výhony slabé. Je... celý příspěvek >
Tmavé dřevo při řezu, 6.3.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, na fotce je vidět řez blízko kmeni po odstranění velké větve. Větev jsem odstranil protože stínila mladé jabloni, která má nahradit tu stávající. Jedná se o starou jabloň která ještě plodí -  ale v podstatě jen na nových... celý příspěvek >
Napadená jabloň - puchýře, 27.3.2022 Obsahuje fotku
Posím o radu, co s napadenou jabloní, svrchní kůra černá a loupe se, na vrstvě pod ní se objevují puchýřky, jedná se o kmen  - ten je napadený hodně, horní větve vypadají v pořádku, ale jabloň neplodí, jablka nedozrávají zústávají na stromě... celý příspěvek >
Sazenice rajčat - žloutnou listy, 27.4.2021
Díky, oběma za reakci, vyzkouším. PKol
Sazenice rajčat - žloutnou listy, 26.4.2021 Obsahuje fotku
Sazenice klíčily v substrátu pro výsev, pak jsme je přesadili do směsi hlíny ze záhonu a substrátu označeného "pro rajčata a okurky". Přidal jsem k substrátu hlínu, protože se mi nezdál jeho zápach, trochu jako desinfekce, možná to bylo nějaké... celý příspěvek >
Sazenice rajčat - žloutnou listy, 24.4.2021 Obsahuje fotku
Dobrý den, sazenice rajčat od okrajů listů začínají žloutnout - usychat. Přikládám fotku. Pomůže nějaký postřik?  Díky.  PKol
Maliny, ostružiny - mnoho slabých výhonů, 26.5.2020
Díky, za reakci. Asi jsem se špatně vyjádřil. Měl jsem na mysli, že dříve ostružiník vyrazil 2-5 silných výhonů silných cca 1,5 cm. Ale v posledních letech vyrazí 10-20 slabých nízkých výhonů téměř bez plodů. Maliník to samé. Napadá mě, jestli nejsou... celý příspěvek >
Maliny, ostružiny - mnoho slabých výhonů, 24.5.2020
Dobrý den,  maliník i ostružiník vyrazil mnoho slabých nízkých výhonů, ačkoliv dříve měl silné a vysoké pruty, čím to je? Díky za odpovědi.
Poškozená jabloň, 16.3.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o radu co s poškozenou jabloní, asi 20 cm nad zemí má na kmeni nezahojenou ránu, dřevo má místy černou barvu, nejnižší větev je částečně také postižená. Poslední jablka zůstala na stromě ani neopadala. V koruně téměř nejsou nové... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika