Příspěvky uživatele - babra

Štěpování révy - stratifikace, 10.7.2014 Obsahuje fotku
Vzpomněl jsem si a vkládám fotky roubového spojení dornfelderu s charvátem, o kterém jsem psal výše. 
Štěpování révy - stratifikace, 7.4.2014
Mohu Vám detailně nafotit 6ti letý Charvát předloni přeočkovaný na Dornfelder, očkováno zimním očkem přímo do kmínku, někdy v červnu (=dost pozdě). Minulý rok byla z keře plná úroda, místo očkování je poznat pouze z toho, že Dornfelder během druhé... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 7.4.2014
Dovolím si opět se vmísit do diskuze. Napadlo mě použít průhlednou roubovací pásku, která se běžně prodává, v jedné dobře utažené vrstvě. Na keřích, které jsem přeočkovával v terénu mi kalus tuto pásku během sezony spolehlivě roztáhnul a bylo možno... celý příspěvek >
Odrůda Red delicious, 7.4.2014
Nemáte někdo odrůdu Red delicious, nebo Starking delicious? Velmi rád bych získal rouby jedné z těchto odrůd.
Očkování / roubování broskvoní, 7.4.2014
Děkuji Vám za cenné rady. Chtěl jsem právě naroubovat, tedy spíše naočkovat na jižní stranu meruňky, protože jsem se kdesi dočetl, že broskvoň na meruňce je dlouholetá a více odolává mrazu. Ač mám zahradu ve 196 n.m., je ze severu nechráněná a... celý příspěvek >
Očkování / roubování broskvoní, 4.4.2014
Máte někdo zkušenosti s delším uchováním roubů broskvoně v ledničce? Chtěl jsem zítra roubovat a zjistil jsem, že rouby odebrané v polovině února jsou totálně mrtvé, v celém průřezu hnědé, seschlé, přestože na povrchu dostatečně mokré, očka... celý příspěvek >
Očkování / roubování broskvoní, 4.4.2014
Kdy zhruba provádíte jarní roubování broskvoní? Máte zkušenosti s delším uchováním roubů?
Domácí víno - základní problémy, 19.9.2013
Nesoulad měření cukroměrem a moštoměrem je v pořádku, moštoměr měří obsah zkvasitelných cukrů - hustota moštu je zvyšována nejen cukry, moštoměr je cejchován pro použití na mošt, cukroměr na roztok cukru ve vodě, proto v moštu ukazuje víc, než je... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 9.9.2013
Přesně jak píšete, také jsem měl představu, naštěpovat, zavoskovat a nechat zakořenit. Ono to tak v podstatě je, ale jde o to aby z toho taky něco bylo :-). Zakořenění podnože není problém, záludnost spočívá v roubu ušlechtilé odrůdy, pokud vlivem... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 9.9.2013
Stratifikace mimo jiné výrazně urychluje zakořenění řízků, během 3 týdnů má cca 80% řízků poměrně dlouhé kořínky, ty jsou sice k ničemu, protože se při manipulaci olámou, ale takový řízek když se následně vysadí, okamžitě roste, z kalusu okamžitě... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 4.9.2013
Stratifikaci révových roubovanců jsem prováděl již několikrát, zatím se mi však nepodařilo dosáhnout uspokojivých výsledků, letošní výtěžnost byla katastrofální - 9 sazenic z 48 roubovanců, přisuzuji to hlavně nekvalitnímu omega řezu a zaškolkování v... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika