Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jahody, 22.6.2009
Myslím, že jsou způsobeny pěnodějkou, stejnokřídlým hmyzem.
Jaký druh angreštu mám koupit?, 22.6.2009
Captivator je odrůda beztrného angreštu, což je na něm cenné. Každopádně bych doporučil odrůdu rezistentní proti americkému padlí, je jich na trhu poměrně dost. Kvůli této chorobě jsem se rozloučil s jinak nedostižnými odrůdami jako Zlatý fík,... celý příspěvek >
Množení ořešáku, 22.6.2009
Měl jse, Olcita, šlapal jak hodinky, k tomu Golfa - byl furt v servisu. I toto je možné, ale jde o výjimku potvrzující pravidlo.     Nelze vyloučit, že stromek roste z podnože, zatímco naštěpovaná odrůda mohla... celý příspěvek >
Strupovitost - je pozdě na postřik?, 19.6.2009
Proč by měla jít úroda do moštu? Vám se příčí kousnout do strupatého jablka? Viděl jsem v zámoří prodávat jablka se strupovitostí - jako důkaz, že jsou bio.
Rodí víno vypěstované ze semínka, nebo se musí roubovat?, 19.6.2009
Pokud je to semenáč, je jistě plodný. Ale odrůda to už bude jiná.
Nemoc jabloně? Prosím o radu, 18.6.2009
Nemohl Vám někdo provést letní řez, aniž byste o tom věděla?
Hrušeň na křížaly, 18.6.2009
Myslím, že každá hruška při přezrání hniličkovatí. Na křížaly je ale potřeba, aby hniličkovala pokud možno co nejméně a co nejpozději. Krátce před hniličkovatěním procházejí hrušky konzistencí - nazývám ji "kluzká zralost" Okrájené kousky plodu se... celý příspěvek >
Aktinidie kolomikta - nejzdravější ovoce a kočky, 17.6.2009
Už je to tu s tou kolomiktou zase.   Proč by nemohl každý sázet třeba černý rybíz a aronii ? Je to tak dobré a zdravé! ...kdykoliv oddělíme část zamrazených na talíř, necháme 20minut roztát a máme vitamíny...    A... celý příspěvek >
Bílá plíseň na plodech, 16.6.2009
Plíseň bramborová, co vím, napadá i další lilkovité rostliny, ale o napadení broskví jsem taky neslyšel.    Co se týče hladké broskve od Starkla, pokud nejde o podnož - což byste poznala podle chybějících známek očkování - půjde... celý příspěvek >
Hnojeni lidskymi výkaly ze separacni toalety, 16.6.2009
Myslel jsem ne varicellu, ale vaccinii.     Osobně se ale nebojím trusu i jiných zvířat než býložravců - ptáků, psů, koček,  aj. Věřím na čarovnou moc kompostu a dávám do něj prakticky vše (snad krom karanténně... celý příspěvek >
Základy pod skleník, 16.6.2009
Mám to postaveno přesně stejně a taky bez problémů. Obrubníky mám položené na písku. Za důležité považuji kostru skleníku k obrubníkům nepřipevňovat, resp. jen navolno.Při nerovnoměrném zamrzání půdy by mohlo u pevného spoje dojít posunem... celý příspěvek >
Hnojeni lidskymi výkaly ze separacni toalety, 16.6.2009
A co brucelóza, varicella, aphtae epizooticae, erysipelotrix...?
Skvrnitost a deformace listů na jabloních, 16.6.2009
Listy jsou napadeny mšicí jitrocelovou. Jen málokdy bývá napadení masivní, takže to neřeším. Jinak běžné insekticidy.
Roubování jabloní v létě, 16.6.2009
Roubovat v létě jádroviny je možné, ale moc rozšířené to není. Pokud štěpujete na spící pupeny od poloviny července, vyraší beztak až příští jaro.  Výhodnější je roubovat v druhé míze za kůru - stejně jako při očkování.    Asi by... celý příspěvek >
Pěstujete někdo Jostu?, 15.6.2009
Kdysi jsem taky zkoušel jostu pěstovat jako stromek.  Měl jsem stejný problém,  josta roste výrazně silněji než meruzalka zlatá. Vypořádal jsem se s tím rychle. Stromek jsem zrušil (zlomil), pěstuji jen keř.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika