Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Strupovitost?, 29.6.2009
Já tedy ani na jednom z těch tří obrázků nevidím ani žadnou vážnou chorobu ani důvod k postřiku.
Chraňte včely, 29.6.2009
Soused nic nepálí ale používá dýmák. Je to vyvíječ kouře, kterým uklidňuje včelstvo, když otevře úl - v tuto dobu zřejmě vybírá rámky s medem k vytáčení.
Meruňka ve stínu, 29.6.2009
Já bych s tím dlouhým řezem souhlasil. Skutečně výhon zůstává celý. O řezu se v tomto případě mluví proto, že krom celého ponechaného výhonu se třeba 10 dalších odřízne.
Kolik cukru?, 28.6.2009
Nedivte se páleníkům, že radí přidávat cukr. V palírně platíte za vypálený alkohol, nikoli za množství zpracovaného kvasu či kvalitu pálenky. Platíte stejně, ať líh vydestilujete z čistě ovocného kvasu, anebo z přislazeného kvasu - tedy logicky... celý příspěvek >
Strupovitost?, 28.6.2009
Stříkat po úrodě nemá smysl. To potom až na jaře. Já si ale nejsem zcela jist, jestli je jabloň postižena právě strupovitostí. Šedé okrouhlé skvrny na líci listů, typické pro strupovitost,  jasně nevidím.
Jaký postřik dřív?, 24.6.2009
Co Vám brání stříkat současně?
Pražce v zahradě, 24.6.2009
Mám dojem, že z buku se pražce nevyráběly. Bukové dřevo neodolává povětrnosti.
Podnože - očkování, 24.6.2009
Na slivoňové podnože se broskve obvykle taky ujmou. Myrobalán asi použít lze, ale jako podnož pod broskvoně se nedoporučuje. Proč, to přesně nevím, možná je afinita nedobrá. Wangheimova, St. Julien, durancie, semenáč zelené renklody či špenddlíku by... celý příspěvek >
Uchování hotového kvasu z třešní, 22.6.2009
Já si myslím, že výtěžnost nemusela být vyšší ani ze správně ošetřeného kvasu. Kdysi, při pokusech o třešňová vína jsem měřil cukernatost šťávy z Scneiderových chrupek a překvapilo mě, jak málo je sladká - třeba ve srovnání s jablečným moštem. Naopak... celý příspěvek >
Výrustek na listech, 22.6.2009
Nepokoušel. Stříkám jen 1x švestky proti pilatce, 2x meruňky proti úžehu a 3x broskve proti kadeřavosti. Ostatní nechávám přírodě.     Letos pozoruji větší výskyt vlnovníka hrušňového, na úrodu to ale snad vliv mít nebude.
Uchování hotového kvasu z třešní, 22.6.2009
Ušlechtilé kvasinky můžete přidat kdykoli, ale jestli již obsah kvasí, jejich přínos nebude velký. Divoké kmeny lze trochu potlačit zasířením, ale toho bych se u kvasu bál. Cukr bych volil hnědý třtinový nerafinovaný, i když je dražší.  Kvas... celý příspěvek >
Jak správně a kdy roubovat švestku, 22.6.2009
1. Není mi jasné, jak chcete roubováním spravit nešťastnou polohu švestky ve stínu vzrostlých kožených jabloní. 2. Pravděpodobně jde o durancii - odrůdu, která nejde od pecky, ale je sladká, šťavnatá a na slivovici patří k nejlepším. 3. Nedovedu... celý příspěvek >
Málo plodí, 22.6.2009
Kvetla?
Uchování hotového kvasu z třešní, 22.6.2009
Třešně jsem pálil poprvé a naposledy roku 1986. Zařekl jsem se, že to už nikdy dělat nebudu, trhání bylo natolik namáhavé, že výsledný produkt za to nestál. Kdyby ale nebylo zbytí a bylo třeba kvas udržet, použil bych ušlechtilé... celý příspěvek >
Přesázení, 22.6.2009
Údaj, že nějaký rok bude mít, je dost nepřesný. Ani výška 1,6 - 1,8 m nic neříká, ve školkách se většinou prodávají sazenice ještě vyšší. Každopádně půjde o malý stromek, který jistě přesadit lze. Udělal bych to v době vegetačního klidu - na podzim... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika