Příspěvky uživatele - 94.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak rozmnožit švestku?, 28.7.2009
Je možné, že strom je malý proto, že sladká švestky je naroubovaná na nevhodné slabě rostoucí podnoži. Proto bych raději tuto odrůdu narouboval na bujný myrobalán.
Nahořklé maso z nové udírny, 28.7.2009
Hlásím se, že jsem dubem udil a maso bylo dobré. Slyšel jsem, že hořké maso na povrchu bývá při uzení jehličnatým dřevem, ale to snad úmyslně nikdo nezkouší.
Jakou odrudu na hruskovici?, 28.7.2009
O hruškovici - wiliamsovici pana Gregorce mohu říci jen to nejlepší. Je skutečně skvělá. Ovšem jeho hrušky dozrávají v teplejší lokalitě, než se nám může zdát kdekoli v Česku.    S tou vhodností letních a zimních hrušek se to má, dle mého... celý příspěvek >
Co se shnilými jablky, 28.7.2009
Kdysi jsem pro hnilé ovoce včetně jablek vykopával extra jámy a na podzim je zasypal vápnem a zahrnul zeminou. Po pár letech se po zahradě chodilo jak po blatech - zem se podivně houpala a časem propadala.    Poslední roky je hážu na... celý příspěvek >
Je to nemoc, nebo nedostatek neceho, 28.7.2009
Ten 10% roztok bych raději ještě desetkrát zředil
Čo s jutou?, 28.7.2009
Strom určitě neuhyne. Ale já bych jutové obaly kolem stromků trvale nenechával. Není to pěkné, a je to ideální místo pro hnízdění mravenců, kuklení hmyzu. Za čas se pak úvazek bandáže možná nepozorovaně zařízne do kůry.
Mulčování s použitím kartonu, 28.7.2009
Originál linoleum je z korku. Od 20. století se už korek nespojoval přírodním kaučukem nýbrž pryskyřicemi s olejem.
Vodní gril, 27.7.2009
Kouzlo vodního grilu spatřuji také v tom, že se topí obyčejným listnatým dřevem (bez nátěrů ovšem) za pár korun. Celovečerní spotřeba nepřesáhne kbelík polínek. Pokud se kokosové brikety hodí do konvenčních grilů, přijdou mi do vodního grilu téměř... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 27.7.2009
- je tam moc kvasnic, což zastavilo kvašení nebo - způsobila to plíseň šedá (šedý povlak, který se ve vlhku objevuje nejen na třešních, ale i na malinách, jahodách. Maliny jsou teď po těch deštích téměř nejedlé – též nevím, zda se dá kromě... celý příspěvek >
Vzorky napadanych plodu - diagnoza?, 27.7.2009
Cererit by v sobě měl bór obsahovat. Jinak v koncentrované formě lze postříkat roztokem boraxu (tetraboritan). Vápno ze stavebnin - pálené, ještě nevyhašené použit lze, je to levnější než vápenatá hnojiva. Hodí se spíš pro těžší jílovité půdy
Třešeň Van a její stříhání, 12.7.2009
Váš zásah Kordii určitě neublížil. Výchovný řez se dělá mj. proto, aby se nadzemní část stromku podpořila v růstu, neboť přesazením přišel o většinu kořenů. Není obvyklé, že by stromek hned po zasazení vytvořil metrové přírůstky. Máte-li strach... celý příspěvek >
Černé skvrny, 12.7.2009
Nejspíš antraknóza ořešáku.
Praskání plodů, 12.7.2009
Je to počasím, odrůdou, pěstováním. Nic proti tomu není nebo já pomoc neznám.
Broskvoně opustily nové výhonky, 12.7.2009
Obávám se, že ušlechtilá část zmrzla a výhony vyrazily z podnože. Plodit sice za čas budou, ale nepříliš chutné drobné plody. Bylo by dobré výhony znovu naočkovat, nyní nastává čas k tomu vhodný.
Maliny a jablkový kvas, 12.7.2009
O výsledek se, myslím, nemusíte obávat. Když bude malin málo, tak tam prostě nebudou cítit, ale pálenka může být i tak kvalitní. Jinak samozřejmě,  čím víc malin, tím víc aromatu.    Sám jsem takový kvas nepřipravoval. Ochutnal... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika