Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda révy Solaris, 28.7.2012
Kousek od mé připravované vinice je 10 let stará vinice s pravokořenným Hibernalem. Žádné "divočení" se nekoná, úroda byla prý pokaždé slušná. Pokud ovšem jako loni nezmrzla. VJK
Fazolové lusky - zavařování, 26.7.2012
Zavařujete někdo fazolové lusky ve slaném nálevu (jenom voda s trochou soli)? Jak dlouho je nutné je sterilovat? VJK
Co vaše réva? (2012), 25.7.2012
Zdravím Wimpi a Mirku. S plísní jako obvykle problém nemám, ale začíná se, jako každý rok touto dobou,  dost rozjíždět padlí. Zatím jsem stříknul Falconem, ale je už 3 roky po expiraci, tak uvidím, jestli ještě zabere. VJK
Ulomený vršek, 24.7.2012
Teď s tím nic, vyrazí za některým z horních listů zálistek a poroste jako hlavní vrchol. VJK
Co vaše réva? (2012), 24.7.2012
Semínka v Afroditě se nevytratí ani nevstřebají, takže to nejspíš nebude Afrodita... VJK
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 22.7.2012
Chemie v koncentracích v bazénové vodě nevadí, co by mohlo vadit by bylo velké množství vyšplouchané vody, které by způsobovalo přednostní příjem Ca před Mg. To by ovšem ty šplouchance musely být opravdu heavy. VJK
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 22.7.2012
Zálivka síranem hořečnatým, resp. jeho heptahydrátem je velmi málo účinná. Efektivnější je opakovaný postřik (2x -3x) 2-3% roztokem na list. Pokud budete dávat na podzim hnůj, ledek vynechte. S dusíkem problém nemáte, keře rostou dobře. VJK
Vyplatí se dnes ještě pěstovat brambory?, 22.7.2012
Bodejť by nebyla mandelinka jen nepříjemná vzpomínka, když byly letos všechny u mě. Letos jsem zkusmo zasadil brambory na kusu pole, které nebylo víc než 6 let obděláváno. Dvakrát mi letos zmrzly, ale to není nic proti tomu, jak je zdecimovala... celý příspěvek >
Katastr nemovitostí - ostatní komunikace, 20.7.2012
Co je napsáno v katastru, není často až tak důležité (já mám část zahrady vedenou jako koryto vodního toku umělé, a nejbližší voda je přitom skoro kilometr daleko). Podstatné je, co je v územním plánu dané obce.  Je-li vaše zahrada ÚP určená... celý příspěvek >
Kdy sklizet ranou mrkev a petrzel?, 11.7.2012
Můžete zasít rané odrůdy mrkve (Lenka, Vanda, Aneta F1, popř. jiné, ale s těmi nemám zkušenosti). Při stále vlhké půdě mrkev nyní vyklíčí za cca 7-10 dní, do zimy bez problémů vyroste. VJK
Nacpání písku do běžné kartušové filtrace, 8.7.2012
Pokud je bazén intenzivně využíván (více lidí několikrát denně), je dobré kartušovou filtraci odnést do nejbližšího sběrného dvora. Její výkon stačí tak na udržení příležitostně používaného a pečlivě zakrývaného bazénu.  Bohužel i pro bazén... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 4.7.2012
Na netu najdete sofistikovaný postup, já používám jednodušší - odpočítám 2x50 (2x100) semen řeřichy zahradní. Do jednoho květináče dám zkoušený kompost, do druhého zeminu z dobrého záhonu. Vyseju na povrch, zavlažím a počkám, až vzejde. Vzorek z... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 4.7.2012
Mirku, nevím, jak ještě daleko jsou u vás žně, ale obilí se cca 10 dní před sklizní stříká např. glyfosátem (Roundup). VJK
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 3.7.2012
Vycházel jsem z jedné zálivky trávníku týdně, 10mm, tj. 2000litrů. Pokud zaléváte denně, je jasné, že budete na suchu podstatně dřív. VJK
Zahradní sekačka do 300 m2 - jakou vybrat?, 3.7.2012
A co chcete slyšet? Na 300m2 je nejlepší volba sekačka elektrická... VJK
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika