Příspěvky uživatele - 248.102

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jsou tyto výhonky plané?, 13.9.2023
Červené listy mívají i ušlechtilé výhony. Výhony z podnože bývají většinou slabší. Osobně bych spíš počkala, jak se budou vyvíjet dál - uvidíte. Odstranit je můžete kdykoliv.           Lída
Chci teď na poszim odříznout u 35 let staré jabloně jednu kosterní větev u kmene, co se stanesilnou, 9.9.2023
Podzimní i časný jarní způsobí stejné zahuštění (zásobních látek má strom stejně), u podzimního je u velké rány nebezpečí namrznutí. Pokud byste řezali až na počátku rašení v březnu, bude nových výhonů méně (protože část živin už bude ve výhonech,... celý příspěvek >
Chci teď na poszim odříznout u 35 let staré jabloně jednu kosterní větev u kmene, co se stanesilnou, 8.9.2023
Také nechápu, proč tu pořád napadají PP, SPCH a dokonce někdy i Waltera... atd... Mám poslední dobou takový pocit, že to tady někdo chce totálně zlikvidovat. Jakmile se trochu rozběhne nějaká diskuze, tak se nediskutuje, ale okamžitě dochází k... celý příspěvek >
Parížanka🍐, 6.9.2023
Je zajímavé, že na druhé fotce na plodu vzadu není ani skvrnka. Jinak Pařížanka je moje oblíbená hruška, ale letos u nás není na stromech téměř žádné ovoce (HK).       Lída
Chci teď na poszim odříznout u 35 let staré jabloně jednu kosterní větev u kmene, co se stanesilnou, 6.9.2023
Osobně bych spíš uvažovala o částečném zkrácení všech větví, ale zjara. Při podzimním řezu je nebezpečí namrznutí rány v zimě. Pokud si strom podle vašeho popisu představím, měla bych obavy spíš z jiné věci. Jakmile narušíte "vějíř" větví tím, že... celý příspěvek >
Dracena, 5.9.2023
Ty kořeny na fotce uhnilé nevypadají, to by byly černé.Asi bych to zkusila, nic tím nezkazíte. Kdyby se to nepovedlo, vždycky máte ještě možnost ji nařízkovat - nejjednodušší je uříznout vršek a dát ho do sklenice s vodou (případně s trochou... celý příspěvek >
Nemoc vrby, 3.9.2023
Tipla bych drvopleně vrbového (obecného). Zkuste zasunutím drátu do děr zlikvidovat (probodnout) housenky - jsou velké, případně přímo do děr nastříkat insekticid.  Mně takhle kdysi zlikvidoval meruňku.... celý příspěvek >
Kiwi - jakou oporu, 8.11.2020
Jenom upozorňuji, že z a.kolomikta jsou nepříčetné kočky, vrhají se na keře jak na kořist, drásají a škrábou... opakovaně nám servaly kolomiktu z opory a protože to bylo blízko terasy, v noci nás to budilo, tak jsme přestali kolomiktu pěstovat.Jen... celý příspěvek >
Zimovanie muškátov, 31.1.2019
Zalévám, když jim začnou povadat lístky, termínově vám to neřeknu, záleží na tom, jestli někdo na schodišti zapne/nezapne topení. A během zimy je i tak zalévám poloviční dávkou vody, než během růstu v létě. S tím stříháním bych počkala do poloviny... celý příspěvek >
Černání kaktusu zeshora, 30.1.2019
Od čeho máte ty skvrnky nahoře nevím, listy ale opadávají u pryšců (Euphorbia) normálně, vždy jich mají jen pár nahoře. Snesou i běžnou pokojovou teplotu, jen chtějí dost světla a zalévat méně, než běžné pokojovky, ale zase víc, než klasické... celý příspěvek >
Zimovanie muškátov, 30.1.2019
V únoru razantně ostříhat, z vršků si udělejte řízky. Asi máte na chodbě teplo a zaléváte. Moje na chodbě jsou teď ohlozky, jen sem tam lístek.     Lída
Předpěstovávání dřevin, 29.1.2019
Předpěstovat lze, nejrychleji to jde řízkováním. Ale jak keře (okrasné i ovocné), tak třeba růže lze nejlépe řízkovat od června do podzimu, se řízkováním v zimě nemám zkušenosti. Ale je to podstatně rychlejší, než ze semen. Pokud chcete mít keříky už... celý příspěvek >
Skore cibuloviny do travniku, 24.1.2019 Obsahuje fotku
Ve výčtu ještě chybí talovín zimní, kvete ještě před nejranějšími krokusy.  Lída
Živý plot, výška 4-5m, 23.1.2019
Stříhaný, nestříhaný? Z jehličnanů nebo listnáčů. Z těch by odpovídala třeba líska, ale má i větší šířku (i když u nás v osadě ji jako vysoký živý plot někteří používají).  A také záleží na podmínkách - půda, slunce...    Lída... celý příspěvek >
Rez jadrovin 2019, 21.1.2019
Ta vaše představa řezu mi trochu připomíná řez broskvoní nebo vinné révy... Obávám se, že to u jabloní není to "pravé ořechové".Otázka je i to, co myslíte tím udržet "při zemi", jakou výšku si představujete. Zatím mi ty stromky připadají řezané téměř... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika