Černání kaktusu zeshora



host - 248.102 (?)
30.1.2019 23:52

Od čeho máte ty skvrnky nahoře nevím, listy ale opadávají u pryšců (Euphorbia) normálně, vždy jich mají jen pár nahoře. Snesou i běžnou pokojovou teplotu, jen chtějí dost světla a zalévat méně, než běžné pokojovky, ale zase víc, než klasické kaktusy.

Pokud se ty skvrny objevují i na nových řízcích zasazených u původní rostliny, zkusila bych je příště dát do jiného květináče s novým substrátem.   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Joe321 - (3) - 68.194 (?), 11.10.2018 18:32, zobrazeno: 2606x

Dobrý den,

mám zasazený odstřižený kaktus asi 1 rok a začal růst toto léto. Bohužel začíná mít nahoře drobnou černou tečku, u které usychají i listy.

Co je zvláštní, že stejnou tečku začaly mít i kaktusy, které jsem odstřihl měsíc zpět, měl je 2 týdny na zaschnutí a 2 týdny zpět dal do květináče vedle tohoto původního kaktusu.

Tento kaktus celkem dobře zvládá zálivku (řízky jsou z kaktusu, který můj táta zaléva konvičkou každý týden), přesto ho tolik nezalévám a černé od spoda nejsou. Jediné, co mě napadá, je přemístění na chladnější místo.

Měl by někdo radu, zda to může být teplotou, a jestli jsou schopní kaktusy toto "rozhodit" nebo zda bych měl černé špičky odstřihnout?

Děkuju!

Ondra


Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.102 (?), 30.1.2019 23:52

Od čeho máte ty skvrnky nahoře nevím, listy ale opadávají u pryšců (Euphorbia) normálně, vždy jich mají jen pár nahoře. Snesou i běžnou pokojovou teplotu, jen chtějí dost světla a zalévat méně, než běžné pokojovky, ale zase víc, než klasické kaktusy.

Pokud se ty skvrny objevují i na nových řízcích zasazených u původní rostliny, zkusila bych je příště dát do jiného květináče s novým substrátem.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika