Příspěvky uživatele - 248.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnož "Kavkazská", 28.11.2022
Ty hrušně jste měl ale aspoň založit do země, sice by se před sázením měly nechat nacucat ve vodě, ale ne déle než 24 hodin... Hlavně si něco do jara nastudujte o zakládání korunky a výchovném řezu stromků. Na tom totiž záleží, jak budou vypadat... celý příspěvek >
Jaká je to odrůda?, 27.11.2022
Jistě to nevím, ale připadá mi tak s těmi lenticelami. Stromy dělají široké koruny, jinak vím jen to, že mi chutnalo .  A nejčastější je ve východních Čechách.       Lída
Jaká je to odrůda?, 27.11.2022 Obsahuje fotku
Smiřické vzácné?           Lída
IBC kontejner na vodu na zahradě, 24.11.2022
Když jsem to zadala do google, vylezlo mi, že to jsou vodou ředitelné disperze pod omítky, měly by být na bázi silikonů. Asi bych to jen důkladně vypláchla ...           Lída
Jaká je Rajka, 19.11.2022
Některá z jabloní kvetoucí ve stejnou dobu, tzn.spíše později. Ale obvykle se Rajka musí spíš hodně protrhávat...           Lída
Schnutí borovice, 18.11.2022
Jistě, dokud není zmrzlá zem. Já tam ještě pár zelených jehlic vidím, i u špiček, zatím neopadává - tím přesazením určitě nic nezkazíte. Ale po vyklopení z květináče jí mrkněte na drobné kořeny, jestli jsou živé, jestli neupadnou. Abyste nekopal... celý příspěvek >
Velikost Ryngle Oulinské?, 18.11.2022
No, měly by se srovnat . Naše původní jabloně byly na M4, což je o chlup vzrůstnější než M7 (jako MM 106) a byly ve sponu 4 x 4m v pohodě... Lída
Schnutí borovice, 17.11.2022
Také si myslím, že už je konec, ale můžete ji do té volné země ještě zkusit dát, zároveň uvidíte, v jaké stavu má kořeny. Pokud budou živé, třeba se vzchopí (upozornění - ničím ji přitom nehnojte!). Ale myslím si, že důvodem je právě omezený prostor... celý příspěvek >
Velikost Ryngle Oulinské?, 17.11.2022
Moje původní Oulinská (ale podnož nevím, byla 60let stará) měla korunu v průměru cca 3,5m (také čtvrtkmen). Výška byla udržovaná 3-3,5m, jako ostatní stromy.           Lída
Stromek bez koruny, 16.11.2022
Máte tzv. špičák, korunku si uděláte, jak vysoko chcete. Teď stromek normálně zasadíte a na jaře, když se stříhají stromky, se rozhodnete, jak vysoký chcete kmínek stromku. K té výšce připočítáte 6 pupenů a nad tím zbytek ustřihnete. Z těch +/- šesti... celý příspěvek >
Aká je to odroda?, 16.11.2022
Tvarem a dobou zrání by to mohla být Charneuská, ale z fotky není vidět nasazení stopky ani "bubáček", nepíšete nic ani o dužině nebo chuti...         Lída
Smrk sitka, 15.11.2022
Semena viz semenarskýzavod.cz/okrasne-osivo/  ps - to máte tak velkou zahradu, že si risknete strom dorůstající 60-80m výšky s průměrem kmene až 5m?  Lída
Podzimní postřik mědí, 14.11.2022
Nám kdysi rostlinolékaři doporučili postřik mědí po opadu a před rašením na rakovinu kůry na staré jabloni, takže smysl to asi má...  Jinak osobně stříkám na podzim jen broskvoně.           ... celý příspěvek >
Finální plán výsadby stromků u RD, 14.11.2022
Podle mne se musíte rozhodnout, jestli nechat nejstarší a pokusit se zatím tak o třetinu snížit korunu, nebo ponechat dva malé, těm upravit korunky a zlikvidovat starou. Jakmile tam necháte všechny tři, porostou těm malým korunky dál na stranu,... celý příspěvek >
Finální plán výsadby stromků u RD, 13.11.2022
Matčino je stará odrůda, která je chuťově úplně jiná, než ostatní jablka. Navíc nijak nevyžaduje postřiky. Spartan je náchylný na strupovitost a nic moc extra chuť. Dnes je spoustu odrůd jabloní, které je možné pěstovat bez postřiků (nebo téměř bez... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika