Příspěvky uživatele - 182.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Které slivoně jsou nejodolnější vůči chorobám?, 19.8.2021
Které slivoně, nejlépe co "nejšvestkovitější", podle vašich zkušeností a znalostí nejméně trpí na choroby: šarku, Pseudomonas syringae, moniliózu apod.? Předem děkuji za tipy na konkrétní odrůdy do lokality jižního Plzeňska, cca 575... celý příspěvek >
Plevel - identifikace a zničení?, 6.8.2021
Popenec. Hledejte ve starších vláknech (delší diskuse). Josef.
Hnednuti listu u buku, 29.6.2021
Třeba tohle? stromovnice buková Josef.
Naznámý brouk, 28.6.2021
Asi listokaz zahradní? Josef.
Aký je to hmyz?, 24.6.2021
Není to motýl vřetenuška, ale nějaký z křísů a podobné "havěti": např. pěnodějka nížinná. Josef.
Prosychání tůjí (smaragd), 3.6.2021
Podle fotky se zdá, že máte túje východní zlaté - Thuja orientalis Aurea. Túje východní (Thuja orientalis) se pozná podle svisle orientovaných větviček. A je choulostivější, zvláště zlatá forma, na mráz (a ostré zimní slunce). Tyhle túje Vám to budou... celý příspěvek >
Založení pěstební jámy broskvoň Modřinka, 3.4.2021
Taky přidám jednu reakci k broskvoni na obrázku: ještě ji pořádně zastřihněte. A tím pořádně myslím tak, že si vyberete jednu ze spodní trojice bočních větviček a co je nad nimi - celé ustřihněte. Já bych nechal jen tu spodní trojici, Nad nimi... celý příspěvek >
Hmyzaci na rozmarynu - nici listy, 8.3.2021
Vidím to na třásněnky. Likvidují se hodně špatně. Josef.
Lila kytka z filmu Barva nachu, 28.12.2020
Někde bude chyba: na fotce z filmu rozhodně není třapatka nachová a ani Echinacea tennesseensis: střed úboru ("květu") na fotce z filmu rozhodně není tak velký a tmavý, jako na fotkách třapatek, květy na fotce z filmu jsou na tenkých... celý příspěvek >
Identifikace rostliny, 17.12.2020
Na první pohled to vypadá jako úzkolistý podivec pestrý :-) (ale tenhle český název jsem až do předchvíle neznal). Možné odrůdy: Gold Dust, Punctatum Variegatum Aureum apod. Josef.
Identifikace rostliny, 2.11.2020
Díky za lepší fotku, ale opravdu  "bez květu to ale určit blíž nepůjde". Josef.
Identifikace rostliny, 30.10.2020
Už hodně dlouho jsem neměl nikde po ruce vzrostlé trsy cymbidií, tak jsem to možná pozapomněl. Možná to Cymbidium (či jiná orchidej) opravdu je. Trochu mi však nesedí: 1. vzhled listů na fotce (vypadají dost dužnatě, ano, podobně jako již... celý příspěvek >
Co je to za keř?, 30.10.2020
Tipuji, že je o křídlatku. Josef.
Co je to za druh, 8.10.2020
A to bych s Vámi polemizoval. Podle fotky spíše soudím na některý z cypřišků Lavsonových, ze skupiny s "jehličkoviým olistěním" - typ Elwoodii. Například Chamaecyparis lawsoniana Blue Surprise. Celkové foto bude samozřejmě pro bližší určení... celý příspěvek >
Houba pod kůrou jabloně, 21.9.2020
Na druhé fotce jsou vidět obě dvě houby: vlevo hrotnatka, vpravo klanolístka. Josef.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika