Příspěvky uživatele - 61.157

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zpomalení růstu rajčat, 14.2.2021 Obsahuje fotku
Dal jsem špafný obrázek.            Vladimír
Zpomalení růstu rajčat, 14.2.2021 Obsahuje fotku
Takto vypadá zpomalení v praxi. Vlevo- tak by vypadala sazenice, kdyby se neuřízl vrchol. Vedle původní sazenice bez vrcholu (byl odříznut nad čtvrtým listem). Na původní sazenici je vidět pahýl kde bylo řezáno (červená elipsa) a dva zálistky. Když... celý příspěvek >
Indeterminantní (tyčková) vs. determinantní (keříčková) rajčata, 14.2.2021
Myslím, že jsem uvedl čtyři odrůdy. Tak ať se Vám daří.            Vladimír
Indeterminantní (tyčková) vs. determinantní (keříčková) rajčata, 14.2.2021
Ne všechny odrůdy keříčkovýc rajčat jsou takové, že plody uzrají všechny najednou. I v českém sortimentu jdou ty co zrají postupně. Máte také možnost vysadit více různých odrůd, jsou odrůdy rané, polorané i pozdní stejně jako u tyčkových rajčat. Chce... celý příspěvek >
Zpomalení růstu rajčat, 13.2.2021
Když se uřízne vrchol indeterminantního rajčete za druhým listem nad druhým květenstvím, tak to nemá žádný negativní důsledek pro rostlinu. Rostlina pokračuje v růstu z ponechaných zálistků pod druhým květenstvím. Dokonce se používá toto zastřihnutí... celý příspěvek >
Zpomalení růstu rajčat, 13.2.2021
 Rajčata rostou až při 17 °C (minimum), takže by bylo dobré třeba jednou za tři dny jim teplotu nad 17 °C poskytnout (na několik hodin nebo celý den), přeci jen dlouhodobé nízké teploty mohou mít negativní vliv na další růst a... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 13.2.2021
Milane, už ses na to video podíval? Zajímá mne, jestli jsi tam našel něco, co by ti pomohlo při pěstování. Ale nepiš prosím tě, že budeš cucat v ústech semena aby měla delší trvanlivost.10.54... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 12.2.2021
Stekovics příspěvek z 10.2. ve 20.16. Stačí kliknout na   video.            Vladimír
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 12.2.2021
Je jen zajímavé, že genové banky mají uložené semínka v nějak regulovaných podmínkách, při určité teplotě a vlhkosti, snad i někde na severu zamrazené. Možná je tam mají také v šatníkových skříních. Pochopitelně Stekovics žádná semínka stará třicet... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 12.2.2021
Milane, já jsem našel na Tomatoville zajímavý diskuzní příspěvek k tomuto tématu. Farmer Shawn napsal toto: Myslel jsem, že by bylo zábavné zkusit začít s některými starými semínky z Carolyniny sbírky. Semena jsem na dva dny namočil do vody s... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 12.2.2021
Vítám Vás mezi stejně postiženými,. Mám dojem, že ti co pěstují rajčata pro zábavu a pro radost už u nás vymřeli nebo se zatím nenarodili. Alespoň tak to vypadá na českých zahrádkářských webech. Tak ať Vám to letos roste a něco se také poučím o jiném... celý příspěvek >
Bulharská rajčata 2018, 11.2.2021
Milane, asi by bylo nejjednodušší se obrátit na ÚKZÚZ, který by měl mít knihu povolených odrůd a tam by to bulharske mělo být. Vždyť v roce 1976 posílal Milan Sodomka nějaký sáček (koupený v obchodě) spolu se Stupickým do USA. Alespoň tak to napsal... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika