Příspěvky uživatele - 40.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zástava kvasu, 27.3.2021
dvojkotlová súprava má výhodu len v tom, že skracuje čas na získanie výsledného produktu, a tým je schopná za rovnakú dobu spracovať viac kvasu. Na výsledný produkt má stále najväčší vplyv veľkosť majstra v pálenici. Všetko ostatné je už... celý příspěvek >
Zástava kvasu, 27.3.2021
Na pálenie liehu je to úplne jedno. Na výrobu ušľachtilého destilátu je potrebné dôsledne a kvalitne oddeliť "spodok" a  "vrch" od kvasu. Technicky sa to dá iba odhadnúť, prakticky je to potrebné skutočne previesť aj pomocou čuchu... celý příspěvek >
Zástava kvasu, 26.3.2021
Načo špekulovať? Ešte raz a naposledy! Slivkový kvas sa zakladá tak, že sa pozbierajú zrelé, najlepšie už opadané slivky, očistia sa od všetkého možného sajrajtu, vložia sa do suda a prileje sa ku nim 2-3- vedrá vody. Nahnité a plesnivé... celý příspěvek >
Vhodné rozmiestnenie ovocných stromov, 20.3.2021
strihom sa dá tvarovať každý strom, dokonca sa tak robia aj bonsaje v plytkom tanieri, ale počítajte s tým, že pod tými stromami budete musieť aj kosiť trávu. Aby ste sa tam pod nimi mohli pohybovať s kosačkou, tak by ste museli prvé korunné... celý příspěvek >
Vhodné rozmiestnenie ovocných stromov, 20.3.2021
Ten plán je veľmi prehustený. Takouto hustotou môžete pestovať iba stĺpovité odrody, prípadne hrušky, alebo kríky, ale nie jablone, slivky, marhule a broskyne. Uvažujte logicky, každý strom vytvorí do 5 rokov bohatú korunu, ktorá je predpokladom... celý příspěvek >
Pstruzi, 4.3.2021
pred pár desiatkami rokov a skôr bolo bežné, že sa v potokoch pralo denno-denne a potoky boli plné rýb. Princíp je v tom, že vtedy používané mydlá boli vyrábané len na prírodnej báze. V staršej literatúre som sa dočítal, že pred pred 50-60 rokmi... celý příspěvek >
Benzínová sekačka vs. Aku sekačka, 28.2.2021
Zatiaľ je stále lepšia benzínová sekačka, ako aku sekačka. Ak nechcete kupovať každé dva roky novú batériu, tak musíte aj mimo sezóny držať bateriu stále nabitú, lebo ináč ju na druhý rok už na plnú kapacitu nenabijete. Výhoda aku je len v nízkej... celý příspěvek >
Višeň napadená houbou, 23.2.2021
obávam sa, že táto huba napadá iba poškodené časti stromov. Mal som niečo podobné na čerešni a tak som zrezal celý hrubý konár o priemere 25 cm. Jeden z dvoch, ktoré tvorili základ koruny. Až vtedy som zistil, že drevo je vo vnútri celé... celý příspěvek >
Pramen na zahradě, 6.2.2021
Ak ste skutočne narazili na prameň  podzemnej vody, tak tá by nemala byť po dažďoch zakalená. Problém nastáva iba vtedy, ak do nej presakuje nejaká povrchová špinavá voda. Ten, kto chce mať čistú pramenitú vodu, sa o prameň musí... celý příspěvek >
Měření kvasu, 3.1.2021
pre potreby pálenia sa využívajú dva druhy refratomerov. 1. na určenie množstva cukrov v roztoku alebo v kvase 2. na určenie množstva alkoholu v tekutine Pre vašu potrebu vyhovuje ten pod bodom 1. Pokiaľ som postrehol, tak aj týchto je na... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 1.1.2021
Aj ja som rád, že ste sa ozvali, lebo som bol zvedavý, akú rozprávku ste schopný vymyslieť. Keby ste si skutočne prečítali " zopár kusov odbornej literatúry", a aj by ste porozumeli písanému textu,  tak by sa dozvedeli, že stále... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 30.12.2020
Poprosil by som o solídny prístup k diskusii. Bez invektív a určovania ostatným, o čom majú a o čom nemajú písať. Lebo potom nehovoríme o odskusii, ale iba o marketingovom pôsobení na diskutujúcich. Takže to celé zhrniem. Diskutujúci pod IP... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 27.12.2020
vy nerozumiete viacerým veciam. Hlavne vám nie je jasný rozdiel medzi pálením z ovocia a zo škrobov. Pálenky z ovocia preberajú vône a chute z toho ovocia, z ktorého sú robené. Skúste mi povedať, akú vôňu a chuť môžu prebrať pálenky zo škrobu?... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 26.12.2020
každý má nejaké názory na alkohol. Niekto preferuje pálenky z ovocia, niekto z obilia, inému je to jedno, lebo vypije všetko, alebo nepije vôbec. Tu ide o to, ako sa dá dosiahnuť kvalitný alkohol v domácich podmienkach. Alkoholy z nášho ovocia sa... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 25.12.2020
Škroby sú zložité cukry. Vhodnou činnosťou sa štiepia na jednoduché cukry a tie už vykvasia a je ich možné páliť. Príkladom je pálenka zo zemiakov. Naši predkovia nechali zemiaky zmrznúť, čím sa ich škrob čiastočne zmenil na jednoduché cukry a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika