Příspěvky uživatele - 219.31

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vyber domacej palenice, 7.10.2020
Oproti polskym "rektifikacnim" a nefunkčnim kolonam vyrabenym z KEG sudu je to solidní a asi na tom vyrobite pitelnou palenku. Jen chybi měď, bude vam to reagovat az v prestupniku a chladici a do destilatu se tak budou dostavat skodlive latky. Ja to... celý příspěvek >
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 30.9.2020
Jeste odpovim na vas dotaz, jestli je vhodnd po 14 dnech palit. Bez zmereni zbytkoveho cukru alespon cukromerem anebo obsahu alkoholu vinomerem to nezjistite. Nejjednodussi zousob je pricichnot nad kvasem, pokud se neda dychat, tak kvasi, pokud uz... celý příspěvek >
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 30.9.2020
Take se mi letos zacala propadat deka u 2 becek s hruskovym kvasem, zalozeno 5.9.. Sudy jsem mel venku na severni strane domu pod strechou.. u prvni sudu jsem zmeril vinomerem alkohol, kvas mel 7,5 proc vol., tak jsem radeji hned vydestiloval. Druhy... celý příspěvek >
Umytí měděných částí před 2D, 27.9.2020
Čisteni se provadi jen varem te kyseliny citronové, pak se prida stejne mnozstvi sody, tím se to zneutraklize a provede se parni cisteni. Pravdepodobne proto, aby se nemusela horka voda vylit a znovu ohříívat.
Umytí měděných částí před 2D, 26.9.2020
V palirnach, kde mají zaplombovane rektifikačni kolony a reakčni mědeny člen nemohou fyzicky demontivat, používaji tento způsob a je to i v navodu k palirnam DES. Vydestiluji vodu s kyselinou citronovou, pak pridaji sodu a znovu vydestiluji. Jen by... celý příspěvek >
Domácí pálenice značky DES, 26.9.2020
Ne to jste me nepochopil, ja destiloval merunky bez pecek. Dno poškrabalo mědene michadlo, ktere je tvoreno ze tri cásti aby dosedlo na ovalne dno a ma velmi ostre hrany, které v podstate rohem rýpají dno. Uz jsem hrany zabrousil a dnes vyrobil... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 25.9.2020
Těchto hrušni je tady v okoli minimálně 10, tak jsem měl za to, ze to bude nejaka ze starych odrůd, ktete se dřive vysazovaly. Tak uvidime, chutná dobre, cukru má kolem 14 proc., mereno moštoměrem. Ale co to udela po destilaci uvidime. Zkusím... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 25.9.2020
Foceno pred tydnem, dnes uz jsou krásně přezrálé a věsina na zemi.
Hrušeň Clappova, 25.9.2020 Obsahuje fotku
Ještě jedno foto.
Hrušeň Clappova, 25.9.2020 Obsahuje fotku
Kolínsko, přesně 300 m nad mořem, stáří odhaduji tak 30 let. Okoli je pole takze ve stinu neni. Posilam foto
Hrušeň Clappova, 25.9.2020 Obsahuje fotku
To je muj odhad, hledal jsem podle fotek mezi starými odrůdami a jiná mi neprijde tak podobná, prilozim fotku. Uz je sbiram asi 2 tydny.
Udírna dehtuje, 7.1.2019
Připojim take svou zkušenost s hořkym a černym masem po vyuzení. Jednalo se o me prvni uzeni ve dřevené udirně s asi 50 cm dlouhym kourovodem s regulaci vzduchu na dvírkach, regulačni klapkou do komina a posuvnou klapkou na komine. Udil jsem cca 12... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika