Příspěvky uživatele - 228.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Měření jablečného kvasu, 5.5.2020
Ve sklepě? Jíst to už nikdo nechce a než to hodit do kompostu... Taky jsem se kdysi divil, ale když má někdo dobrý sklep, tak se třešněmi pálí jabka...
Šípkovica ako ma to, 22.2.2020
A teď jsem si vzpomněl! Nejblíž bych to voltáží, sladkostí a oučinky přirovnal ke kagoru. Samozřejmě chuť a vůně nezaměnitelně šípková.
Šípkovica ako ma to, 22.2.2020
No mě šípkové víno vykvasilo na 17,5% objemových změřených vínoměrem při zbytkovém cukru 17,5 Brix refraktometrem. Když započtu cukrovou korekci (dle návodu vínoměru 10% cukru cca +1% alkoholu), tak to dá cca 15,8% alkoholu. Je to silě orientační... celý příspěvek >
Šípkovica ako ma to, 9.2.2020
Díky, chystám se na něco podobného, tak je každá zkušenost dobrá. Teď bublá druhák z šípkového vína, tak uvidím, jak bude vypadat materie po stočení a třeťák by šel do sudu a pálenice.  Teď to mám v 25 l demižonu, tak počítám do mého 30l... celý příspěvek >
Šípkovica ako ma to, 9.2.2020
Nějaký konkrétní popis by nebyl? Kolik čeho a tak. Díky.
Elektrická udírna z Mountfield, 22.11.2019 Obsahuje fotku
Tak poprve podle vaší rady celkem ůspěšně.Kousky krkovičky. Nevíte proč pořád zdůrazňují proč tam má zůstávat ta nádoba na štěpky? Přenýšlel jsem ře bych místo toho tam ořezal betonovou krychličku aby to nesálalo.V každým případě dík.
3D pálení, 15.1.2019
Záleží proč budete destilovat potřetí. Něco se zvrtlo? Pokud ano, tak záleží co. Když jste nedobral úkap, tak ano, budete ze začátku odebírat. Když utekl dokap a úkap byl v pořádku, tak asi nebude nutno ho brát znovu (nebo maximálně... celý příspěvek >
Destilovať v medi, alebo antikore, 9.1.2019
Nějaký vzoreček těchto reakcí by nebyl? Děkuji. Jinak je to na úrovni JPP (jedna paní povídala), protože dle mých (chabých) vědomostí je to přesně naopak, Měď se používá jako katalyzátor k oxidaci (např. ethanolu) na aldehydy (např... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 20.11.2018
Děkuji oběma. Nechám tedy být. Ještě budu dělat dalších 30 l, aby bylo minimální pálitelné množství a a uvidím, jak to půjde dál.  Díky.
Jablkovy kvas, 20.11.2018
Dobrý večer, dva dny zpět jsem založil na jablečný kvas (vykrájená jablka namletá na pyré). Vzhledem k tomu, že jsem nevěděl, kolik bude cukru (čekal jsem málo), tak jsem si říkal, že bych do 30 l sudu přidal cca kilo (cca 3% navrch). Dnes se mi... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika