Elektrická udírna z Mountfield



host - 228.252 (?)
22.11.2019 18:16

Tak poprve podle vaší rady celkem ůspěšně.Kousky krkovičky. Nevíte proč pořád zdůrazňují proč tam má zůstávat ta nádoba na štěpky? Přenýšlel jsem ře bych místo toho tam ořezal betonovou krychličku aby to nesálalo.V každým případě dík.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 131.115 (?), 25.10.2019 7:01
Problém kyselých klobas bych viděl taky možná v tom, jakou mají teplotu. Čím vlastně topite? Jak udite? Na 20/60/75?Priklad - když dam do udirny klobasy a chci udit na dvacet(studenym kouřem) tak musejí mít klobasy před tím než na ne pošlu kouř taky 20 st. Jinak se na nich bude srážet ocet a dehet. Obsluha generátoru? Foukam tam pomoci akvarijní pumpicky na 70% bez čištění jede 26 h.jen poklepu. Možná by i plné naložený vydržel se stepkou celou dobu. Při teplem uzeni do 75 st. Vše ovládá spirála řízena dig. termostatem tolerance 2 st. Vše bez problému. Taky jsem vyhodil zboží do popelnice. To každý na začátku 😂
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.63 (?), 29.10.2019 9:36

No já jsem měl poměrně dobrý výsledky s udírnou s původním postupem, naplnil jsem nádobu štěpkou, pak na 130 a když to začlo čudit, ztlumil jsem na 80 a přes noc nechal být, maso super. Problém byl až když jsem udírnu "vylepšil" dymboxem" a vidinou lepšího uzení. Asi jsem to přepálil-jednak honě dýmu a asi i vysoká teplota z dymboxu, termostat to nemohl uregulovat (nastaveno 80), pípalo to, udírna hnědá, no netším se na to umývání..Ale nevzdám to. Plánuju bůček, nízké kousty. Jakou byste doporučili teplotu a čas. Jakou regulaci dýmu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bocin - (10) - 195.133 (?), 29.10.2019 18:17

Já používám dymbox od letošního června.

Už to mám celkem ochytané. Uzení s původním postupem se štěpkou v plechové krabici se nedá chuťově porovnat s uzeným pomocí dymboxu.

Udím šrůtky bůčku, kotlety, kýty a klobásy. Neudím plátky. To musíte vyzkoušet.

Každopádně na šrůtky naloženého masa - nastavit teplotu na 70 st. C (ve skutečnosti je tam 80 st.C, měřil jsem to přesnými teploměry, rozdíl byl cca 10 - 12 st. C). Hodinu sušit bez zapáleného dymboxu, pak udit 10 - 12 hodin v dýmu. Vzduchovací strojek byl na min. výkon, musíte vyzkoušet dle typu strojku. Maso hnědočervené, voňavé, chutné. Doporučuji napřed vyudit 1 ks šrůtku a pak to doladit. Přes víkend to budete umět.

Udím už třicet let, tak nějaké zkušenosti mám.

 Pokud chcete mít jistotu, pořiďte si bezdrátový vpichovací teploměr. V Lidlu ho mají do 300 kč a máte to stoprocentně.

Čištění - to je horší. Já to po uzení čistil pouze teplou vodou a hadrou. Vytvořila se tam patina - už to nesmím dopustit. Čistil jsem to přípravkem na trouby z Lidlu,  někulikrát po sobě, než jsem se nánosů zbavil. Takže odteď to čistím po každém uzení. Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.252 (?), 22.11.2019 18:16

Tak poprve podle vaší rady celkem ůspěšně.Kousky krkovičky. Nevíte proč pořád zdůrazňují proč tam má zůstávat ta nádoba na štěpky? Přenýšlel jsem ře bych místo toho tam ořezal betonovou krychličku aby to nesálalo.V každým případě dík.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.219 (?), 24.11.2019 10:26

Zdravim. Myslím si, ze je tam kvuli rovnoměrnému rozložení teploty. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.128 (?), 25.11.2019 12:44

Dobrý den, ještě byh poprosil o jednu odpověď na blbou otázku, jak jste doporučoval ten teploměr-hned jak to maso dosáhne uvnitř požadovanou teplotu, třeba těch 70 stupňů je hotovo? Nebo to tam má o té už dosáhnuté teplotě musí nějakou dobu být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 25.11.2019 13:27

zdravím.

berte ten teploměr jako pojistku - proti vysušení masa. Já při dosažení cca 73 st. C vím, že je to úplně hotové.

ale - jak zde v diskusi proběhlo, hlavní je teplota a čas a následná kontrola masa.

Tak např. na udírně nastavím po vyhřátí 80 st. c čas 12 hodin, vložím maso do kterého jsem zapíchl čidlo a udím. Po dosažení 12 hod. kontroluji maso, zda je hotové. většinou ano. pokud se stane, že teplota uvnitř masa dosáhne cca 73 - 75 stupňů před vypršením nastaveného času, tak maso vyjmu a udírnu vypínám. Asi tak. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.53 (?), 5.12.2019 12:52

Dobrý den, chystám se na klobásky, z kolika kilo to tak děláte aby se to vlezlo do udírny? A zhruba jaká teplota a čas. Díky za odpověď. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 5.12.2019 15:15

Zdravím. Naposled jsem dělal ze 4 kg ( bůček a plecko). Dělal jsem to při 70 st. Cc kolem 7 hodin. Musíte to ke konci kontrolovat aby se to nevysušilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.60 (?), 19.12.2019 22:49

Čištění Dymboxu nejrychlejší a nejúčinější je hydroxidem sodným. Rozpusti louh v nádobě a položit do ní rozebraný dýmbox.Úspěch zaručen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika