Příspěvky uživatele - 43.159

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opatření v sadu proti suchu, 10.11.2019 Obsahuje fotku
Bohužel hydrogel je poměrně drahý s životností 5let. Vychází 0.5kg na stromek, což je kolem 200Kč. Má někdo zkušenost s bentonitem? Cenově to vychází 10kg za 100Kč. Studna na kopci a bez elektřiny nepřipadá v úvahu. Dnes zasazeny Gala a Lucy,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 9.11.2019
Pět desetiletých stromků na M26, loni jsem zasadil jeden na MM106. Velikostí plodů menší, ale jinak je to klasa. Konzumovatelný hned po sběru až do dubna. Krásou plodů si u mě nezadá s Rubinolou. Pravda, ne každý ocení v prvních měsících po... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 31.10.2019
Z čeho usuzujete, že je Fuji určena primárně pro pěstování jako štíhlé vřeteno? Vysadil jsem dva špičáky Fuji na MM106 na teplém, slunném, ale nechráněném a suchém stanovišti na Kyjovsku. Ještě nejsem pevně rozhodnutý, co z nich zapěstuji.
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Celé patro nemusí být ze stejné odrůdy a roubovat můžete větve, ne jenom terminál. Jen mě zajímá, jak to přesně chcete udělat. Necháte hrušni narůst první patro, které další jaro komplet přeroubujete? To odeberete stromku téměř veškerou listovou... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 26.10.2019 Obsahuje fotku
Klima se mění, i když sedačkoví chytrolíni a populisti říkají něco jiného. A je třeba tomu přizpůsobit i sadaření. Přispějte tady prosím svými nápady, jak sadit stromky v suchých oblastech. Já mám sad v suché oblasti na Kyjovsku, na kopci, kde... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 26.10.2019
Tak jako každý podzim i letos jsem propadl sadařskému šílenství. Rozhodl jsem se s těžkým srdcem postupně zrušit jabloňovou stěnu a nahradit ji vřeteny. V první vlně zruším 2x GD (zůstanou tři:), 2x Melodie, 2x Ontario, 2x Rubín. Jednak stromy už... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Koupíte Eriku na kdouli, na ni chcete postupně roubovat další odrůdy a horní patro chcete Eriku... Můžete nám popsat, jakým způsobem chcete stromek přeroubovávat? Já myslel, že první patro bude Erika, druhé třeba Hardyho a třetí Clappova.
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 25.10.2019
Nevím, proč nechcete špičák. Zapěstovat korunku určitě zvládnete. U mě v extrémně suchém sadu se celkem daří i jabloním na MM106, bez závlahy.
Podnož hrušně - kdoule, 24.10.2019
Mně žádná hrušeň na kdouli nerostla, živořily a zdechly. Vyjímkou je Hardyho, která se v extrémním prostředí mého sadu drží, ikdyž jen s malými přírůstky. Ani na semenáčích mi hrušně v posledních letech moc nerostou. První dva/tři roky po výsadbě to... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika