Příspěvky uživatele - 219.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.1.2020
Ke snímku odrůdy Festivee. Je vidět, že "větvičky" hroznu jsou již suché, takže hrozen byl již nějakou dobu spojen s keřem pouze technicky, nikoliv výživou. Asi vydržel v pohledově dobrém stavu hlavně proto, že zatím nebyl silnější mráz. Zajímala... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 12.11.2019
Kdy stříhat řízky? To už hodně závisí na Vás a Vaší situaci. Pokud nehrozí mrazy, které by poškodily očka, považuji za nejlepší řezat těsně před zakořeňováním (tedy únor), samozřejmě ještě před rašením. Je ale pravda, že většina pěstitelů řeže řízky... celý příspěvek >
Založená pidi vinice + další postup, 14.10.2019
Nejméně dvě sazenice (ty nejblíže zdi) vypadají, že jsou celé zelené a nemají žádný vyzrálý pupen. Pokud jste je zasadil do země, tak je velmi málo pravděpodobné, že v druhé polovině října alespoň nějaké réví ještě vyzraje. Popíšu další... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 8.10.2019
Na základě mnoha zkušeností a chyb (bohužel i vlastních) jsem přesvědčen, že pěstovat moderní velkoplodé PIWI odrůdy bez postřiku je možné. Vyžaduje to ovšem splnění několika podmínek. 1 Poloha Asi nejdůležitější podmínka, protože všechno... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 1.10.2019
Že praská Favor, to je vlastnost odrůdy, proto jsem ho už vyřadil. Ale u odrůdy Čarli to je pro mne novinka. Nicméně i tak vzhledem k rozdílu praskání bobulí na rozdílných stanovištích je zřejmé, že na hlinitopísčité půdě je problém (asi drží vodu... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 1.10.2019
Réva je hodně proměnlivá v místě a čase. K praskání bobulí u odrůdy Čarli v mých podmínkách mohu konstatovat, že se nikdy nekonalo. V minulých suchých letech to byla samozřejmost, v letošním deštivém roce se projevilo, která odrůda je na to náchylná... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 24.9.2019
Mám Bělosněžku na tříletém keři. Vloni slušně zaplodila, fotky této odrůdy jsem ale neudělal. Měla žluté bobule muškátové chuti. Deklarované velikosti bobulí nedosáhla, nevážil jsem, ale od oka to 10 g nebylo. Ovšem to byl první rok plodnosti. Rovněž... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.9.2019
Vzhledem ke slabšímu růstu odrůda Zolotce nenasadila ani druhým rokem žádné květy. Vloni byla první plodnost, násada slabší, malé hrozny. Letos v květnu namrzla, z náhradních výhonů plodnost zhruba jako vloni (jen keř je silnější a výhonů více). Na... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.9.2019
Co je tak speciálního na tvaru bobule s nosíkem? Odpovím otázkami. Co je tak speciálního na jablku s pruhovanou slupkou? Míním Karneval. Nebo z jiné oblasti - co je tak speciálního na úzkých kalhotech (typu slim)? Vždyť při oblékání a... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 30.8.2019
Bílý povlak padlí je vidět na "větvičkách" hroznu. Efekt napadení padlím na bobule je pak takový, že slupka bobule se stane pevnou, ztratí pružnost. Při nalévání bobulí pak slupka tlakem praskne. Je to jako byste chtěl nafukovat nafukovací balónek, u... celý příspěvek >
Simonit&Sirch zkušenosti, rady, návody, 29.8.2019
S metodou Simonit&Sirch neporadím, ale s jinými věcmi se pokusím. Poznávám kvalitní sazenice od bred ika. Když k tomu přidáme dobré podmínky, mohou být klidně prvním rokem keře vysoké 4 metry. Na fotkách je ovšem vidět, že keře nejsou stále... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 15.8.2019
Za mne Katalonii co nejdříve vysadit do volné půdy, a to raději hlouběji, než je v kořenáči (řekl bych, že 20 cm úplně stačí). Nevidím důvod pro vyslepení nejspodnějších oček. U Rošforu není pod listy úplně vidět pravý kmínek, takže nevím, jak je... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 5.6.2019
Obecně vzato platí zásada, že na letos vysazené révě je třeba případná květenství co nejdříve likvidovat, aby mladý keř posílil. Na druhé straně není žádné pravidlo bez výjimky (pokud má výjimka svůj důvod). Tady bych byl možná tolerantnější,... celý příspěvek >
Odrody 2018, 11.9.2018
Jedná se o snímky z vinohradu ukrajinského šlechtitele Viktora Michajloviče Kaluhina (kdyby to byl Rus, byla by transkripce Kalugin) z vesnice Dněprovka ze Záporožské oblasti. Tento šlechtitel se zjevil jako kometa po roce 2010, v jeho katalogu... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika